• $13,4111
  • €15,1577
  • 792.321
  • 1925.84
5 Mayıs 2012 Cumartesi

Mantıklı öneriler

Televizyon izlerken, sehpamızın üstündeki kağıtlara not alırız. Bu iş yıllar içinde, otomatikleşti. Gerekçemiz basit; 'Bilgilerin uçup gitmemesi'. Gazetedeki yerimize oturduğumuzda öncelik, mesajları okumak. Sonra gazeteleri gözden geçirmek. Zaten, geliş yolumuzda AKŞAM'ı ilanlarına kadar gözden geçiriyoruz. Kalemi elimize aldığımızda, sıralamaya başlarız. Örneğin; Silopi'de ele geçirilen anti-tank mayınlar. Tam 97 tane. Nereden servis yapıldığı, hangi yoldan içeri sokulduğu belli. Kimin imal ettiğini bilmeyen yok. Canımızı yakanların tamamı şarkıdaki gibi; 'Dost bildiklerimiz'.
...
'Futbol Bizim Dünyamız' isimli birkaç kitap hatırlıyoruz. Bu yüzden, CHP'de Gürsel Tekin'in parti yönetiminden istifasının sade vatandaşı ilgilendirdiğini sanmıyoruz. Bütün göz ve kulaklar pazar gününü beklemekte. Şimdilik gündem Beşiktaş'ın, farkı kaçırdığı maçta Fenerbahçe'yi mağlup edişi. Böylesi sonuçlarda Rıdvan Dilmen'in sinirleri bozuk halini izlemek  gelenek haline geldi. Yüzde 100 Futbol'da, beklenen tavrı sergiledi. İlk yarı bitti, Alex için 'Memur gibi oynuyor' -Bu kesime de saldırmış oldu- dedi. Cümlesi bitti, Aykut Kocaman'a verdi veriştirdi; 'Bu haliyle takıma koymam'. 1-0'lık sonuç tescil edildi. Rıdvan'ın desibeli daha yükseldi. Bindirmedik kimse bırakmadı. TFF'nu boş geçmedi; 'Maçlar aynı saatte oynanmalıydı'. Arada Aslanım Semih'ini halletti; 'Zaten sezonu bitirmişti'. Nedense Dilmen'e kızamıyoruz. Lafları batmıyor. Yine de, daha objektif olmasını öneriyoruz.
***
Çocuklarımızı besleyelim dedik, beceremedik. Binlercesini zehirledik. Kimi yerde süt yerine ayran dağıtımı yapılmakta. Burada bir öneride de biz bulunalım; 'Miniklere sütlaç, muhallebi versinler'. Ertuğrul Berki'nin yazdıkları ise müthiş. Haydi birlikte okuyalım:
' 1. Bedava süt dağıtacaklarına katkı payı, kayıt ücreti, karne parası almasalar ya.
2. Bu sütler okunmuş olmasın sakın (Kindar gençlik).
3. Sütler zehirliyor, okullarda dağıtılacak tabletler de patlamasa bari.
4. Sütün KDV'sini pırlanta gibi sıfırlasalar okulda çocuğu olmayanlar da süt alabilse. Bebelere İngiltere'de süt sıfır KDV.
5. DP, HAS Parti, Saadet, DSP vs. süt konusunda hiç ses verdiler mi? Ben duymadım. 6. Süt rezaleti, Avrupa'da olsa iki bakan istifa, Japonya'da ise ikisi intihar ederdi.
7. Süt verene kadar para versek, refah versek olmaz mı?
8. Süte alerjisi olanlar zehirlenmişler. Benim de ayrımcılığa, yalana, talana, alerjim mevcut.
9. Biri, 'Çocuklar sütü ilk defa içtiği için zehirlendi' demiş. Dünya liderinin ülkesinde on yaşında ilk defa süt içiliyorsa tuhaflık var demektir.
10. Sucukta yüzde yüze geçiliyormuş. İnşallah her şeyde geçilir. Herkesin yüzde yüz doğru olmasına ihtiyaç var.
11. Muhalif siyasilerin tweet atmasına uyuz oluyorum. Onlar bizim sorunlarımızı çözmek için Meclis'e gitmediler mi?
12. Doktorlara saldırmak moda olmuş. Yaşasın ileri demokrasi.
13. Yakında (Dövülen doktor) diye bilgisayar oyunu çıkar.
14. Aile dostum bir hekim var, dövsem mi acaba?
15. Sadece Dr. dövmek yetmez. Avukat, bakkal, artist, mühendis, öğretmen hepsini dövmeli. Yetmez ama evet.'

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray sezon sonunu getirebilecek mi?

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor

Bu besinleri birlikte tüketirken dikkat!! Zararını bir bilseniz....

En iyi bataryaya sahip telefonları! İşte o liste