• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
30 Nisan 2011 Cumartesi

'Kiss me Kate

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bir şarkının, daha doğrusu müzikalin adını taşıyan düğünü izledik. Tabi” yeryüzündeki iki milyar kişiyle birlikte. Damadın annesinin evliliğini ise, adı defalarca değişen İstanbul'daki otellerden birinde, kurulan özel ekrandan takip etmiştik. Aramızdaki en önemli isim Galatasaray'a üç şampiyonluk yaşatan teknik direktör Brian Birch'tü. İngiliz olmanın tebessümü yüzünden eksik olmamıştı. Biz aslında asalet tarafı bulunan Diana'nın 'Anaokulu öğretmenliği'ne tutulmuştuk. Evlilik yeminindeki 'İtaat ve kocaya hizmet' bölümünün çıkarılması, geçekten uğursuz geldi. Prens Charles, 'Kart Camille'den kopmadı. Sonunda yeni damat William'ın annesi Lady Di'yi ölüme kadar götürecek arayışlara mecbur bıraktı. Diana'nın o masum bakışını oğlunun yüzünde görebiliyoruz.
...
Havayı yumuşatıp devam edelim. 'Kraliyet Düğünü'nü genelde NTV'den takip ettik. Attığımız hızlı turda, Suudi Arabistan kanallarının bile olayı atlamadığını fark ettik. Bu konuyu es geçenlerin sadece bizde olduğunu anlayınca, şaşırmadık. Çünkü bunların rotaları belli. Bu kafalara göre düğün programı yapılsa, cinayetle sonuçlanır. Çünkü ertesi günün erken saatlerinde teftişe gelecek 'Yaşlı bayan akraba', 'Sonuç belgesi'ni yani, Marshall'ın yeni ürünü 'Gerdek kırmızısı'nın nakşedildiği çarşafı isterdi. Doğal olarak, 'Lati lokum beyazı' olarak görünce, silahlar patlar ve cenaze töreni hazırlıklarına geçilirdi. Ya da damat gelini alır ve Middleton'ların geçici ikametgahı beş yıldızlı Goring Hotel'in girişine terkederdi. İngiltere'de 30'una merdiven dayamış Kate'in kurdelesi kim bilir kaç yıl önce kim tarafından kesildi? Neyse, 'Bu iş biraz kısa ömürlü olur' kehanetinde bulunup, dramatize bölümü noktalayalım.
...
Günlerdir yol kenarında yatanların 'Zeynep Özal-Asım Ekren evliliğini' takip edenlerden ne farkı vardı? Son anda davetiyesi iptal edilen Suriye'nin Londra Büyükelçisi Sami Hiyami için 'En şanssız isim' diyebiliyoruz. Gelinin kokaincilikten sabıkalı dayısı Gary Goldsmith'in 'Törene de mazotlanıp gittiği'ne iddaa oynayabiliriz. Merak ettiğimiz tek kişi var. Çiftin sık sık uğradıkları pub'ta hizmet aldıkları garson. Demek ki, kendini sevdirmesini bilerek böylesi ödülü hak etti. Esas kutlanacak kişi o.
***
Bir devam notu düşmek istiyoruz. Üç gün önce yazdığımız 'Ulubatlı Hasan Sokak'ın tarla gibi hali' hızla düzeltildi. Bunca görevliye gerek yok galiba. Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün'ün bizzat görüp, müdahalesi yetti. Teşekkür ediyoruz.

<p>Samsun'da eski eşi E.M.'yi sokak ortasında 5 yaşındaki kızlarının önünde öldüresiye döven İbrahim

Samsun'daki caninin ifadesi ortaya çıktı: Bir anda gözüm döndü ve sinir krizi geçirdim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı