• $7,359
  • €8,9552
  • 436.145
  • 1536.11
26 Mayıs 2011 Perşembe

Nabza göre...

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Kılıçdaroğlu'nun Hakkari konuşması, suya atılan taşın halkalarına dönüştü. CHP Genel Başkanı'nın 'Özerklik vaadi'nin boyutları kendi kurmaylarınca budanmaya çalışılıyor. Kafalar bulandı bir kez, ne yaparlarsa yapsınlar. Bu konu, 'Meydanların Sesi'nde yankılandı. Ancak, eleştiriler ölçülü tutuldu. CHP Genel Başkanı'nın gittiği her kentte, 'Ayrı telden çaldığı' gerçek. İlin sorunlarını öne çıkarıyor ve 'Yağmasa dahi gürlüyor'. Bitlis konuşmasında, 'Sarma sigaracıların tutkusu' yerel tütünü eline verdikleri an 'Oyunun iyi prova edildiğini' anladık. Fakat, en önemli konu atlandı. Rahmetli Turgut Özal'ın İngilizlerle işbirliği yaparak hizmete soktuğu 'Best Tesisleri' iyi işlenebilirdi. 1983'lerin ekim ve istihdam artıları artık yok. Tabii k” Kemal Derviş'in kazıklarından biri olarak. NTV'deki programda Oğuz Haksever'in seçtiği meydan görüntüleri hoş. İsmail Küçükkaya ortadan gözlemlerde bulundu. Mustafa Karaalioğlu'na ise soru yöneltmek istiyoruz; 'İşbaşındaki hükümetin hiç mi kusuru yok?' 'Yandaş ötesi' ilan ediyoruz.
***
CNN TÜRK'ün CEO'su Barış Tünay'dan uyarı aldık. Deniz Bayramoğlu'nun Cumhuriyet Altını, hatta 'Çeyrek' fiyatlarını devamlı verdiğini bildirdi. Biz de dikkat ettik, Deniz kardeşimiz olayı 'Otomatiğe bağlamış'. Ancak arada atlamasa mutlu olacağız. Aynı ekranla devam edelim. Fenerbahçe'nin şampiyonluğu Güne Merhaba'nın rengi Özge Uzun'a mutluluk getirmedi. Kızcağız fazla kutlama yapmaktan hasta düştü. Programa çıkamaz hale geldi. Bu işe en fazla İstanbul'un yol durumunu veren Murat Kazanasmaz'ın sevindiği kesin. Aralarındaki atışmalar 'Trafikten çok, futbolla ilgili'. Özge bir an önce iyileşsin de, Murat'tan intikamını alsın diye bekliyoruz.
***
Büyükçekmece'de inanılması güç bir savaş var. Dr. Hasan Akgün'ün adını taşıyan ilköğretim okulunda yine tabela indirildi. Bildiğimiz kadarıyla isim kapışması epeydir devam ediyor. Görev yaptığı 37 yıl içinde ilçeye 20'nin üzerinde okul, 10'a yakın salon yaptıran Dr. Akgün'e uygulananlara şaşırıyoruz. Bu iş Demirel'in 7 kere gelip, 8 kere gittiği başbakanlığa dönüştü. Dr. Hasan Akgün İlköğretim Okulu 1996 yılında Vali Hayri Kozakçıoğlu ve Cumhurbaşkanı Demirel tarafından açılmıştı. İsmi de Dr. Hasan Akgün İlköğretim Okulu'ydu. Şimdi ne oldu da adı değiştirilmeye çalışılıyor?
...
Suzan Kardeş'in Bekriya III'ü müzik marketlere dağıtıldı. Balkan ezgilerinden oluşan CD'de tüm şarkılar kıpır kıpır. 'Radyocularla MEŞKHANE' ilginç bir albüm. 'Hop Dedik Ayhan', Erkan Koç, Afrikalı Ali, Gönül Dostu Şener'in çalışmaları hareketli.
...
TRT'nin genç yıldızlarından Alp Arslan'ın önemli bir ameliyat geçirdiğini Akşam Sefası programında öğrendik. Geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz. Aynı yayın içinde Mehsem ÖZŞİMŞİR'in seslendirdiği 'Sokak çeşmesi oldu yüreğim' adlı şarkı için de teşekkürlerimizi yolluyoruz. Samim Şenyüz öncelikli olmak üzere.

<h3>Başkan Erdoğan'da aşı açıklaması</h3><h3>'50 MİLYON DOZ AŞI GELECEK'</h3><p>Başkan Erdoğan, Kovi

26 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muğla'da tarım alanları su altında kaldı

Ağrı Dağı göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor