• $15,5603
  • €16,2679
  • 900.1
  • 2422.59
6 Şubat 2011 Pazar

Küfürle besleniyor

Gelen tepkilerin boyutuna bakıyoruz, haklı çıktığımızın yeni kanıtı. Bazıları gibi köle yapamayınca 'Onun ismi artık bu köşede geçmez' diye hakkımızda yazı döşenmişti. Çünkü bardağı taşırmıştık. Hakkındaki teşhisi biraz geç koyup 'Ambargoyu başlatan olmuştuk'. Bu duruma gelmemize neden olan olayları yazalım herkes öğrensin:

a)  Telefon etti ve 'Yahu senle ben olmasak Türk Sanat Müziği'ni koruyan ve kollayan yok' şeklinde konuştu. Kendisine 'Sen TSM'den anlar mısın?'ın biraz kibarcasını yönelttik.
b) Etrafındaki  '3 hık deyici' ile yaptığı spor programında Mustafa Denizli'nin Almanya'daki 'Büyük başarısı'nı anlattı. Yanındakiler ne yapıyorsun bile demediler. Biz ise 'A. Achen'i küme düşüren teknik adama nasıl başarılı dersin' diye yazdık. Telefonu açtı ve Denizli'nin daha sonra çocuğu olacağı bayanın, buna sebep olduğunu anlattı. Hoca'nın sevdası yüzünden maçlar biter bitmez İstanbul'a uçtuğunu açıkladı. Bu kez 'Achen'i Denizli değil ...... küme düşürmüş' diye not düştük.
c) Türkiye'ye dönüşüyle sahip çıktığı, Tugay Kerimoğlu'nun Avrupa finalleri için vize alındığı gün, Milli Takım otobüsünde 'Hop hop ......, top ......' diye bağırışını kaleme aldık. Yine telefon etti ve 'O Tugay değil Hakan'dı' dedi. Olay gazetelerde yer aldığından aldırmadık. Hiç unutmuyoruz. Bu defa köşesinde 'Hala dilemedi, Tugay'dan ben onun adına özür diliyorum. Bu zatın -Biz- ismini bundan böyle burada okuyamazsınız'ı ekledi.
...
Ucundan kenarından değinmiştik. Özhan Canaydın'ın vefatı üzerine döşendiği mersiyeye ağzımız açık kalmıştı. Merhum, kendisine kan kusturan için 'Çelişkilerini anlatan' kitap hazırlatmaya çalıştı. Hatta yakınlarına 'Cenazeme gelmesin' vasiyetinde bulunmuştu. Buna rağmen 'Dostum, arkadaşım. Evimde beraber maç seyrederdik' diyerek kalem oynattı.
...
Fatih Terim'i parlattı sonra yere vurdu. Mustafa Denizli'yi bir övdü bir dut gibi silkeledi. Adnan Polat'ı göklere çıkardı, bir anda saldırıya geçti. 'Can dostum' diye nitelendirdiği Şapka Ertekin'e 'Milleti kazıklıyor' diyen yazılarını da hatırlayın. Bu yapıdaki insanın sanırız tedaviye ihtiyacı var. 1980'den beri yaptığı tek iş, 'Siyaha beyaz, beyaza siyah demek'. Kapıkullarıyla idare etsin ama nereye kadar? Bildiği yolda yürüsün. Kendisiyle artık işimiz olmaz. CNNTürk'ü izlediğini sanmıyoruz ama seyretse belki biraz utanırdı. Neyi mi? Pınar Esen'in Defne'yi anlatırken döktüğü gözyaşlarını. Hakaret ve küfürlerle besleniyor!
***
ajs music'ten olağanüstü çalışmalar aldık. İki CD'den oluşan Güzel Bir Pazar, kırk Klasik Batı Müziği eserinden oluşmakta. Mozart'tan Beethoven'a, Bach'tan Tschaikowsky'ye tüm dahiler bir arada. Koyun setinize ruhunuzu dinlendirin.
...
Yine ajs'nin bir başka yapıtından söz edeceğiz;
'L'amour en Paris' -Paris'te Aşk-. Brel, Piaf, Becaud ve Montand gibi isimlerin ölümsüz şarkılarından derleme. Yaşı uygun olanlar için 'Sevgililer Günü' hediyesi.

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Okul bahçesine inşa ettiler! ''böcek oteliyle'' canlıların yaşamını öğreniyorlar

NASA görüntüleri paylaştı! Mars'taki gizli geçidin sırrı ne?

Hayvanların şaşırtan dostluğu! Onları hiç böyle görmediniz