• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
1 Haziran 2012 Cuma

Millet ümidi kesti

Televizyonlardaki tartışmalar üç grupta toplanmakta. Bakıyoruz gündem maddelerini hep Başbakan ayarlıyor. Uludere ve Kılıçdaroğlu birlikte ele alınıyor. Memur zamları budandı ve tiraj kaybetmekte. Ortada sadece Sarı Sendika'nın palavra atışları kaldı. Kısa süre sonra, o da ekrandan çekilir. Şimdilik listebaşı jet hızıyla hazırlanan 'Kürtaj yasağı'. Bu konuya neden girmediğimizi soranlara bir-iki mesaj verelim. Kişisel olarak her canlının yaşamasından yanayız. Daha hayata gözlerini açmamış ceninin parçalanmasına ise karşıyız. Ağır sağlık problemleri dışında kürtajı savunmuyoruz. Sezaryen için de 'Zorunlu haller' dışında aynı düşüncedeyiz. Başımızdan geçen bir olayı aktaralım; 'Bir yakınımıza eğer sekiz aylık hamileyken sezaryen uygulanmasa, bebeğiyle birlikte kaybetmiştik'. Şimdilerde her ikisi de çok sağlıklı. Sağlık Bakanı'nın sezaryene karşı çıkışının sebebine hak verenlerdeniz. Kimi özel hastaneler, faturayı şişirmek için 'Önüne geleni sezaryenle doğurtuyor'. Sonrası oluşan riskler umurlarında değil. Sanırız, fikrimizi merak edenleri aydınlatmış olduk.
...
'CHP Boğuluyor' başlıklı yazımıza gelen mesajlara şaşırdık. Sayın Sezgin Tanrıkulu dışında, tek karşı çıkan yok. Yakup Keser'in yazdıkları ilginç. Çünkü CHP'li aileden gelme. Eski solculardan. Bugün geldiği noktaya bakın; 'CHP'den ne köy olur, ne kasaba. Zeytinburnu'na kadar uzayan kuyruğa rağmen Ecevit, boynunda fular ile 'Köprüye hayır' diye yürümedi mi? Bırakın boğulsunlar. Zaten gidiş, o yönü gösteriyor.' Yüzlerce mesajın tamamı Keser'le aynı görüşte; 'Ana Muhalefet'ten ümidi kesmiş haldeler'. Hani bizim ünlü falcılıklarımız vardır ya onlardan birini daha hayata geçirelim; 'Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, önümüzdeki ilk seçimde tarihinin en ağır yenilgilerinden birini alacak'.
***
Prof. Dr. Canan Efendigil Karatay bu kez 'Kalıcı kilo verdiren yemek tarifleri'ni yayınladı. KARATAY MUTFAĞI'nda en önemli unsur evde yapılabilecek ürünler. Yoğurt ve tereyağ en önemli gıdalar olarak listebaşı. Doğal ve temiz malzeme diğer temel unsur. Zeytinyağlılar bölümünü sevdik. Karatay serisinin ilk ikisini almışsanız, sonuncuyu da kaçırmayacaksınız.
...
'7 Şekspir Müzikali' DVD olarak yayınlandı. Başrollerde Haluk Bilginer, Evrim Alasya, Selen Öztürk, Zeynep Alkaya ve Tuğçe Karaoğlan'ın paylaştığı oyunun sahne gerisi ekibi de başarılı. Pasaj Müzik, değişik bir sanat olayıyla gündemi yakalıyor.
...
Volga Tamöz, 11 dev ismin 11 şarkısını 'TAM 90'DAN' adıyla CD'leştirdi. Bu yetenekli gencin kıpır kıpır çalışması bu yaza damgasını vuracak.
***
Discovery Channel, belgesellerine bu kez Türkiye'den yapımlar ekleyecek. Rüya Takım, tamamen futbol ağırlıklı olacak. Dört farklı program Orhan Ayhan'ın seslendirmesiyle ekrana getirilecek. Anlayacağınız efsanelerin anlatımı 'Efsane Sunucu' tarafından gerçekleştirilecek.
...
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'Tiyatro, İletişim ve Başbakan' başlıklı ilginç yazısını musikidergisi.net'te okuyabilirsiniz. Ay'ın Antakya'yı Antalya yaptığımız için yolladığı uyarıya teşekkürler.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Bakan Karaismailoğlu, kazı çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı! Yüzde 95'i tamamlandı

Gösteri sırasında piton adamı boğdu! Dehşet anları

Yeni keşifler için çalışmalar başladı! ''Tarihin sıfır noktası''