• $15,9105
  • €16,8121
  • 941.609
  • 2382.26
5 Temmuz 2011 Salı

Linç kültürü

Önceliğimiz Aziz Yıldırım üstüne. Her şeyden önce kendisini dostumuz olarak kabul ediyoruz. Burada önemli uyarılarda bulunmak istiyoruz. Kalbiyle ilgili ilk operasyonu bilen iki gazeteciden biriydik. Bunun duyulmasını istemedi ve biz bu arzusuna uyduk. Sonrakiler zaten basınla paylaşıldı. Gözaltına alınmasa, verdiği sözü yerine getirip, ziyaretimize gelecekti. Hatta, gerekli tedbiri almış ve en çok sevdiği meyve olan kirazla ilgili bağlantıyı yapmıştık. Sonuç ne olursa olsun Aziz Yıldırım, arkadaşlarının sırtını dayayacağı insandır. Gelelim sağlık durumuna. Her şeyden önce yoğun 'Asabi şeker'i var. Bunun vücudun böbrek, göz ve dolaşım sistemini -Özellikle ayaklar- nasıl etkilediğini uzmanlar iyi bilir. Üstüne, kalbindeki sorunları eklerseniz, endişeniz ikiye katlanır. Birtakım kalemşörlerin, tez elden başlattığı saldırılar, ötekileri aynı potaya sokmamalı. Her şeyden önemli olan 'İnsan hayatıdır'. Kaldı ki yaptıkları sadece Fenerbahçe Spor Kulübü ile sınırlı değil. Devlet'e verdiği önemli müteahhitlik hizmetleri ortada. Hepsi stratejik önemde. Dileğimiz, böylesi bir insana Linç Kültürü'nün uygulanmaması. Aziz Yıldırım'a, her iki anlamda geçmiş olsun dileklerimizi yolluyoruz.
...
Şike operasyonu uzun süre gündemimizden düşmez. Doğrular ve balonlar içiçe, malzemesi bol olaydır. Kim, kime gıcıksa 'Şehir efsanesi' üretiyor. Son soğuk espriyi duymadınızsa, bizden öğrenin; 'Kanarya'nın bir şampiyonluk sevinci iki dakika, sonuncusu iki ay sürdü'. Doğrusu, yaratıcılık güzel ama sonuçta dramatik. Savcılar, hakimler derken, kararı adli mekanizma verecek. Esas merak edilen, hangi kulübün ne ceza alacağı? Bu konu tartışmalı. Çünkü 'Hiçbir yasa geriye doğru işlemez'. Bu '12 Eylül Darbecileri' ve 'Şike zanlıları' için de geçerli. Savunma, bu konunun üzerinde durmalı. Yakın zamana kadar yürürlükte olanların 'Sivrisinek ısırığı' gibi kaldığı unutulmamalı.
...
'Bu olay sonunda kime patlar derseniz?' hemen isim verelim. TFF'nun
çiçeği burnunda Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ın. Yasaklara, küme düşürülmelere, Aydınlar Federasyonu karar verecek. Düşünebiliyor musunuz, durumu? Adamcağız sanırız aday olduğuna, seçildiğine bin pişman. Şimdiden 'Tanrı yardımcısı olsun'. İyi Fenerbahçe'li bir başkanın içine düştüğü durumu aklımıza getirmek istemiyoruz.
- - -
Futbol dünyasındaki 'Şike depremi' hafta sonuna damgasını vurdu. Bu müthiş gelişme spor kanallarının habercilik reflekslerini ölçme açısından sınav niteliğindeydi. Hemen belirtmeliyiz ki bu testte ipi TRT Spor göğüsledi. Anında özel bültene geçen TRT, gelişmeleri en ince ayrıntısına kadar izleyicilere aktardı. Tartışmalara neden olan Eskişehir-Fenerbahçe ve Sivasspor-Fenerbahçe maçlarının geniş özetlerini defalarca veren kanal, bağlantı kurduğu 25 spor yorumcusuyla ekran başındakileri aydınlattı. Çiçeği burnundaki kanal, bir spor yayıncısından öte gerçek haber kanalı hüviyetindeydi. Son bir not daha. Eğer TRT reyting ölçümlerinde olsaydı TRT SPOR kesinlikle pazar gününün şampiyonudur. Bazı adı büyük spor yayıncılarının düştüğü aczi de atlamayalım. 'Tın tınlıkları'nı, yasalara saygı demagojisiyle geçiştirmelerine güldük.

<p>Ali Nuri Türkoğlu, Payitaht Abdülhamid dizisinde Emanuel Karaso karakterini oynamıştı. 30 yılı aş

Ali Nuri Türkoğlu'ndan samimi açıklamalar

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak

Erzurum'da mayısta beyaz örtüyle kaplandı