• $13,441
  • €15,1581
  • 789.928
  • 2014.21
2 Mayıs 2012 Çarşamba

Kral'ın Krallığı

18. Kral Müzik Ödülleri, bugüne kadar yapılmış en iyi organizasyonla sahiplerini buldu. Hiçbir detay unutulmamıştı. Hatta fazlası vardı; 'Şahenk çiftinin muhabbet kuşu sahneleri'. Pek çok yerli ve yabancı ekranın canlı yayınladığı gecenin yıldızı
Ajda Pekkan oldu. Kadın bizden 6 ay büyük, görüntü genç kız gibi. 'Gençlik iksiri' bulmuş sanki. Bir şarkıyı hatırlattı. 'En İyi Albüm', 'En İyi Şarkı' onda. Yetmedi, 'En İyi Albüm', 'En İyi Remix' yine onda. 'MÜYAP'ın Fiziki Satış Ödülü'nün sahibi de oldu.
...
Murat Boz, Model Grubu, Serdar Ortaç kazananlar arasında. Ömür Gedik, Albano ile Liberta şarkısının İtalyanca-Türkçe düetini yapmaya hazırlanırken, 'En İyi Proje Ödülü'nü kapmayı unutmadı. Hatırlayın Ömür'le ilgili ne yazmıştık; 'Ferhat Göçer ile Albano-Romina Power ikilisi gibi albüm yapmalılar'. Bu konuyu unutmayıp hatırlatan, Mümine Sema Alpay'a teşekkür ediyoruz. Küçük bir not Halil Sezai'ye düşeceğiz. Kahve Makinesi'ndeki minik rolden, Cihangir'de kira ödeyemediği günlerden nerelere geldi. Yürekten kutluyoruz.
...
Gelelim İbrahim Tatlıses'e. Yaklaşık üç yıl önce başlayan ve tamamı altı ay süren beş ayrı önemli ameliyat geçirdik. Hele bir tanesi 'Arkası Yarın' cinsindendi. Bu yüzden RTGD'nin -Radyo Televizyon Gazetecileri Derneği- 'Son Otuz Yıla Damgasını Vuranlar' ödülünü almaya gidemedik. İbo 'Niye yok?' diye bizi sorduğunda, kendisine anlatılmıştı. Dört bir yanımızdan altı kabloyla hayata tutunmaya çalışıyorduk. Ertesi sabah Tatlıses'in dört satırlık notu ilişik, muhteşem çiçeği geldi. Yapma olduğuna inanmakta zorlandık. Hala en güzel yerde muhafaza ediyoruz. Bu kez, İmparator'un Hayata Dönüşü'nü izleyen bizdik. 'Kral'ın Gecesi' lafını iki anlamda değerlendirdik. Türkiye'nin böylesi seslere her zaman ihtiyacı var. Kolay gelmiyorlar. Ancak elli yılda bir.
***
Gelen mesajlar içinde Ata Özcan ve Ali İhsan Sağlam'ın e-postalarını sözcü seçtik, teşekkürler. Tolga Ağar'ın telefonundan dolayı ayrıca mutluluk duyduk.
...
Faruk Yurdatap, Ahmet Davutoğlu'nu eleştirenlerden. 'Dışişleri Bakanı'nın o konuşmasını ben de dinledim. Adeta Chavez gibiydi' diyor.
...
A. Zeki Atun, 'Keyif aldım' lafına kızanlardan. Onun takıldığı kelimeler içinde listebaşı olan 'Paylaşmak'. Şimdilerde moda.
...
Pek çok kanalda yoğunluk 'Futbol Mağdurları Davası'. Nereyi çevirsek, futbol hukukçuları ile 'Kana kan, intikam' diyen spor yorumcuları. Ne kadar Aziz Yıldırım düşmanı varmış da yeni öğreniyoruz. Bitmez tükenmez kinleri izlemekten sıkıldık. Bunca yayın içinde en derli toplu  tartışmaya Tarafsız Bölge'de tanık olduk. Garibimize giden kala kala '5 maç şüpheli'. PFDK'na sevk edilenlerin sayısı, sadece 16 takım. Gerekçe çok komik; 'Aklanacaklar'. Yahu, sözü edilen  Şengül Hamamı mı?
...
Manchester City, hemşerisi M. United'ı 1-0 yendi. Böylece 40 yıl aradan sonra yeniden şampiyonluk şansı elde etti. Bilmeyenler için hatırlatalım; M. City, o zaman Şampiyon Kulüpler'de Fenerbahçe ile eşleşip, elenmişti. İnönü'deki 2-1'lik galibiyetimizi izleyenler arasındaydık. Lig TV'deki son oyunun anlatımında futbolcu Nazzri'ye takıldık. Yahu bu çocuk Müslüman ve Nasri. Belki de Arap Nasri'nin uzaktan akrabasıdır.
...
Bir Kadın Bir Erkek'in ikinci sezonunun tamamı DVD halinde çıktı. Bando Yapım'ın çalışması, TurkMax'takileri içeriyor.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında