• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Mart 2012 Çarşamba

Kişiye özel bağış

Deniz Baykal'ı epeydir ihmal ettik. Demek ki koltuğu devredene ilgi azalıyor. Bir anda yeniden gündeme oturdu. Cazibeyi yine kendi yarattı. İtiraf etmeliyiz PR konusunu beğendik. Türkiye'nin ilk yüz nakli yapılan hastası Uğur Acar ve aynı yöntemle çift kola kavuşan Atilla Kavdır'ı ziyaret edişi doğaldı. Bu operasyonların yapıldığı yer Antalya. Akdeniz Üniversitesi. Hastalar hemşeri. Yani, Baykal'ın seçim bölgesinden.
...
Bizi en çok etkileyen kendi tanımlamasıyla 'Nikah tazeler gibi' 7 yıl önce bağışladığı organlara ilave yapması; 'Ben ilk bağışladığımda yüz söz konusu değildi. Bu defa tamamı dedim. İmzayı attım; ne varsa hepsini alabilirler'. Şimdi gelin Mephisto'laşmayın.
'Hepsi'nden ne anlıyorsunuz?  Aklımıza doğrudan tek yer geldi. Yüzü değil canım. Berlusconi nesiyle meşhur? Hah tamam, şimdi buldunuz. 'Yaş 70'. Hayır 70'i çoktan devirdi. Hala kasetlere düşebiliyor. Allah gecinden versin, Deniz Baykal Hakk'a yürüdüğünde, en çok talebin hangi organına geleceğini tahmin edebiliyoruz. Şimdiden banko geçiyoruz. Ne demişler; 'Yiğit ölür, namı yürür'.
***
Survivor'da 52'lik Mustafa Topaloğlu'nun 20'lik Hayim'i eleyişi konuşuluyor. Belli ki ünlü türkücümüz uzaydan gelmenin avantajını 'Yerçekimsizlik' kullandı. Biz ise Türkiye'den Dominik'e götürdüklerimizin adayı yakma çabalarına takıldık. Bir kez daha anladık, yakıp yıkmada, hayvan katliamında üstümüze yok.
...
TGRT'nin ratinginin iyi olduğunu anladık. Diziler ağlatmalı mı? sorusuna cevap istediler. Fazlasıyla verdik. Baktık, ağzımızdan çıkanların tamamı yayınlandı. İşin güzel tarafı o kadar çok mesaj aldık ki şaşırdık.
...
Futbolumuzdaki Fair Play Ödülleri'ni seviyoruz. 'En şirin, en yaratıcı taraftar kategorisi' de düşünülmeli. Adayımızı şimdiden açıklayalım; Bozbaykuşlar. Yaklaşık 100 kişilik bu grup İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin gururu haline geldi. Pankartlar, IQ'su yüksek beyinlerin. Sloganlarına bayılıyoruz. Son Beşiktaş maçında bir ilke imza attılar. Tribünde çapraz bulmaca çözdüler. Kartal'ın felaket futboluna ve feci takım kurgusuna ise değinmek istemiyoruz. Sadece Fikret Orman ve yönetimine sabır diliyoruz.
***
Ufuk Söylemez Anayol ve Refahyol hükümetlerinde ekonomiden sorumlu devlet bakanlığı yaptı. Grubumuzdaki gazetelerde köşe yazdı. Son çalışması 'Vicdanlı Kapitalizm Yoktur' adlı kitabı. Ekonomide ve Siyasette Üçüncü Yol Mümkün, derken Marksistleri değil Tony Blair'i anımsatıyor. Hepsinden önemlisi medyamızın -Ekranlar öncelikli- 'İkna odaları haline geldiğini ıspatlıyor'. Beğendik.
...
MESS'in -Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası- yeni yayını ETKİN İŞBİRLİĞİ. Doğal olarak Harvard Business Review'den. Özetlersek 'Başkalarıyla üretken işbirliği için, uzman önerileri'.
...
ÖZEL NOT: Rauf Tamer Büyüğümüzün nazik mesajıyla mutlu olduk. Her zamanki sevgi ve saygılarımızla ellerinden öpüyoruz.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!