• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
23 Ağustos 2011 Salı

Korkulan el üstünde

Bu defa öncelik Aydın Sevdi'nin. Sözünü ettiği acurlardan bahsetmeme kararı aldık. Böylece reklamlarını yapmamış oluyoruz. Bam telimize fazla basarlarsa, dozu arttırarak yükleniriz. Yeri geldi unutulmaya yüz tutmuş bir olayı hatırlatalım. 'Bu Aydın Doğan'ı elleri kelepçeli götürülürken göreceğiz' diyen zat, şimdilerde onun ekranında program yapıyor. Hem de iyi paralı ve de mukaveleli. Oray Eğin ve Yurtsan Atakan, medya eleştirilerine, verdiğimiz bu örneği ekleyerek devam etmeliler. Merhum Kemal Ilıcak'ın bir sözünü buraya monte edelim; 'Gazete patronu, ya umar ya da korkar'.
...
Viyana'dan Hacı Bayazıt'ın olaylara din teması ile bakışını beğeniyoruz. Hele 'Allah'ın selamı üzerinize olsun' diye yazmıyor mu, uçuyoruz. Coşkun Telciler, Engin Balim ve Dr. Başar Ergün en sıkı kalemlerden.
...
Baba Cengiz'in - Semercioğlu - köşesini okuyunca, epey eski anımız tazelendi. Sürahi Nine tipinin Yılmaz Erdoğan'ın ataninesinden esinlenme olduğunu ilk yazanlardan olmuştuk. O zaman, bu karakter Gani Müjde'nin yönetimindeki parodilerde canlandırılmıştı. Sonradan İtilmiş-Kakılmış'ta görmeye başladık. İlyas İlbey ile eşi Yasemin Yalçın'ın komedilerinde Sürahi'yi izledik. Bundan söz ettik diye İlbey bize hakarete varan e-postalar yolladı. Sonuç hukuki olarak alındı. Mahkeme İlyas İlbey'i tazminat ödemeye mahkum etti'. Anlayacağınız, kararı önceden görenlerdeniz.
***
DIGITURK Platformu'ndaki İz TV'yi HD yayında izlemek bambaşka. Bu yıl yayına alınan yeni belgeseller genelde başarılı. '9 Sıcak Nokta' serisi apayrı. Küre'deki Milli Park'tan, İbradı-Akseki'deki Güney Sığınağı'na kadar doğa harikalarımızı seyrediyoruz. Kastamonu'daki 'Çatak Kanyonu'nu İsviçre Alpleri'nde göremezsiniz. Çevre bilinci aşılanıyor. Bir ağacın gidip, yerine yenisinin gelmesi tam 200 yıllık olay. Nesli tükenmek üzere olan bitkileri, hayvanları korumalıyız. İz TV de, işte bunu yapıyor. Emeği geçen herkesi kutluyoruz. Aynı ekranda İstanbul'la ilgili yeni çekimler de başladı. Yine bu kentle ilgili 'İstanbul Filmleri' araştırması gösterimde.  Ömür Gedik'in sunum ve metinlerini beğendik.
...
Bir de futbol incelemesinden bahsedeceğiz. TRT HD'de izledik. '10'LARIN KITASI', Aslı Pelit'in çalışması. Buenos Aires'ten, Almagro Mahallesi'nden başladı. Maradona öncelikli, ünlü on numaraları araştırdı. Et ve Futbol'un ilginç bağlantısını inceledi. 2014 Dünya Futbol Şampiyonası için çalan tehlike çanlarını ortaya koydu. Çünkü Brezilya'nın tesisleşme çalşımaları yerinde sayıyor. Aslı Pelit'i de tebrik ediyoruz.
***
Kanal TÜRK'ün Tele Gol'ünde ilginç tanımlar duyduk. Örneğin geçen sezon Lig TV'nin yorumculuğunu yapan Markus Merk 'Yabancı Damat'. Ziya Şengül'e göre, 'TFF az daha Alman'a yeni MHK yapısı kurduracaktı'. Erman Hoca'nın ağzından lavlar çıkıyor. Bu program farklı. Serhat Ulueren'in tarzı hücum futbolu.
...
Luigi Berlusconi Kupası'nı Juventus'u 2-1 yenen Milan kazandı. Kulübün Başkanı ve İtalya'nın Başbakanı Berlusconi, Babası adına düzenlenen etkinliğin sonucundan mutlu oldu. a Haber'in yayını için 'İtalyanlar futbolun televizyona aktarımında hala acemiler' diyoruz.

<p> </p>

'İBB Engelleniyor' algısı neden yapıldı?

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti