• $15,8669
  • €16,8392
  • 939.139
  • 2393.61
14 Kasım 2011 Pazartesi

Kozinoğlu'nu tanır mısınız?

Geç sayılacak saatte duyduk; 'Kaşif Kozinoğlu öldü'. Sonra araştırdık, tutuklu bulunduğu     Silivri Cezaevi'nde rahatsızlanıp, vefat etmiş. Resmi açıklama bu. Önce hapishane doktorları müdahale etmiş.  Sonra hastanedekiler. 'Bir şeyin yok'denip geri yollamışlar. Kafalarda 'numara yapıyor bunlar' saplantısı var ya. Sonra cezaevi revirinde Hakk'a yürüyor.  İçeride olma gerekçesi ise, 'Terör örgütü eliyle, Devlet'in gizli belgelerini sızdırmak'. Biraz açarsak 'Oda TV davası sanığı'. Körfez'de Bayram Tatili yapan kimilerine göre, Oda TV'nin hainlerindendi.
...
Gelelim sadede. Andıç görevi yapanlar, ellerine zarf tutuşturulan veya özel servis alan köşe yazarı geçinenler şimdi ne yazacak. Ya da ne söyleyecekler. Merak içindeyiz. Mutlaka, 'Cezaevinde ölüm'ü duyduktan sonra, yeni senaryo çalışmalarına geçmişlerdir. Biz buradan birkaç doğruyu yazalım da, yeni yalanların geçerliliği olmasın. Yani, kamuoyu yine yanıltılmasın. İsteyen bunlara inanır. 'At gözlüklüler' aldırmaz. Kaşif Kozinoğlu Türk Milli İstihbaratı'nın önemli isimlerindendi. Ülke yararına epey operasyona katıldı. Hatta çoğunu yönetti. Hakkında tutuklama kararı çıktığında Paris'te ya da Washington D.C.'de değildi. Afganistan'daydı. Bu ülkedeki Tacik Türkleri'yle ilgili çalışmalar yapıyordu.
...
Ne zaman ki, tutuklanma kararının haberini aldı, kaçmadı. İlk uçakla Türkiye'ye döndü. Yüzüne okunan fermanla Silivri'ye gönderildi. Yaklaşık 6 yıldır kalbinden rahatsızdı. İnsanı yıpratan ağır görevler, by-pass'ı gerekli hale getirmişti. Ne bunu öne sürdü, ne kimseye boyun büktü. Beklenen acı son gecikmedi. Yaşasaydı 22 Kasım günü yargılanmaya başlayacaktı.
...
'Tutukluluk hali, cezaya dönüştü' diyenlere sesleniyoruz. 2011 yılında böylesi uygulamalar demokratik olduğunu iddia eden hangi Devlet'te kaldı? Bu can alıcı işlere ne zaman son verilecek? Sonu ölümle biten bu cezalandırmalar sizleri rahatsız etmiyor mu? Hala susacaksanız tek açıklama yapın. Neyi mi? Kaşif Kozinoğlu, 'Terör örgütü eliyle Devlet'in hangi gizli belgelerini sızdırdı?' Merakla bekliyoruz.
***
32. Gün'de 'Büyük Marmara Depremi' başlığıyla olası tehlike iyi işlendi. TMMOB Başkanı Eyüp Muhçu, Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk ve Bizim Başkan -Zeytinburnu- Murat Aydın'ın katıldığı programı beğendik. Bunun ana nedeni, katılımcıların kavga yerine uzlaşma arayışlarını gösterebiliriz. Konuşmalardan aklımızda kalan en önemli noktalar şunlar:
a) İstanbul'daki 1 milyon 650 bin binanın en az 1 milyonunun yeniden gözden geçirilmesi şart.
b) Kat Mülkiyeti Yasası, mutlaka yenilenmeli.
c) Hazır çimento fabrikalarının yaptığı harçlarda da hatalar oluşmakta. Bu konuda da sıkı denetim gerekli. Hem de vakit geçirmeksizin.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister