• $13,4679
  • €15,3722
  • 786.368
  • 2085.76
2 Ağustos 2011 Salı

Kişiye özel habercilik

Sıkıntılı bir pazar yaşayınca, yaklaşık altıbuçuk saat hiçbir şeyle ilgilenemedik. Sorunlar hallolunca, kendimize gelebildik. Bu defa iç karartan haberlerle karşılaştık. Sincan-Uygur bölgesindeki soydaşlarımıza saldırılar, öyle aktarıldı ki, Eskişehir'de caddeden geçenlere av tüfeğiyle ateş açan gençler bile 'Zemzem suyuyla yıkanmış kaldı'. Yabancı medya, bizimkilerden daha tarafsız. Haber kanallarımızı değil de Çin Halk Cumhuriyeti'nin 'Türkçe yayınlarını' seyrediyoruz sandık. Bunu yapan ekranlar, Kemal Burkay'ın İsveç'ten dönüşünü tekrar tekrar vermeyi unutmayanlardı. Halaylı-Zılgıtlı karşılamada bir kişi dikkatimizi çekti; Oral Çalışlar. Ağzı kulaklarında yüz ifadesiyle, Burkay'la bol bol hatıra görüntüleri verdi. Şimdiden müjdeleyelim, Kemal ağa medyamızın yeni malzemesidir. Yüksek Askeri Şura bitsin, onsuz kanal göremeyeceksiniz.
...
TRT'nin spor ekibinden İbrahim Kırkayak'ın Guus Hiddink'le yapmaya çalışıp yüzüne gözüne bulaştırdığı röportaj, güldürenler sıralamasında listebaşı. CNN TÜRK'ün sitesi, tıklanma rekoru kırıyor. Kırkayak'ın gecikmeksizin 'Hızlandırılmış İngilizce kursu'na yollanmasında yarar var. Oysa kamu yayıncımız Ramazan programlarında mükemmel isimler görevlendirdi. İftar'da 'Ramazan Sevinci'ni sunan Serdar Tuncer ile Sahur'da görev verilen Dursun Ali Erzincanlı'nın bilgi birikimi müthiş. Diksiyon harika. Biz olsak, İbrahim Kırkayak'ı, bunların ortasına yerleştirirdik.
***
atv'nin Çek Bakalım'ı her geçen hafta daha berbat hal almakta. Sanat desen, değil. Komediye dönülse çok daha başarılı olunacak. Truvalıları canlandıran gençlerin çektiklerine gülmekle, üzülmek arasında kaldık. Üst baş 'Salı Pazarı'. Geri planda araçlar geçmekte. Elektrik direkleri kadrajda. Okan Bayülgen, savunma yapmaya çalıştıkça, iyice rezil olundu.
...
ÇGHB'nin eskileri rating toplamayı sürdürüyor. BKM Mutfak'ın tekrar bölümleri dahi, izlenme payını yakalamakta. Kanal-D, bu takımı elinden kaçırdığı için ileride çok üzülecek.
...
Wipe Out dördüncü bölümüyle 'Nerede kalmıştık' dedi. Espriler tamam.  Asuman Krause'deki açılım dikkat çekici. Oflu yarışmacıya 'Benim toplarla oynar mısın?' deyişi ise cevapsız kaldı. Karadeniz'in mahcup delikanlısı içinden mutlaka 'Ah çekmiştir'.
...
Dağhan Irak, Eurosport'un başarılı spikerlerinden. NTV Spor'da bile 'Kiralık çalıştı'. İspanya-Fransa bayanlar futbol maçında ise şaşırttı. Abuk konuşmalar yaptı. Kendi kendine güldü. 'Bütün sinirler boşaldı' bile dedi. Herhalde, kendinden bahsediyordu.
***
Faruk Yurdatap, e-postasında 'Vedat Milor'u kim bulup, çıkardı' diye soruyor. Bafra Pidesi ve Konya'nın Etli Ekmeği'nin Cağaloğlu'ndaki adreslerini vermeyi unutmamış. Yurdatap'a katılıyoruz.
...
Balçiçek İlter'in-Pamir- nazik mesajına teşekkürler. Ondan ricamız mail adresini, yeni medeni haline dönüştürmesi. Kafaları karıştırıyor.
...
Balat'ın sembol isimlerine bir şeyler oldu. Tek tek kaybediyoruz. Bu defa, Güneri Akderin Hakk'a yürüdü. Dün Eyüp Camii'nde kılınan cenaze namazından sonra Piyer Loti Mezarlığı'na defnedildi. Arkadaşımıza rahmet, ailesi ve dostlarına başsağlığı diliyoruz.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi