• $17,9671
  • €18,3446
  • 1031.17
  • 2795.06
28 Kasım 2010 Pazar

Mümkünlü üstüne...

TTNET'in Lübnan Başbakanı Hariri'nin ailesine satılması üstünde durmayacağız. Amacımız, son reklam kampanyasını değerlendirmek. Çünkü bu aralar haberleşmenin ağır topları 'Elim, elinin üstünde oyunu'nu çok sevdi. Örneğin Vodafone'un 'Ötekilerden kaçan kurtulur' esprisi için yapılan ağır eleştirilere katılmıyoruz. Üstelik, çarpıcı fikir üreten senaryo grubunu kutluyoruz. Köşe yazarları genelde olumsuz tepki de verse, kampanyayı desteklemiş oldular. Amerikalıların dediği gibi 'Reklamın iyisi kötüsü olmaz'.

...
Gelelim biri eski tüfek, öbürü daha yeni kuşaktan komedyenlerin rol aldığına. Konunun işlendiği 45 nüfuslu kasabayı -Safranbolu tipi evler var- bulmak medyanın görevi. Bize düşen Şener Şen ve Olgun Şimşek'in oyun güçlerini değerlendirmek. Hedef tarladaki 'Maraba'nın da internetten yararlandığı ülke yaratmak. Beldeki torbadan atılacak tohumun ayçiçeği mi yoksa pamuk mu olacağına karar sahnesi sırf bunun için. Yoksa ayçiçeği ve pamuk ayrı yöntemlerle toprağa verilir. Türk Telekom ve onun reklam ajansını tebrik ediyoruz.  Oynatılacak karakterler, mekan iyi seçilmiş. Tabii hedef kitle de.

...
Arada futbol ağırlıklı AVEA'yı atlamayalım. Onların başarısı, yazılıdan görüntülüye basına katkı sağlamayı devam ettirmektedir. Turkcell'i ise unutmamız mümkün değil. Sporumuza oluk oluk para akıtıyorlar. Hatta Türk Futbolu'nu 'Avrupa'nın 4. büyük değeri' haline taşıdılar. İş oldular, aş oldular. Sosyal sorumluluk projeleriyle eğitimimizin lokomotifliğine soyundular. Sonuç olarak Türk Telekom, Vodafone, AVEA ve Turkcell'e bağlılıklarımızı bildiriyoruz.

***
Bugün gözler ve kulaklar Ali Sami Yen'de. Genelde Lig TV'de. Yaralı aslan ile kanadı kırık kartalın kapışması, Kırkpınar deyimiyle 'Başaltı düzeyinde'. İkisinin de başpehlivanlıkla ilgisi kalmadı. Büyük ödül başka takımların kontrolünde. Galatasaray'la Beşiktaş'ın hedefi sadece UEFA'ya kalabilmek. Anlayacağınız 'Vah ki vah'.

...
Boks Federasyonu'nun şaibeli başkanını ekranda gördükçe şaşırıyoruz. Yönetim kurulundakiler istifa ediyor. Ya da sahte belgelerle düşürülüyorlar. Generallerini açığa alabilen bir hükümet, Eyüp Gözgeç'i ne zaman fark edecek? Merak içindeyiz.

...
Gelen mesajlar arasında Balçiçek İlter'i -Pamir- niye savunmuyorsun soruları yoğunlukta. Doğrusu, İbo'ya karşı fazla hoşgörü sahibiyiz. Ara sıra ağzından çıkanı kulağı duymuyor. İçinde hiçbir şey yok. Kalbinin kurabiye gibi olduğunu biliyoruz. Balçiçek'i de gerçekten seviyoruz. Tıpkı Sevilay Yükselir gibi. Bu konuda fazlasını beklemeyin. Yeri geldi Balçiçek'i, Sağlık Bakanı'yla röportajından dolayı kutlayalım. Prof. Dr. Recep Akdağ'ı  hasta haliyle yayına çıkarması ve güzel sorular yöneltmesi bazılarına örnek oluşturmalı.

<p>TRT1'in 3 bölümü geride bırakan dizisi Mükemmel Eşleşme'nin Darıca'daki setinde, dizinin başrolle

Mükemmel Eşleşme'nin Meral'i Goncagül Sunar: “Komedi oyuncusu benim için iyi oyuncudur”

Kim der iki çocuk annesi diye... Meryem Uzerli mayolu pozuyla sosyal medyayı salladı

Hollywood yıldızlarının Türkiye'deki sesiydi... Sungun Babacan hayatını kaybetti

Uzayda yıllardır var olan 21 Türk ismi! çok az kişi tarafından biliniyor