• $15,8379
  • €16,7505
  • 926.456
  • 2394.83
12 Temmuz 2011 Salı

Ko apartsın su seni...

Arada kızanlar da olsa, okurla ilişkilerimiz iyidir. Örneğin bu aralar Aziz Yıldırım'ın yanında yer almamız- Sonuna kadar öyle kalacağız- kimilerini sinirlendiriyor. Yine de eleştirirken saygıda kusur etmemelerini, başımıza taç yapıyoruz. Yaşar Usluer'in hatırlattığı gibi; 'Dost acı söyler. Dost kara günde belli olur'. Bu bizim genlerimizde var. Yakınlarımızı, arkadaşlarımızı ve ille de Vatanımızı satmayız. Tam bu noktada, küçük bir ricada bulunacağız. Mümkünse, bazı yazarlara kızıp attığınız mesajları bize yollamayın. Gerçekten üzülüyoruz. Bizim çizgimiz belli. Hiç kırık yok. Aşağı yukarı otuz yıl odamızın duvarını süsleyen bir yazı vardı. Kayboldu, gitti. Ancak aklımızdan çıkmaz. Göktürk Yazıtları'ndan alıntıdır. Buyurun okuyalım:
'Geçme namert
Köprüsünden,
Ko apartsın
Su seni.'
Ölene kadar uyacağız. Bir başka söze de değer veririz; 'Mahkeme, kadıya mülk değildir'. Hadi bunu Fikret Şeneş'leştirelim:
'Kimler geldi, kimler geçti'.
...
Ümit Demirhan, Aydın Sevdi, Tamer Turan, Dr. Halil İbrahim Bulut, Yaykın İçka, Şehabettin Balkan, Tufan Urumçi'nin bilgilendirme notlarına teşekkürler.
...
Uğurkan Erez ve TÜRKÇEDER'in
e-postalarını saygı ve sevgiyle aldık. Herkes bilmeli ki, inanmadığımız konuda övgü cimrisiyiz.
***
Facunda Cabral'ı 1980 yılı başlarında tanıdık. Babası İkinci Dünya Savaşı'nda Guatemala'ya göç etmiş Mirkoviç, Cabral'ın hayranıydı. Dinlete dinlete, listemize aldırdı. Ne acıdır ki Cabral turne sırasında, Yugoslav kökenli Guatemala'lı arkadaşımızın doğduğu ülkede öldürüldü. Latin Dünyası  protest devini kaybetti.
...
U-17 Gençler Dünya Futbol Şampiyonası tamamlandı. Bayanlar Dünya Şampiyonası'nda ise yarı finallere gelindi. Eurosport ve TRT Spor bu maçları yayınlamakta.
İsveç-Japonya ve ABD-Fransa yarı finallerini kaçırmayın, diyoruz. Öyle bir Brezilya-ABD ve Fransa-İngiltere maçları izledik ki, erkekler halt etmiş. ABD'nin 'Megan Fox'a benzeyen kalecisi Solo'ya dikkat. Her şey var.
...
Yıldızım Sensin'in 'Yaşlılar uyarlaması' Hodri Meydan'daki tipleri içimiz burkularak izliyoruz. Umutlarına kavuşamamış olanlara, 'Bir atımlık barut imkanı' veriliyor. Örneğin doktor bayan akerdeonuyla sahne aldı. TRT-1'deki yarışma sosyal etkinlik gibi. Adeta psikolojik tedavi.
***
Zara'nın yeni albümünün ay sonu müzik marketlerde yer alacağını öğrendik. Sümer Ezgü'nün oynadığı sinema filmi Harbi Define'nin görüntülerinden klip yapıldı. 'Onyedi Benli Şadiyem' ekranlarda bu özel montajla yer alacak.
...
İki de sosyal etkinliği duyuralım. Beylikdüzü 2. Uluslararası Kültür Sanat Festivali, yarın başlıyor. İlk konser Pinhani'nin. Cumartesi akşamı Emre Aydın var. İstanbul'un güzel Tuzla'sı da sonunda Bisiklet Kulübü'ne kavuştu. Kutluyoruz.

<p>Earle Dickson, 1920'li yılların başında genç ve oldukça sakar bir kadınla evli olan bir şirket ça

Yara bandı nasıl icat edildi? | İcat Çıkarma #7

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama