• $13,5523
  • €15,2932
  • 802.866
  • 1969.38
3 Mayıs 2012 Perşembe

Koltuk bile gider!

Büyükçekmece Belediyesi'nin Hıdırellez Şenliği'yle ilgili tanıtımına bayıldık. Dakika dakika bilgi verilmekte. Kortej Yürüyüşü'nden, Şenlik Ateşi'nin yakılışına kadar detaylar çok net. En çok ilgimizi 'Suzan Kardeş'ten Mesaj' çekti; 'Gelirken yanınızda küçük bir hediye getirin. Tek kalmış bir küpe, kopuk düğme, boncuk ve parlak taş bile olabilir. Yeter ki armağan olsun'. Sonundaki not, geleneksel dileğin anlatımı. En çok arzulanan şeyin fotoğrafı. Bunlar ne olabilir sayalım; Ev, araba, eş vs. Ebeveynlerinizden hatırladınız değil mi? Yakılan ateşin yanına resimlerini çizerlerdi. İşte bu noktada Hızır ve İlyas peygamberlerin buluştuğu güne değişik katılımcıların iştirak ettiğini farz edin. Sadri Şener, 'Şampiyonluk kupalarından birisini kapıp gelebilir'. Beşiktaşlı yeni yöneticiler 'Para duası' yaparlar. R. Tayyip Erdoğan Ailesi'yle birlikte Çankaya'yı çizebilirler. Kemal Kılıçdaroğlu 'İktidar, iktidar' diye bağırarak, koltukla teşrif edebilir. Bu arada gül dalına adakları asılıp, yere değmemiş suyla ıslanmayı ihmal etmeyeceklerdir. Kısmetse seneye de aynı ekibi, aynı tarihte ve de aynı takım-taklavatla birlikte göreceğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz.
***
Baharın geldiğini Akşam Sefası'nda da gözlemledik. Orkestranın cepken-yelekli kıyafetlerini sevdik. Şef Suat Yıldırım'ın doğum günü olduğu doğru muydu, şaka mıydı bilmiyoruz. Çünkü Alp Arslan'ın muzır yanı fazla. Bahadır Özüşen'in 'Bir beyaz mendil koydun da gittin'i dahil, epey fantezi beste okundu. Konuklar ve yayın canlı olunca, seyir zevki hoş oluyor.
...
Seksenler dizisini izlemek tutku haline geldi. 'Pastahaneci Sami'nin ön plana çıkarılması, akışı renklendirdi. Bu arada geri planda kalıp unutulanlar var. Örneğin, evin küçük oğlu. Zorlamalar hemen anlaşılmakta.
***
MESS İşveren Gazetesi'nin yazımızdan küçük bir bölümü kullanıp, bizi bilgilendirmesi incelik. Teşekkür ediyoruz.
...
Y. Doç. Dr. Göktan Ay'ın '2012 Müzik Sempozyumları Üzerine...' başlıklı yazısını musikidergisi.net'te okuyabilirsiniz. Ay'ın 'Türkçe Dünya'da 4. Dil Olacak' başlıklı makalesi ise muzikoloji.org'ta.
...
Bir de tebrikimiz var. Bir okurumuzun ricası üzerine, Capitol'deki Adidas mağazasının sorumlusu Eyüboğlu -Ali Eyüboğlu'nun akrabası- sorunu halletti. Sağ olsun bizi kırmadı.
...
Gürbüz Evren'in yazdığı AVRATLAR CENNETİ FRANSA adlı kitabı çok sevdik. Bu ülkede 'Türkler Hakkındaki Önyargılar' hayli ilginç. Azize ilan edilen güzellerin, gerçek marifetleriyle nereleri kurtardığını öğrendik. Mesela Paris'i Moğol istilasından. Katerina ile Baltacı öykülerinden epey var. Karınca etiketli yayını mutlaka okuyun.

<p>İstanbul Ticaret Üniversitesi Ulaştırma Sistemleri Uzmanı  Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı araç içinde

Yolda kalan sürücüler araç içinde ne yapmalı?

256 yaşında ölen adamın sırrı açıklandı!

Rusya'nın en korkutucu köyü! Kimse gitmeye cesaret edemiyor

Akbabalar evcil köpeklerin peşine düştü! Korku dolu anlar