• $15,7333
  • €16,7784
  • 937.7
  • 2369.47
11 Temmuz 2011 Pazartesi

Linc'ten Recm'e

Sonuç ne olursa olsun Aziz Yıldırım, arkadaşlarının sırtını dayayacağı insandır. Gelelim sağlık durumuna. Yoğun 'Asabi şeker'i var. Bunun vücudun böbrek, göz ve dolaşım sistemini -Özellikle ayakları- nasıl etkilediğini uzmanlar iyi bilir. Üstüne, kalbindeki sorunları eklerseniz, endişeniz ikiye katlanır. Birtakım kalemşörlerin, tez elden başlattığı saldırılar, ötekileri aynı potaya sokmamalı. Her şeyden önemli olan 'İnsan hayatıdır'.
Bu satırları bir hafta önce yazdık. Aziz Başkan'la ilgili gelişmeler, korktuğumuz gibi. Adam yılların köşe yazarı, dört satırla 'Na'ber' diyor. Yıllar yılı kaçak güreşenler, dişlerini çıkardı. Hani başlığa 'Linç kültürü' demiştik ya, eksik yazmışız. 'Linç'ten Recm'e' daha uygun. Yıldırım sadece dostumuz olduğu için savunma konumunda değiliz. Voleybolda, basketbolda, atletizmde, boksta tüm yeteneklerimize sahip çıktı. Tesisler yaptı. Altyapının önemini kafalara çaktı.
...
Dikkat edin, burada şike var, yoku tartışmıyoruz. Türk Sporu'na önemli katkılarda bulunmuş bir isimden söz ediyoruz. Farz edelim ki, yanlışlarda bulundu. Onu recm ederek mi, yani taşlayarak mı öldüreceğiz? Kaldı ki, böylesi soruşturmayı tarih yazmadı. Yasalar çiğnenip, iddianamesi hazır olmayan bir yargılamanın delili olabilecekler, önce medyaya servis edilmekte. Kolluk kuvvetlerinin yargı makamına, savcı koltuğuna oturmasını savunmak mümkün mü? Böylesi kurguyu kabul etmemiz mümkün değil. Ortada hukuksuzluk var. Bir de hatırlatma yapmak istiyoruz. Kulağınızda bulunsun. Çankaya'dan yıllar içinde sağlık nedeniyle kimler kimler affedildi. Bir tanesi on gün evvel eylem hazırlığında yakalanan DHKP-C militanı. Yanlış anlaşılmasın, Aziz Yıldırım, merhum Necmettin Erbakan kadar önemli değil mi?
***
Geleneksel olarak her hükümet ilanında, Dışişleri Bakanı KKTC'ye gider. Yine öyle oldu. Ahmet Davutoğlu'nun bu uygulamayı sürdürmesine tamam, diyoruz. Ancak, ağır hastalık sonucu 'Kısmi felç olan' Rauf Denktaş'ı atlaması ayıp olmadı mı? İki dakika ziyaret edip, 'Geçmiş olsun' dese, yakışırdı. Hiçbir TC Hükümeti, Denktaş gibi lidere böylesi sırt çevirmedi. Hata yapıldığı inancındayız.
...
CNN TÜRK'ün eski-yeni yarışması Ne Haber'i dehşetle izledik. Üniversite mezunu, kariyer sahibi adamların TBMM'nde 550 milletvekili olduğunu bilmemesine ne demeli? Öbür taraftan, magazin ve dış dünyayla ilgili gözlemlere maşallah.
***
TRT-1'de başlayan 'Yıldızım Sensin'de iki tane süper yetenek yakaladık. Biri Neşet Ertaş'ın 17 yaşındaki hali Özgürcan. Bu çocuk, müthiş yorumcu. Diğeri sazda 'Şelpe ustası' Eren. Sesi de tıpkı Kıvırcık Ali. Yarışmayla ilgili iki de olumsuz notumuz var. Sunucu 'Bay J' şarkı ile türküyü ayıracak nitelikte değil. Yaptığı İzzet Öz taklidi. Bir de gözlük taksa tamam. Programın sonundaki 'Zorla tayt giydirilmiş' gençlerin dans gösterisinin bu kadar uzatılmasını da çözemedik.
...
Fatih Türkmenoğlu'nun 'Hayat Gezince Güzel'inde finali hiç kaçırmıyoruz. Fatih 'Akşam Gazetesi Yazarı Burhan Ayeri siz de izlemeye devam edin' dedikçe, hoşumuza gidiyor.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor