• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
4 Aralık 2011 Pazar

Mutlaka okuyun

Ercan Çitlioğlu'nu keşfetmemiz yıllar öncesine rastlar. Hatta bir arkadaşımız terör konusunda bizden uzman isim isteyince onun adını verdik. Kendi de bilgili bu zatın ilk tepkisi, 'O kim yahu' oldu. Neticede bir muhabirini Çitlioğlu'na yönlendirdi. Zamanın haklı çıkarışıyla, daha doğrusu bu kıymetli ismin tam anlamıyla tanınmasıyla kendimizi 'İnsan kaşifi' sanıp, gururlandık. Nitekim Abdullah Öcalan'ın bile, paryalarına 'Ercan Çitlioğlu'nun yazdıklarını, konuşmalarını iyi takip edin'  talimatını verdiği bilinmekte.
...
Bu değerli uzmandaki 'Üniter yapıyı savunuş' bambaşka zarafet taşır. Son kitabı İNSANI, DÜNYAYI VE TERÖRİZMİ ANLAMAK'ta da bu şıklığı bulduk. Aslında, girişin M.Ö. 325'lerde İskender'in Hindistan'daki Jain filozofundan yediği fırçayla başlaması tesadüf değil. Rahibin şu cümlesi herkesin beynine kazınmalı:
'Çok geçmeden sen de ölürsün. O zaman senin de ancak bedenini örtmeye yetecek kadar toprağın olacak. Ne işin var buralarda?'
Bu felsefeyi, 2011'lerde uygulamak mümkün olabilir mi? Buna 'Evet' diyenlerin sayısı arttığı zaman terör kendiliğinden biter. Çitlioğlu, anarşinin kol budak sarmasını, geçmişini ve geleceğini 'Oya gibi işlemekte'. Onun sözleriyle bağlayalım; 'Özgür iradenizle seçtiğinizi sandığınız yolun, aslında sizi bu seçime zorlayanların kurgusu olduğunu, yazdığınızı sandığınız oyunun sadece basit bir figüranı olduğunuzu, hiç ama hiç duyumsamadan yok ederek yok olmak...'
Bu upuzun cümleyi, özümseyene kadar tekrarlayın. Sonra Destek Yayınları etiketli 'İnsanı, Dünyayı ve Terörizmi Anlamak'ı mutlaka okuyun. Eğer Ercan Çitlioğlu'yla düşünsel işiniz yoksa, Flash TV'deki Ercan Abi'yi izlemeye devam edin.
***
Cumhurbaşkanı, vetosunda 'Kişiye özel affa karşı çıktığını' söylüyor. Madalyonu tersine çevireceğiz. Sayın Gül, tarafsızlık yaptığı imajının arkasına sığınırken kocaman bir yanlışta bulundu. Açıkça ifade etmemiz gerekirse, Aziz Yıldırım başta, tutukluların tamamını şimdiden mahkum etti. 'Devletin Başı', anlaşılıyor ki olayın boyutunu önemsemedi. Hazırlanan iddianameyi okuyup, yargılamayı gerçekleştirecek heyetin 'Çankaya'nın etkisinde kalmayacağını' kim söyleyebilir. Cumhurbaşkanımızın önce kamuoyu oluşturup sonra vetoda bulunması yanlıştı. Kimse kusura bakmasın ama ortada hata varsa onu gidermek için başka hatalara gerek yoktu. Bir detayı daha atlamayalım. İddianameden önce veto haberi geldi. Demek ki iddia makamı ile Çankaya arasında işbirliği dedikodularını reddedebilmek artık güç. Hiç hesaba katmadıkları tepkiyi de biz hatırlatacağız. Fenerbahçe Camiası bundan sonra biraz zor ikna olur.
***
BİR MESAJ: Yeni Asır Gazetesi ve onun muhabiri Fatih Şendil'den yalan haber için beklediğimiz açıklamayı göremedik. Özür ve gerekli düzeltme hakkında hala bilgilendirmeyi bekliyoruz.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak