• $7,3599
  • €8,9539
  • 436.839
  • 1536.11
15 Mayıs 2011 Pazar

Mevsime uygun

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Erol Evgin aradı. Hal hatır sordu. Karşılıklı övgülerde bulunduk. Sağlık durumumuzu merak ettiğini belirtti. Biz de son iki yılda geçirdiğimiz ameliyatları sıralayınca, şaşkınlıkla karışık, hayatta oluşumuza sevindi. 'Sonuçta köşemizi doldurabiliyorsak, ayaktayız demektir' ile lafımızı bağladık. Evgin gibi sanatçılara bu ülkenin gerçekten ihtiyacı var. Sempatimiz bu yüzden. 'Doldur, boşalt, bağ yap' cinsi şarkıcılara da hak ettikleri tavrı gösteriyoruz. Bu da bizim özelliğimiz. Meslek değiştirenlerden birine 'Herkes, kendi işine bakmalı' deyince 'Sen ne anlarsın, dinlemeden yazmışsın' karşılığını alıyoruz. Övgü toplayamayanların çoğu böyle. Bu konuda taviz vermedik. Bir kere daha tekrarlayalım; Hatır-Gönül yok. Tek torpilimiz, beğenmediğimiz bir şeyi
-Dizi de olabilir- görmezden gelmemiz.
- - -
İçimizdeki şeytan politik yazmaya itiyor. Bir pazar günü ilgili ilgisiz herkesin Süleyman Demirel'e saldırmasını mı dillendirelim? Bunca eserini inkar edip 'Ayağından elektrik direğine asmak lazım' diye e-posta yollayan acurun ismini mi verelim? En iyisi sıkıntısızlarla sürdürelim.
...
Birkaç okurumuz Hülya Avşar'ın programını niye kaleme almadığımızın hesabını istedi. 'Yoksa izlenmiyor mu' sorusunu eklemeyi unutmadılar. Cevaplayalım. Zaman zaman takip ediyoruz. Mesela bu haftakini. Ses getirecek konuk zorluğunu biliyoruz. Ancak Banu Alkan'a Beyaz Orkide'yi söyletmenin yenilik neresinde? Afrodit için özel gayret bile yoktu. Kadıncağız alt tarafını, konulan tahta sandalyeye zor sığdırdı. Cem Ceminay olmasa çekilir yayın değildi. Bunları Avşar Kızı'nın tek başına halletmesi mümkün değil. Yapımcı, koordinatör ne günlere duruyor? Hülya için bir gerçeği yazalım; kız eğitimsiz ancak fevkalade zeki. Hatta kardeşinin IQ'lerini bile alıp götürmüş.
...
Beyaz Show yılların birikimiyle daha organize. Beyazıt Öztürk'ün kafa göz yaran konuşmaları dahi kimsede rahatsızlık yaratmıyor. Gişe Memuru filminin tanıtımı güzeldi. Bir 'Tansiyon ölçümü'nden pek çok gırgır çıkarmak özellikti.
...
Ateş Böceği Ercan 'Huzurlarınızda Muazzez Ersoy'un Pişekar'ı konumunda. Yüklenmek istemiyoruz ama 'Bahar' diyor, sıraladığı şarkılar felaket habercisi. 'Şimdi reklamlar' anonsu yapıyor, hepsi tanıtım.
Galiba ders çalışmak herkes için geçerli.
- - -
Tadı Damağımda, daha doğrusu Vedat Milor bu kez Barselona'da karşımıza çıktı. Şarap zenginliği dışında fazla özelliği olmayan Katalan Mutfağı'na daldı. Milor, İspanya'dayım demedi. Yine kadehlere, ekmeklere burnunu sokmayı ihmal etmedi. Mübareğin bu hareketlerinde hep Cyrano de Bergerac'ın iri kıyım uzantısı aklımıza geliyor.
...
Bir haftanın ardından en hoş diyaloğu Yorum Farkı'nda yaşadık. Prof. Dr. Emre Kongar tam programı kapatırken 'ÖYS uğruna açlık grevi yapan çocuklar için yarın devam ederiz' dedi. Uzatmalar biterken Mehmet Barlas beraberlik golünü attı; 'Bence siz de bu akşam yemek yemeyin!'
...
17. Kral Müzik Ödülleri salı akşamı sahiplerini bulacak. Haliç Kongre Merkezi'ndeki etkinliğin bu yıl her zamankinden daha organize ve parlak geçmesi bekleniyor.

<p>Yozgat'ta aydınlatma direğindeki Türk bayrağının katlanmış olduğunu gören yaşlı bir vatandaşın, ş

Yozgat'ta vatandaşın 'bayrak' hassasiyeti kameraya yansıdı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı