• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
24 Aralık 2011 Cumartesi

Kıyamete geri sayım

İktidar ve muhalefet belki de ilk kez ortak slogan atıyor; 'Sarkozy yamyam, Bruni de nam'. Bu ne demeyin. Biraz sansürledik. Cumhurbaşkanı, kimilerine göre içindekini dışarı çıkardı. Malum konu, yaptığı atamalar. Arada Bülent Arınç'ı atlamıyoruz. Etnisiteyi arttırıp, 'Herkese ayrı kimlik' sözü verdi. Başbakan Yardımcısı, her istediğini dağıtırken sorumlu olduğu TRT'nin Spor Kanalı'na bir türlü özgürlük tanımıyor. Hatta, engelliyor.
...
Suriye'de iç savaş çıkacak diye beklerken Irak'taki mezhep çatışmaları alevlendi. Bu konu, bölgenin en büyük baş ağrısı olacak. Gelelim kimilerine göre dünyanın en büyük sorununa. Maya Takvimi'ne göre 2012'de kıyamet kopacak. Mayaların Torunları, 'Geri sayım saati'ni resmen çalıştırdılar. Yeni yılı göreceğiz ama 2013'te olmayacağız. Çünkü 21 Aralık 2012'de kıyamet kopacak. Yok oluşun startı Honduras Devlet Başkanı'nın da katıldığı kutsal
törenle başlatıldı.
...
Yok oluşumuza bir yıldan az süre kaldığına göre, ne yapmalıyız? Bu kısacık zaman dilimini iyi değerlendirmeliyiz. Formüllerden ikisi üzerinde yoğunlaşmalıyız. Kendilerini öbür tarafa hazırlayanların zaten sıkıntısı yok. Aynı rotaya devam. Karşı tarafta bulunanlara önerimiz 'Vur patlasın, çal oynasın'. Bu düşüncede olanlar, acele tarafından kendilerine bir ya da birkaç hedef seçmeli. Hedef dedikse, bu Hollanda'daki manyaklar gibi birbirlerinin popolarını yemek olmamalı. Kendi adımıza, Fransız Parlamenter Valerie Boyer'i amaçladığımızı açıklayalım. 'Terki Dünya etmeden önce' ona mutlaka iyilik yapmalıyız diye düşünüyoruz. Sizin son isteklerinizi gerçekten merak ediyoruz. Bizimkini nasılsa öğrendiniz. En iyisi bir Fransız olan Montaigne'in şu sözüyle konuyu noktalayalım; 'Bütün günler ölüme gider, son gün varır'.
***
AGB Nielsen'in ölçümlerinin bumladığını bir türlü kabullenemiyoruz. Senelerin alışkanlığıyla, hala 'Listeler ne zaman gelecek' diye bekliyoruz. Değerlendirmelerin tam olarak gerçeği yansıtmadığını bile bile, özlüyoruz. Garip bir duygu değil mi? Kimileri, sadece saldırmak için kullandıkları materyali kaybettiğinden hüzünlü. Reklam verenlerin tutumu değişmez. Aynı formüle devam ederler 'Kendin pişir, kendin ye'. Size önemli bir şey söyleyelim mi? Peki, alın bakalım. Şu anda en doğru 'İzlenme profili' DIGITURK Platformu'nun. 'Kimler, hangi saatte neyi izliyor' çok iyi biliyorlar. TurkMax'ta iki yıl önce yayınladıkları Kahve Bahane'nin -Cafe Camera- tekrarlanan başarısının bile farkındalar. Her gün yayın saatlerine bakıp, kaçırmamaya özen gösterenlerin başındayız. Tek şikayetimiz artık 'Konuşmaların sansürlenmesi'.
...
Ulusal kanallardaki rating listesinde ise değişen hiçbir şey yok. Muhteşem Yüzyıl, Fatmagül, Feriha, Öyle Bir Geçer Zaman Ki, malı götürmeyi sürdürüyor. Bunları tahtından indirecek yok. Yenisi çıkarsa, mutlaka haber veririz.

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak