• $16,6719
  • €17,4652
  • 975.735
  • 2401.96
29 Temmuz 2012 Pazar

Muhalefete muhalefet!

Gani Müjde hem köken hem yetiştiği yer olarak hemşerimiz. Emrah daha ortalık yerde yokken 'Küçük Gani' vardı. Balat'ta berber çıraklığıyla başladığı ekmek parası peşinde koşmayı bugünlere taşıdı. İtiraf ettiği gibi Paralanınca aldığı 'Açık araba'yı, tanınmamak için gözlerine kadar geçirdiği şapkayla kullanması önemlidir. İlk fırsatta da sattı. Son tutkusu tekne. Hatta, ilkinin parasını bir haber kanalı ve sponsor olan GSM şirketine ödetmişti. Anlayın, mali işlerdeki başarısını. Yunanistan'da yaşasa kesin bu ülkeyi kurtarmıştı.
...
Müjde'yi Aykırı Sorular'da izledik. Uzun söyleşide mizah dünyamız ve bu kesimin fırdöndüleri işlendi. İki eski solcunun -Enver Aysever'le birlikte- çekiştirmelerini beğendik. Gırgır başta mizah dergilerinde çalışanların konumları vurgulandı. Cem Yılmaz'ın bir zamanlar 'Kızıl maske çizerliği' dahi didiklendi. Hani dilimiz varmıyor ama 'Bir halt değildi'ye kadar getirildi. Sonunda kabak Salih Memecan'a patlatıldı. Dünyada türünün tek örneği olduğu sonucuna varıldı; 'Muhalefete muhalefet yapmakta'. Gerçekten Memecan'ın AK Parti öncesi geçmişini vurgulamakta yarar var. Uç soldan Milliyetçi muhafazakarlık'a geçişi müthiş. Dönüş ve neticede, yetiştiği camiaya saldıracak kadar metamorfoz. Tabi”, bu evrimin parsasını toplamayı sürdürmekte. Muhterem eşlerini bile Meclis'e yolladılar. İsterse kendisi de milletvekili, hatta Kültür Bakanı olur. Bunu ister mi? Sanmıyoruz. Hakan Şükür örneği ortada. Çocuğun futbolculuktan birikimi olmasa, aç kalacak.
...
Salih Memecan'ın çalıştığı gazete de ilginç. Benzerleri ile dolu. Neler var neler. Yılların sosyalisti Engin Ardıç ortada. Şimdilerde 'Kırkpınar Cazgırı'nı sollayan dizeler kaleme alıyor. Yakında 'Başyağcı unvanı' da verilirse şaşırmayın. Aynı grupta böylesi zigzagcılardan epey mevcut. Hele bir hanımefendi var ki, hayatımızda hep destek vermemize rağmen, bize bile saldırdı. Eski eğilimlerini unuttu. Al birinden vur ötekine. Haaa bunlardan yakın çevremizde yok mu? Sürüyle. Memecan'lar biyolojik
tanımlamayla çift cinsiyetli olabiliyor. Arada Enver Aysever'i atlamayalım. Castro hayranı Küba sempatizanlığının epey törpülendiği fark ediliyor. Kanal değişikliği gelirini dörde katlayınca, en sevilen gösteri 'Dön baba dönelim' oluyor. Anasını satalım, bizim en sevdiğimiz oyunlar hala  Harmandalı ile  'Ata Barı'.
...
Gani Müjde, yeni sezonla ilgili hazırlıklarını da ucundan gösterdi. Kahpe
Bizans dizi oluyor. Fox'ta başlayacak. Abide Sultan'a ithal güzel getirilecek. Başrolünün bir Çek veya Macar fıstığa verileceği tüyosunu aldık. Anlayacağınız Nadide Sultan'a bir şey yok. Konu Altın Portakal'a kadar ulaştı. Hülya Avşar'a, örtülü olsa dahi vurmadı. Kendisinin 'Ön jüride görevli' olduğunu açıkladı. Seçicilerden şikayet etti; '3-4 Bin izleyici toplayabilen filmler parlatılmamalı'. 'Bugünkü Türkiye'de plastip şov yapılamaz' cümlesiyle ülkeyi yönetenlere en ağır bindirmeyi yaptı. 'Her şeye rağmen en sağlam muhalefeti mizah dergileri yapıyor' diyerek kendini hedefe oturttu. Kedi ve köpeğe benzeten karikatürlerin tazminat davalarıyla sonuçlanmasını kınadı. Bu noktada ABD'den verdiği örnek ilginçti; 'Obama resimli tuvalet kağıtları serbestçe satılıyor.'

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...