• $7,417
  • €8,9978
  • 445.952
  • 1569.35
16 Temmuz 2012 Pazartesi

Kişiye özel

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bu başlığı atarken, zorlandık. Çok şükür sevenlerimiz fazla. Arada “Hem sevip, hem kızanlar” da mevcut. Bunların bazıları “Yara kaşımayı sever”. Israrla, gündemdeki konulara dalmamızı isterler. “Niye susuyorsun?” diyerek, sahaya çekmeye çalışırlar. Hem de bitmez tükenmez baskıyla. Oysa, ortaya döktükleri konuları mutlaka işlemişizdir. Örneğin, gencecik insanların katledilmesini “Havaya kalkan yumruğun yönüne göre” değerlendiremeyiz. Cinayet, cinayettir. Katliam, katliamdır. Geçmişten hatırlatma yapalım; “Hrant Dink’in katli, içimizi dağlamıştır”. Aynı masayı paylaşmış, aynı sohbetlerde bulunmuş olmak, acımızı katlamaya yetiyor. Hele Hrant’la bir başka dostumuz Hosep Usta’nın -Karslı- kapışmalarını anımsadıkça, tebessüm edemiyoruz. İnanın gözlerimiz doluyor. En çok da “Dink’i koruyamamaktan” dolayı üzgünüz. Açtığımız bu tek konuyu genişletip, bizimle ilgili yeterince fikir sahibi olmanız mümkün.

...

Geçenlerde “Küba ve Castro Sempatizanı” Enver Aysever’in Taha Akyol’la söyleşisine takıldık. Bu sohbet, Edip Akbayram ve Levent Üzümcü’yle yapılanlara benzemiyordu. Kimi Akyol düşmanlarının yine “Aleyhte e-posta yollayacaklarını bile bile” konuşmalarına değineceğiz. Taha Arkadaşımız “Milli İrade” sorusunu cevaplarken önemli tespitler yaptı;  “Tehlikeli yanları da vardır. Otoriter ve totaliter yönetime davetiye çıkabilir”. Aynen katılıyoruz. “Atatürkçü müsünüz?”e karşılık “Değilim ama saygı duyarım” dedi. Peşinden, öyle bir gerçek Atatürkçülük analizi yaptı ki, alkışladık. Hepsinden önemlisi “Doğan Avcıoğlu vesayetindeki, yönlendirmeleri ortaya koydu”. Tümüne imzamızı atarız. Bunları yazmamız, aynı partiye destek verip, oy atacağımız anlamına gelmez. Çok net belirtmeliyiz ki, ortadaki siyasi tabloya bakınca “Kafamızdaki parti henüz piyasada yok”. Ancak, bu düşüncemiz Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın gibi başarılı isimleri görmezden geleceğimiz anlamını taşımaz. Bu değerlendirme tarzımızın doğru olduğuna inanıyoruz. Son cümle de, “Batman’da adamını fırçalayan -Akdağ- görme engelli santral görevlisini taşeron firma işten atmış” diye e-posta fırçası yollayana gitsin. İşte bu noktada, ilgisi yokmuş gibi gözüken bir örnekleme yapacağız:

“Dünya Basketbolu’nun bir numarası NBA’de, hakem değerlendirmesi yapılırken belli kriterler vardır. Bunun en önemlisi hakemin çaldığı düdüklerdeki yanlış sayısının yüzde 20’yi geçmemesidir”.

Oranlamaya dikkat edin beşte bir. Ülkemizde ise, tek hata ile adamı asmaya kalkıyoruz. Oysa, çaldığı onbinlerce düdük. Büyük çoğunluğu da doğru.

...

Madem ucundan kenarından spora bulaştık. Onunla kapatalım. Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü Başkanı. Beşiktaş’lı olmamız, onu savunmamızı engellemez. Çünkü, doğruluğuna inanıyoruz. Ayrıca dostumuz. Ömrümüz ve imkânlarımız yettiğince Aziz Başkan’ı kucaklamayı sürdüreceğiz. Bu gönderme de “Abi sen sahiden Beşiktaş’lı mısın?” diye soranlara. Evet, kanımızın son damlasına kadar Beşiktaş’lıyız. Hem de, tamamı Fenerbahçe’li ve İsmet Paşa CHP’lisi bir ailenin “Hem Kartalseveri, hem de Demirelcisiyiz”. Bu da protest yanımızın ispatı!

<p><span>Niğde'nin meşhur patatesi dondurmaya da lezzet katacak. 'Patatesli dondurma olur mu?' demey

Patatesli dondurma hem şaşırtıyor hem de tadanları kendine hayran bırakıyor

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Azerbaycan'da 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor

Türksat-5A'nın alt sistem testleri tamamlandı