• $15,9797
  • €16,9442
  • 948.952
  • 2389.04
19 Ekim 2011 Çarşamba

Muhalefet aranıyor

Kamer Genç'i elinde balıkçı feneriyle görünce 'Pes dedik'. Olta balıkçılarının kullandığı bu aygıtı Diojen'e uyarlaması ilginç. Önemli olan 'Adam arıyorum' lafını etmek. CHP'nin etkin olduğu söylenen bu milletvekilinin zirve yapan cümlesi, 'Çiçek sulamaktan geliyorum'du. Bize göre hala orada kaldı. TBMM'deki gösterileri için de 'Çağdışı' demek mümkün. MHP'nin Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın basın toplantılarını da şöyle bir hatırlayın. Kendine göre komik, kimilerine göre tirajikomik olan Vuvuzela'lıydı. Bu espri bozuntusuna gülebilenleri fark edince, şaşırmıştık.
...
Başbakan Erdoğan'ın en rahat dönemini yaşadığını söylemek mümkün. Vatandaşın büyük bölümünü acıtan zamlar için 'ÖTV'leme' diyebiliyor. Hatta akıl veriyor 'Sigarayı içme. Alkolü azalt. Bindiğin arabanın motor cc'sini küçült'. Peşinden motorine zam. Sanki dalga geçer gibi. Çünkü karşısında muhalefet yok. Balıkçıların bile 'Işıldak' kullandığı dönemde, 'Tek başına muhalefetim' diyen zat, bit pazarından gazyağlı lamba bulup, gösteri yaptığını zannediyor. Ötekiler, oturmaktan mabadlarında oluşan egzamalarda kullanacakları köstebekler peşinde. Onu da geveleyip duruyorlar. Bir şeyi gerçekten yakaladınızsa, açıklayın. Alkışlayalım muhalefeti. Dedikodu üzerine kimseyi yıpratamazsınız. Sahi ekmek kaça?
...
İktidar partisi dışındaki milletvekillerine sesleniyoruz. Özellikle, kendilerini ekonomist zannedenlere. Margarin fiyatları uçuruldu. Girin bir süper markete, alın elinize 500 gramlık yağı ve fiyatına bakın. Farkında değilseniz, biz açıklayalım; kilosu 11 lira. Bazı yerlerde bu 10.80. Neymiş biodizelde ayçiçek kullanılıyormuş. Bu yıl ithal palm yağının rekoltesi düşük olmuş. Yahu, bu margarinin içinde bunların oranları ne kadar? Şu anda dünyanın en pahalı margarini Türkiye'de. Liste başı ise Becel. En şaşırdığımız firma Ülker. Onun da ederi büyük kazığın ensesinde. Ey adına muhalefet denilenler. Bunların farkında mısınız? İşte malzeme. Sayın Başbakan çıkıp 'Yağ kullanmayın' deme şansına sahip değil. Hatta, mahalle bakkalında alışveriş şovu yaparken, 'Uçan Margarin' fiyatını sorar da, imalatçılar frene basmak zorunda kalır. Böylece, gariban vatandaşa hizmet etmiş olur. Nasılsa, ötekilerden hayır yok.
***
Engin Balim e-postasında şunları yazıyor. Birlikte okuyalım:
'Bakan Şimşek vergi oranlarındaki artışlar için 'Bunlar zam değil, güncelleme' deyiverdi. O zaman soruyorum; Sayın Bakanım memur ve işçi maaşlarını da güncellemeyi düşünüyor mu?'
...
Dr. Başar Ergün'ünki aynı konuda; 'ÖTV zammını, sigara ve alkol sağlığa zararlı diye savunmuşlardı. Porsche'a binme Fiat'a bin demişti Başbakan. Ben zaten Fiat'a biniyorum. Şimdi motorine zam yaptılar. Acaba dedim, dizel, Fiat da mı sağlığa zararlı?'
...
Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'dan cevap geldi. 'Burhan Abi, sucuklu veya pastırmalı yumurta bizim genlerimize işlemiş. Siz de korkmadan yiyin. Afiyet, şeker olsun'. Açıklayalım, Hocamız Kayseri kökenli. Bu ara Haber TÜRK'te Pakize Suda ile birlikte 'İki Ses Bir Nefes' adlı program yapıyor.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister