• $15,9681
  • €16,8415
  • 932.809
  • 2393.61
1 Kasım 2011 Salı

Kimden yanasınız?

Muharrem Akduman uyarmasa, görmezden gelip, yazmayacaktık. Cengiz Çandar'ın 'Ben de PKK olsam, silahları iade etmem' lafına takılanlardanız. Hani bir laf vardır; 'Senin neyine sallayayım'. Fatih Sultan Mehmet'in Sadrazamı Çandarlı Halil Paşa'nın -Hal'ledildi'- bilmem kaçıncı göbekten torunu Cengiz, 'Kimden yana?' Aslında fazla merak etmiyoruz. Rengi belli. Amacı belli. Soyu sopu aynen. Birinci Dünya Savaşı'nın kahramanı, 'Kanal Harekatı'nın eşsiz komutanı Cemal Paşa'nın torunu Hasan Cemal da aynı takımdan. Bunlara epey sayıda bayan gazeteci katıldı. Ellerindeki C-4 kalemler, gırtlaklarındaki molotoflarla ülkeyi parçalara ayırma peşindeler. Uğur Dündar gibi 'Birlik Sembolü'ne yol verenler, ötekileri baş tacı yapabiliyor. Anlayacağınız 'Bindik bir alamete, gidiyoruz felakete'.
...
Yosun Gazel müthiş bir Şili gözlemi yolladı. Yüzde 51 oyla Devlet Başkanlığı'na seçilen Sebastian Pinera'nın geldiği durumu analiz ediyor. Camila Vallejo adlı bayan öğrenci lideri başkanı dut gibi sallıyor. Son kamuoyu yoklamalarına göre, Pinera'nın halk desteği yüzde 26'lara indi. Güzel Camila'nın yaptığı sadece yasa ihlalleri ve ülke ilkelerinin nasıl çiğnendiğini ortaya koymak. Dileriz Şili'deki gelişmeler, birilerine ders olur. Fazla gecikmeden.
***
Acun Ilıcalı'nın programları rating almakta zorlanmakta. İffet ve Umutsuz Ev Kadınları adlı diziler, Ilıcalı'nın hayli emek isteyen yapımlarını solladı. Kendi adımıza konuşursak, fazla dizi tutkunu değiliz. Ses, Yetenek ve Dans gösterilerini tercih ediyoruz. Acun Medya kurmaylarının yine de, niye ikinciliğe düştüklerini araştırmasında yarar var.
...
O Ses Türkiye, tam anlamıyla 'Jürinin Yastık Kavgası'. Hülya Avşar ile Murat Boz ön planda. Zaman zaman Hadise de onlara katılıyor. 'Tek Cool' Mustafa Sandal. Yarışmacılar arasındaki Cansu'ların sayısını kaçırdık. Bunların içinde 'Opera sesli' olarak nitelendirilen Cansu'yu beğendik. Sopranomuz, Hülya Avşar'dan yana tercih yapana kadar, kıyamet koptu.
...
Seçimler sırasında en önemli gözlemimiz 'Anneler ve Çocukları'. Bir tanesi 'Doğururken bile bu kadar heyecanlanmadım' dedi. Seçilememişlerin analarının genelde tamamı gözyaşı döküyor. Olayın bir de 'Şişme boyutu' mevcut. Kız, erkek için 'Elemeyi rahat geçecek. Hatta yarışmanın birincisi olacak' diyor. Sahne performansını izliyoruz; 'Poposuna bakarak, evine dönüyor'. Galiba en kötüsü bu.
***
Murat İrfan Ağcabay'ın gecikmeli mesajını aldık. Affolduğunu belirtelim. Dileriz kitabının satışı iyi gidiyordur.
...
Hüsnü Şenlendirici'den söz edince, cevap olarak yeni CD'si geldi. 13 şarkı, bir remix ve bir keman soloyla güzel çalışma. Hüsn-ü Hicaz'ı beğendik. Sadece pahalı.
...
TUNCAY ÖZKAN'ın ikinci baskı yapan 'Hapiste Yatacak Olana Öğütleri'ni hemen okuduk. Sebebi çok basit; gerekebilir. Şaka şaka.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister