• $15,8484
  • €16,9045
  • 944.398
  • 2363.55
4 Kasım 2011 Cuma

Küfürle beslenmek

Türk basınında özellikle bir kişinin başını çektiği olay, aniden patladı. Bayanların 'Kalaylanma isteği'nin pıtırak gibi çoğaldığını gözlemliyoruz. Bu hanımlar, ne kadar ulusal kıymet ve kişi varsa, onlara saldırıyor. Sonra beklemeye başlıyorlar. Arzuladıkları tepki artınca da, dört bir yana bindiriyorlar. Bunların çizgisi yok. Yargıları kayıp, küfürle besleniyorlar. Futbol yorumcularının çokca kullandığı metodu izleyip, kendilerinden söz ettiriyorlar. Vatan, Millet, Ecdat gibi ne kadar değer varsa, bu sütü bozuklar tarafından yerle bir edilmekte. Böylece ekranlar emirlerine açılıyor. Köşeler yaldızlanıyor. Fiyatları artıyor. Ahlak, şeref, haysiyet ve gurur önemli değil. Aldıkları tepki mesajlarının bir kısmı bilgi için bize de yollandığından haberimiz oluyor. Soruyoruz, bu cibiliyeti bozuklara; 'Hiç mi gururunuz yok?'
...
En çok şaşırdığımız nokta fikirlerimizi beğenmeyenlerin bile adımıza yolladığı e-postalar. Akıllarınca gaza getirecekler. 'Okumuyor musun, görmüyor musun, duymuyor musun. Neden susuyorsun?'larla kavgaya çekilmek isteniyoruz. Bu gruba cevabımız net; 'Hayvan yorgun ve terli. Haydi başka kapıya!'
***
Celal Kurt'un şu cümlesini çok beğendik; 'Gündeme gelmek isteyen Türk Medyası'nın ayak takımı...' Oğuz Kombak'ın 'Sayın Ayeri neler oluyor? Ne hale düştük' dediği mesajı müthiş bir 'Durum analizi'. Tevfik Yamantürk'ün aracılığımızla Cengiz Çandar ve Hasan Cemal'e yönelttiği soru şöyle:
'Eskaza Türkiye bölünürse, kendileri ve nesilleri hayatlarının geri kalanını nerede geçirmeyi düşünüyorlar? Ya da hayal ediyorlar?'
...
Hasan Aksoy'un güzel yorumunun şu kelimelerini, benzeşenlerin sözcüsü seçtik; 'Allah sizin gibi yazarlara keder, bela vermesin'. Avukat Göktuğ Tosun'un mesajı uçuranlardan; 'Yazılarınızı her zamanki keyifle ve merakla okumaya devam ediyorum. Bayramınızı şimdiden kutlar, ellerinizden öperim'.
***
Interpress'in uyarısını dikkate aldık. Bu yüzden bazı dizilere yer vermeyi sürdüreceğiz. Çocuklar Duymasın yine başarılıydı. Duygu ile Berke, çok çabuk 'Mutfak'a başladılar. Evdeki dantel kavgası müthişti. Yetenek Sizsiniz'den transfer Sefa, Hami karakteri olarak konuşmasını düzeltti. Söyledikleri anlaşılır hale geldi. Sanırız, uyarımızın etkisi oldu.
...
Muhteşem Yüzyıl'daki gerileme gözle görülür hale geldi. Yeni yetme Malkoçoğlu'nun kız kaçırması Cüneyt Arkın'lı filmleri dahi arattı. Kastilya Prensesi de gına getirdi. Sülüman kızı göndersin veya 'Halvet olsun'. Böylece seyirci rahatlar.
...
Sabancı Vakfı öncülüğündeki Fark Yaratanlar'ın üçüncü sezonu bugün açılıyor. İlgilenenler www. farkyaratanlar.org internet sitesinden yararlanabilir.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar