• $13,4547
  • €15,3594
  • 786.166
  • 2085.76
22 Ağustos 2011 Pazartesi

Kimin temsilcisi?

Polis öldürülüyor tık yok. Askere roketatar fırlatılıyor çıt yok. Ne zaman ki bölücü merkezleri ateş yağmuruna alınıyor; sesler yükselmeye başlıyor. STK-Sivil Toplum Kuruluşları- sözcüleri art arda açıklama yapıyorlar; 'Silahlar susmalı'. İsmet Paşa'yı hatırlayıp, onun tarihi sözlerini söylemek bize kalıyor; 'Hadi canım sen de'. Bunlarla aynı telden çalan yorumcu ve köşe yazarları da boş durmuyor. Onlar ayrı cins. Devlet'i temsil edenler kimlik tespiti bile yapılamayacak hale sokulmuş; 'Bölücü teröriste ağıt yakıyorlar'. Hem de ETA militanlarından alıntılarla. Ezberleyin artık bu vatan hainlerini.
...
AB'den Sorumlu Bakanımız Egemen Bağış, ilk kez Avrupalının anlayacağı dille konuştu. Tüm dünya gençliğini zehirleyen örgütün PKK olduğunu vurguladı. Fransa, İtalya, İngiltere ve diğer ülkelere uyuşturucu sevk ve dağıtımının BTÖ-Yeni tanımlama- tarafından yapıldığını açıkça söyledi. Geç kalsa da, Bağış'a teşekkür ediyoruz. Seslendiği devletlerin Türkiye umurlarında değil. Ancak, tehlikenin kendilerine bulaştığını anlayınca harekete geçerler. Son olarak Almanya'da
yakalanan 100 kilo kokain bir 'BTÖ-Kolombiya Baronları' organizasyonudur. Bunun da kayda geçilmesini istiyoruz.
- - -
Bizden Nağmeler'e bakınca, şaşkına döndük. Çünkü 24'teki TSM programının assolisti Mustafa Karaalioğlu idi. Yanında Mehmet Barlas vardı. 'Padişah Besteleri' ile başlandı. Hacı Arif Bey'le tamamlandı. Gazeteci Karaalioğlu muhteşem ses ve yoruma sahip. Bunun sırrını sonradan anladık. Tanrı vergisi yeteneğini, üniversite korosunda olgunlaştırdığını itiraf etti. Şerif İçli'nin 'Ezelden aşinanım ben' bu kadar mı güzel okunurdu. H. Arif'in 'Sen bu yerden gideli ey saç-ı zer'de tek falso yoktu. Klasikler, neoklasikler muhteşemdi. Ekran başında bizler, en az Dr. Adnan Çoban kadar mutlu olduk. Münip Utandı'yı da uyarmak istiyoruz. Nihayet rakibi çıktı.
...
Ara sıra da olsa Haber TÜRK'teki 'Alt Üst Muhabbetleri'ni izliyoruz. Yıldız Tilbe ve Yetenek Sizsiniz'in Sefa'sını boş verdik. Gözümüz 'Konunun cahili' Serdar Turgut'u fark etmedi. Sunucu hanımefendi öyle bir kıyafetle çıkmış ki tam 'Kırmızı nokta'. Program adındaki Alt, fazla dikkat çekmedi. Üst ise müthişti. Bu bölümde sadece 'Göbek deliği'ni göremedik. Haftaya onu da rica ediyoruz.
- - -
Hakan Bey iyi gidiyor. Hakan Yılmaz'ın doğaçlama espri yeteneği zaten vardı. Buna, 'Geçmişini Seveyim'i ve 'YEKO-Günlük Kelimeler' gibi 'Ara sıcaklar' eklenince, seyir zevki fazlalaştı. Niran Ünsal'ın ısrarla ilaç reklamı yapması dışında, falso göremedik. Hakan'a bir de nasihatimiz olacak. Futbol işine hiç bulaşmasın. Bizdeki taraftar, adamı kara listeye alıverir.
...
Karadağlar'ın gecikmiş finali nihayet bu akşam yapılıyor. Başlangıç saati 21.15. İmkanı olanlar Show TV'yi HD izleyebilir. Dramatik bitişin, Karamazov Kardeşler'den biraz farklı olacağı tüyosunu verelim.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi