• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
22 Mart 2012 Perşembe

Müjdeler olsun

Aynı ekip tam kadro çalışıyor. Kuzey Irak'taki yönetimin başı "En uygun zamanda hayırlı haberi vereceğiz" diyor. Adım adım bugünlere geldiler. Şundan eminiz, ilk tanıyan ülke oluruz.
Empati yaparak, onlara söyleyecek laf bulmakta zorlanıyoruz Kanımıza do- kunan, aynı yerden çantayla dolar alıp, muhteşem daireye sahip olanların tavrı. Beş polisimiz, silahla vuruluyor, bunlar üç maymunu oynuyor. Daha ileri gidip "Nevruz'u artık günle sınırlı tutmayıp, hafta olarak kutlamaya başladılar" savunması yapıyorlar.


Haber TÜRK'te Şerafettin Elçiyi izledik. Fatih Altaylı soruyor, Elçi cevap veriyordu. Saatler süren Teke Tek'teki meydan okumayı şu cümleyle özetlemek mümkün; "Kürdistan kurulduğunda, insan haklarına saygılı olacağını göreceksiniz". Şerafettin Efendi devletlerindeki azınlıkları saymayı unutmadı. Lütfedip Musul-Kerkük örneği verdi ve Türkleri listesine aldı. Sağ olsun, var olsun.
Unutulan, daha doğrusu görmezden gelinen polisi, askeri, öğretmeni öldürenler.
Herhalde, kurucular bunlardan oluşmakta.
? ? ?

Her yıl mart ayının son günleri "Kütüphane Haftası" olarak değerlendirilir.
Bu sene de aynı doğrultuda çalışmalar planlandı. Örneğin 26 Mart Pazartesi günü saat 12.30-13.00 arası meydanlarda "Kitap Okuma Etkinliği" yapılacak.
Türk Kütüphaneciler Derneği ile Kültür Bakanlığı iyi niyetle, okuyan toplum yaratmak için kolları sıvadı. Galiba önemli olan, katkıda bulunanların sayısı. Kendi adımıza yorumlarsak, kitap okumayan insanlardan oluşan memleket haline geldiğimiz. Bu tedavi yöntemi tutmaz.

Eline bir kitap alıp, Sirkeci'de gösteri yapmanın adı şovdur.
Türk Ocakları 100. Yılını kutlamayı sürdürüyor. Kuruluşun istanbul Şube Başkanı, Dostumuz Dr. Cezmi Bayram'm verdiği bilgiye göre "Büyük Türkiye'ye Doğru"başlığıyla dört sempozyum düzenliyorlar. Kuruluş günü olan 25 Mart Pazartesi saat 20.00'de TSM konseri icra edilecek. Fatih'teki Ali Emiri Kültür Merkezindeki etkinliğin solistleri Melihat Gülses ve Faruk Salgar. Dr. Bayram, bu konserde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de bulunacağını açıkladı.

? ? ?

Televizyon reklamlarını izleriz. Dikkatimizi çekip, beğenimizi kazanan olunca bunu yazarız. Bir şampuan ve saç bakım firmasınınkileri tuttuk. Muhteşem Yüzyıl'ın iki güzeli ile çalışılıyor. Burada yabancı uzmanlardan çok, senaryo grubunun esprilerini sevdik. Mahidevran saçlarının bakımını yapana "Seni saraya aldırmak şart" diyor. Hürrem ise Sultanım diyene "Türkçe'yi benden daha çabuk öğrendi" şeklinde iltifat ediyor.
Seksenler dizisinde tavuk esprileri tepki yarattı. Hayvan sevenler protesto ediyor.

Bir de bizim tespitimiz var. Şanzımanlı ve üstten sıkmak o Arçelik'leri hatırlatmak güzeldi. Evimizde vardı. Daha gelişmişini alıp, onu bir garibana hediye etik. Bir 15 sene daha kullanıldı. Demek ki marka önemli.
Galatasaray'ın kupadan elendiği maça kısaca değineceğiz. Cim-Bom bolca gol kaçırdı. İkinci yarı, Saraçoğlu'nda enerjisini bitirdiği ortaya çıktı. Hakem, 90+4'de penaltısını vermedi. En önemli tespitimiz, Sivasspor'un yıldızı Murat'tı. Bu çocuk, Galatasaray altyapısında yetişti. Bedava yollandı. İşte futbolumuzun acı gerçeği.

<p>Şişli Ermeni Kabristanındaki anmaya Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu ve Kült

Markar Esayan'a vefa... 'Bugüne kadar geri adım atmadı, Markar yalnız değildir'

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi