• $9,4995
  • €11,0555
  • 548.014
  • 1519.25
12 Aralık 2010 Pazar

Müslüm Baba formülü

Gençlik Spor Genel Müdürü TRT-Spor'daydı. Orhan Ayhan'ın Yunus Akgül'le yaptığı konuşmada ana tema 'Futbolda şiddet'ti. Genel Müdür'ün söyledikleriyle aynı görüşteyiz:
.Adam bıçaklayanın cezasını vermek için Sporda Şiddet Yasası'na ihtiyaç yok. Türk Ceza Kanunu mevcut. Yeter ki uygulanabilsin.

.Siz bugüne kadar hiçbir yöneticiye TCK'nun uygulandığını gördünüz mü? Hiçbir idareciye hak ettiği ceza verildi mi? Bu hayata geçirildiğinde, olayların hızla gerilediğini fark edeceksiniz. İşte o zaman futbol terörü ortadan kalkacaktır.
.Sporda Şiddet Yasası'nın kabulü sadece bazılarının savsaklama bahanesini yok edecektir.

...
Gençlik Spor Genel Müdürü Yunus Akgül, uluslararası organizasyonlarda derece ve madalya alabilme çalışmalarının hızlandırıldığını da anlattı. Hissettiğimiz kadarıyla ve Orhan Ayhan'ın da vurguladığı gibi '2012 Londra Olimpiyatları'nda Türk sporu patlamaya hazırlanıyor.

***
Türkiye'de Ana lafı kadar Baba'nın da önemi var. Hani burada 'Şam babası' ya da 'İskele babası'ndan söz etmiyoruz. Sevilen, insanları şefkatle kucaklayanlardan bahsediyoruz. Futbolda 'Baba Gündüz', 'Baba Hakkı' gibi isimler tarihe geçmişlerdir. Birtakım yanları eleştirilse dahi siyasette 'Süleyman Baba'yı unutmak mümkün mü? Böylesi sıfatı kaç politikacı alabildi? Vatandaş, bu konuda Tek seçici.

...
Müzikte de babalarımız var. Orhan Baba ve son olarak Müslüm Baba. Beyaz Show'a katılan Gürses'e yapılan sevgi gösterileri muhteşemdi. Müslüm Baba, bugünkü yerine tırnaklarıyla ulaştı. Tanrı vergisi yorumuyla gönüllere girdi. Daha da önemlisi, hayat felsefesine hayranız. Eveeet dediğinde Çinli filozofları sollayan laflar bulup, çıkarıyor. 'Siyaset arenamız'ın kırıp dökenlerinin, sevmeyenin olmadığı bu Baba'dan alacağı dersler var. Uğruna kendini jiletleyenleri bile, kötü huylarından kurtardı. Kullandığı metod 'Sevgi dili'. Tüm politikacılarımıza Müslüm Baba'nın yolundan gitmelerini öneriyoruz. Sonuçta ne onlar ne Türkiye kaybeder. 'Recep Baba', 'Kemal Baba'lar oluşursa fena mı? Bu yolu futbol holiganları ile kulüp yöneticilerine de tavsiye ediyoruz. Sonrasında 'Asayiş berkemal' diye bağırırız.

***
Nazım Tanrıkulu doktor değil. Ancak 'Tıbbi ve Aromatik Bitkiler' yüksekokulu mezunu. Diğer özelliği Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi'nde, kuruluş aşamasından itibaren 7 yıl görev yapması. Kars'tan Çanakkale'ye kadar epey geniş alanda önemli işler becerdi. Gazetemizin kapı komşusu 'Merkezefendi Geleneksel Tıp Derneği' dahil, pek çok meslek kuruluşunda araştırmalarını sürdürüyor. 'Tıbbi Bitkileri Doğru Kullanma Rehberi' Tanrıkulu'nun son çalışması. HayyKitap etiketiyle yayınlanan eser için 'Yeşil eczane her evde' diyebiliyoruz. Farklı çay yapımlarından, şurup kaynatmaya kadar doğal ilaçları kolayca yapmayı öğretiyor. Herkese tavsiye ediyoruz.

...
Katar'ın Milli Günü İstanbul'da da kutlanacak. Bu ülkenin megakentimizdeki Başkonsolosluğu, 18 Aralık Cumartesi günü Çırağan Sarayı Enderun Bölümü'nde resepsiyon verecek.

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu