• $15,9577
  • €17,0242
  • 949.309
  • 2380.9
16 Kasım 2011 Çarşamba

'Konuşan tarih

Cumartesi akşamı Hatay'da önemli bir gece var. 'Masalla Gerçek Arasında Antakya' adlı belgeselin galası yapılacak. TRT TÜRK'ün 'Yaşamları iç içe geçmiş kadim Antakyalıların kendi öyküleri üzerinden tanıklık ettikleri tarih' kayda geçirildi. Bu önemli belgesel Ottoman Palace'ta. Organizasyona, 'Yaşayan Bellek' adı verilen 'Sözlü Tarih' projesinden yola çıkılarak başlandı. Bu belgesel öncesinde 'Medeniyetler Korosu'nun konseri var. Saat 19.30'da başlayacak etkinlik TRT TÜRK'ten yayınlanacak. Görevine devam kararı alınan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'in de hazır bulunacağı bu mühim olayı kaçırmamanızı tavsiye ediyoruz. 26 önemli öykünün bire bir uygulamasını gerçekten seveceksiniz.
...
'Şeyhülmuhabirin' Şemsi Sılkım ağabeyimizin 'Bab-ı ali Anılarım' adlı kitabı yayınlandı. Dünden bugüne yazarları-çizerleri, gazete patronları ile iz bırakanlar birarada. Sılkım'la uzun süre birlikte çalıştık. Onun hatıraları, bizim meslek başlangıcımızın öncesine dayanıyor. Bu anıları sadece mesleğin dinozorları değil, genç gazeteciler de mutlaka okumalı. Şemsi Ağabey'in ithaf için kullandığı kelimelere ise duygulandığımızı itiraf edelim.
...
Adliye ve poliste artık uzman haline gelen Ali Dağlar, bu sefer 200 yıllık geçmişe daldı. Ortaya koyduğu 'Rahip Cinayetleri' hayli ilginç. Kimilerine göre varsayım kabul edilse dahi, ayağı yere basan kurgulardan oluşmakta. Herkese öneriyoruz.
***
Avustralya'dan gelen tek e-mail dışında övgüler almayı sürdürüyoruz. Engin Balim ve arkadaşlarına başarı dileklerimizi yolluyoruz. Dr. Başar Ergün'ün Van'la ilgili önerilerini ilgili birime havale ettik. Mustafa Hasar'ın Kozinoğlu ile ilgili yazımıza gösterdiği yakınlığa sevindik. Bu konuda yalnız değil. Meslektaşımız Berfu Haşıoğlu'nun gruptan ayrılmasına üzüldük. TRT'deki programlarını da ilgiyle izliyoruz. Her yerde başarılı. e-postasından bir bölümü aktarmak istiyoruz:
'. Bu kadar zamanda size açıp bir teşekkür etmedim, atladığımı zannetmeyin lütfen. Çünkü normalde ben sizin yazılarınızı muhakkak takip ediyor ve ama bununla ilgili sizinle iyi-kötü hiçbir paylaşımda bulunmuyorken benimle ilgili bir bölüm oldu diye teşekkür etmek, inanın bana yakışıksız geliyordu.
. Belki yanlıştı, belki doğru. Böylesini uygun görmüştüm kendimce. Ama artık SkyTÜRK'ten ayrıldığıma göre size içtenlikle teşekkür etmek isterim. Çoğu meslektaşımla birlikte sadece işini yaparak bu sektörde 'Görünmenin' ne kadar zor olduğunun farkındayım. O sebeple de beni gerçekten izleyip bunu okuyucularınızla paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Size kolaylıklar diliyorum. Sevgilerimle.
...
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın 'TÜİK çalışmalarında eğitim/kültür/sanat işbirliği' adlı yazısını www.musikidergisi.net'te  okuyabilirsiniz.

<p>Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslendi.

'ABD'nin teröre yapmış olduğu destek kök salmadan bir an önce yıkılmalı!'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor