• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
21 Haziran 2011 Salı

'Maziye bir bakıver

Başlığımız 'Neler neler bıraktık'la devam eder. Nereden geldi bu dizeler hatırınıza, demeyin. Şimdiki genç gazeteciler şanslı. Mesleğe başladığımız yıllarda, genelde kimse bir şey öğretmezdi. Aslında biz de şanslıydık. Gökşin Sipahioğlu, Sami Kohen ve Abdi İpekçi'lerin Hocası Mithat Perin'in son üç öğrencisinden biri olduk. Önce haberciliği öğretti. Sonra imkan verdi. En sevdiğimiz lafı 'Yap da gör'dü. 24 yaşında yazıişleri, 35 yaşında genel yayın müdürü olduk. Hem de, gelenlere çelme atıldığı düzende. Kazıkları göre göre geliştiğimiz için 'Dağarcığımızda ne varsa, dağıttık'. Hala ukalalıklara devam ediyoruz. Hatır gönül sayanların övgüleri bize yetiyor.
...
Kenan Işık'ın Çöl adını verdiği 'Şiir-CD' çalışmasını çok sevdiğimizi yazmıştık. Ondan gelen mesajla duygulandık:
'Sevgili Ağabeyim,
Hatırlarsan 'I Know What is to be Young' senin önerindi. Röportajlarımda da anlattım. Hastalığın sırasında sana gönderemediğim çiçeğin yerine say. Beni bağışla.'
Gerçekten Işık dostumuz ilk şiir CD'sini çıkardığında ona 'Bana sorsaydın, mutlaka Orson Welles'in 'Ben genç olmayı biliyorum. Sen yaşlılığı bilemezsin'ini söyletirdim' demiştik. Jerry Abbott'un sözleri yıllar sonra, Bizim Kenan'ın o muhteşem sesiyle kayıtlara geçti. Fena mı oldu? Şifo Mehmet'in sloganıyla 'Çok da güzel oldu'.
...
Masamızın üstünde bir zarf bulduk. İçinden sağlık kitabı çıktı; 'Sorular ve yanıtlarla HEPATİTLER'. Çağın en tehlikeli hastalıklarından biri irdeleniyor. En önemli ayrıntı 'Sarılık ile Hepatit aynı şey mi?' sorusunda yatmakta. Çalışma Esra Kazancıbaşı Öztekin'in. Bilgi notuna baktık, sağlık muhabirliğine başlayalı tam 27 yıl geçmiş. O çizgili pantolon, uzun siyah saçlarını ilk gördüğümüzde dikkatimizi çekmişti. Esra, bugün dalında en iyi iki kişiden biri. Ödüllü Medikal'i a Haber'de yayınlanıyor. 'Sağlık Adası' ve 'Sağlıklı Erkek' portalları en çok tıklananlardan. İzninizle, kitaba yazdığı özel satırları paylaşmayı arzuluyoruz:
'Sevgili Burhan Ayeri,
Tercüman Okulu'nda sizin gibi değerli müdürlerin, gazetecilerin öğretmenliğinin bu kitabın yazılmasında payı büyük. Teşekkürler, sizlerle çalışma fırsatı bulduğum, bana öğrettikleriniz için. Sevgiyle.'
Durum bu. Jerry Abbott'un sözlerinden esinlenip, 'Galiba fazla yaşlandık' diyebiliyoruz. Eskiden, bu tip övgülerden söz etmekten utanırdık. Kusurumuza bakılmasın.
***
7. Altın Elma Beste Yarışması.
TRT-M'den canlı yayınlandı. Konu TSM olunca, takılıp kaldık. Sonuçta Sevinç Atan'ın muhteşem sözlerine, Ömür Gençel'in bestelediği şarkı birinciliği kazandı. 'Rüzgar gibi geçti en güzel yıllar. Sevda mevsimini kaçırdık sanki'yi bundan sonra sıkça dinleyeceğimizi sanıyoruz. Bu nihavend eseri başarıyla seslendiren Nusret Yılmaz'ı ayrıca tebrik ediyoruz. Amasya gerçekten övgüye layık il. Valileri, yetiştirdiği şehzadeler kadar başarılı. Aklımıza ilk anda gelenler Hüseyin Poroy, C. Lekesiz ve Halil İbrahim Daşöz. Hepsi birbirinden kıymetli.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak