• $7,4819
  • €8,9901
  • 409.267
  • 1538.04
28 Kasım 2010 Pazar

Mümkünlü üstüne...

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

TTNET'in Lübnan Başbakanı Hariri'nin ailesine satılması üstünde durmayacağız. Amacımız, son reklam kampanyasını değerlendirmek. Çünkü bu aralar haberleşmenin ağır topları 'Elim, elinin üstünde oyunu'nu çok sevdi. Örneğin Vodafone'un 'Ötekilerden kaçan kurtulur' esprisi için yapılan ağır eleştirilere katılmıyoruz. Üstelik, çarpıcı fikir üreten senaryo grubunu kutluyoruz. Köşe yazarları genelde olumsuz tepki de verse, kampanyayı desteklemiş oldular. Amerikalıların dediği gibi 'Reklamın iyisi kötüsü olmaz'.

...
Gelelim biri eski tüfek, öbürü daha yeni kuşaktan komedyenlerin rol aldığına. Konunun işlendiği 45 nüfuslu kasabayı -Safranbolu tipi evler var- bulmak medyanın görevi. Bize düşen Şener Şen ve Olgun Şimşek'in oyun güçlerini değerlendirmek. Hedef tarladaki 'Maraba'nın da internetten yararlandığı ülke yaratmak. Beldeki torbadan atılacak tohumun ayçiçeği mi yoksa pamuk mu olacağına karar sahnesi sırf bunun için. Yoksa ayçiçeği ve pamuk ayrı yöntemlerle toprağa verilir. Türk Telekom ve onun reklam ajansını tebrik ediyoruz.  Oynatılacak karakterler, mekan iyi seçilmiş. Tabii hedef kitle de.

...
Arada futbol ağırlıklı AVEA'yı atlamayalım. Onların başarısı, yazılıdan görüntülüye basına katkı sağlamayı devam ettirmektedir. Turkcell'i ise unutmamız mümkün değil. Sporumuza oluk oluk para akıtıyorlar. Hatta Türk Futbolu'nu 'Avrupa'nın 4. büyük değeri' haline taşıdılar. İş oldular, aş oldular. Sosyal sorumluluk projeleriyle eğitimimizin lokomotifliğine soyundular. Sonuç olarak Türk Telekom, Vodafone, AVEA ve Turkcell'e bağlılıklarımızı bildiriyoruz.

***
Bugün gözler ve kulaklar Ali Sami Yen'de. Genelde Lig TV'de. Yaralı aslan ile kanadı kırık kartalın kapışması, Kırkpınar deyimiyle 'Başaltı düzeyinde'. İkisinin de başpehlivanlıkla ilgisi kalmadı. Büyük ödül başka takımların kontrolünde. Galatasaray'la Beşiktaş'ın hedefi sadece UEFA'ya kalabilmek. Anlayacağınız 'Vah ki vah'.

...
Boks Federasyonu'nun şaibeli başkanını ekranda gördükçe şaşırıyoruz. Yönetim kurulundakiler istifa ediyor. Ya da sahte belgelerle düşürülüyorlar. Generallerini açığa alabilen bir hükümet, Eyüp Gözgeç'i ne zaman fark edecek? Merak içindeyiz.

...
Gelen mesajlar arasında Balçiçek İlter'i -Pamir- niye savunmuyorsun soruları yoğunlukta. Doğrusu, İbo'ya karşı fazla hoşgörü sahibiyiz. Ara sıra ağzından çıkanı kulağı duymuyor. İçinde hiçbir şey yok. Kalbinin kurabiye gibi olduğunu biliyoruz. Balçiçek'i de gerçekten seviyoruz. Tıpkı Sevilay Yükselir gibi. Bu konuda fazlasını beklemeyin. Yeri geldi Balçiçek'i, Sağlık Bakanı'yla röportajından dolayı kutlayalım. Prof. Dr. Recep Akdağ'ı  hasta haliyle yayına çıkarması ve güzel sorular yöneltmesi bazılarına örnek oluşturmalı.

<p>Öğrencilerin merakla  beklediği yüz yüze eğitim başladı. Çocuklar eski normale nasıl adapte ol

Yüz yüze eğitim başladı, anne babalar nelere dikkat etmeli?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi