• $15,9405
  • €16,7972
  • 926.579
  • 2394.83
25 Şubat 2011 Cuma

Kazananı fark edin

Ekonomi uzmanlarımız holding ve şirket bilançolarıyla uğraşırken, biz neler yazmıştık; hatırlayın. Mısır'ın dünya pamuk pazarındaki önemine değinmiştik. Mübarek karşıtı gösterilerin tekstil dünyasına etkisinden söz etmiştik. Tahminimiz aynen çıktı. Bereket üç Türk Cumhuriyeti devreye sokuldu ve fiyatlardaki tırmanış yüzde 40'ta tutuldu. Libya'daki protestoların sonucu ise ortada. ABD'nin 'Suudi Arabistan Silahı'na rağmen, petrol fiyatları adım adım yükseliyor. 'Ekonomimiz krizi atlattı söylevleri' arasında akaryakıt istasyonlarındaki tabelalar 4.06'yı gördü. Bu, felaketin bize yansıması. Kaddafi'nin yıkılması dahi, yangını önlemez. Hele kuyuları ateşe verme çılgınlığını yaparsa. Cezayir'in doğalgazını da hatırlatalım. Dileriz, bu ülkedeki protestolar ayaklanma düzeyine ulaşmaz. Size daha iddialı bir falcılıkta bulunacağız. Ortadoğu'daki rejim kavgaları nereye giderse gitsin, tek kazançlı çıkacak Rusya. Bakalım 'Ekonomimizin futbol uzmanları' bunu ne zaman fark edecek?

***
Kemal Kılıçdaroğlu, Tarafsız Bölge'deydi. Değişik taraf Ahmet Hakan Coşkun'un CNNTÜRK'ten iki takviye almasıydı. CHP Genel Başkanı'nın ağzının içine baktık, 'Yeni bir şey söyleyecek mi' diye. Ne gezer. 'Medya'dan, RTÜK'ten şikayetçi' ve 'Savcılar, sadece iktidarın emriyle soruşturma açıyor'ların 300. baskısını yaptı. Özetlersek, yelkenleri sönmeye devam ediyor.

...
NTV'nin Her Şey'inde konu 'Kadının suçu ne?' idi. Katılımcılardan şarkıcı Aylin Aslım'ı çok tuttuk. İyi laf etmekte. Ancak Defne Joy Foster'dan yola çıkıp, sonucu getirememesine üzüldük. 'Köşe kapmış dinozor yazarları hala destekleyenler var' demekle yetindi. Belli ki, 'Baş dinozordan çekiniyor'. Bu arada Defne için site açtıklarını söyledi.

***
Muhteşem Yüzyıl'da konu zenginliği daraltıldı ama izlenme payı yine tavan yaptı. Share'deki yüzde 57.25 rekorları oldu. Anlayacağınız seyirci sayısı patladı. Bu arada dizinin ana sponsoru Marshall'ın Osmanlı Renkleri'ne değinelim. Lokum ve Susamlı Akide isimli boyalar olağanüstü. Aşı rengine takılıp kalmışız. Neler varmış neler.

...
Çocuklar Duymasın, aldı başını gidiyor. Haftada iki gün yeni bölüm riskti, atlattılar. Yeni tiplemeler cuk oturmakta. Örneğin 'Zabıta Mesut' iyi. 'Seyyar Tayyar'ın korkulu rüyası haline geldi. Bu kadar karakter zenginliği doluşunca, Çaycı Hüseyin kaybolmaya başladı. Beşiktaş'lı Birol Güven'e iletiyoruz.

***
Süleyman Uyan'ın Muğla-Akyaka'daki hayvan katliamını okuduk. Açıkça ifade etmek istiyoruz; 'Bunu yapanlar insan olamaz'. Yazın sırf hava olsun diye alınan cins köpeklerin, sezon sonu terk edilmesi başka yara. Pet shop'ların kapatılmasının drama çözüm olacağına inanmıyoruz. Konuyla ilgili başka not düşelim. Hayvanseverler için yararlı bir site kuruldu. mihav.com (iletisim@mihav.com)'u tıklamakta yarar var. Tabii, hayvanseverseniz.

...
Nuri Bulgulu'nun destek mesajına teşekkür ediyoruz. Sözünü ettiği konuda üzücü olan 'Doğrumuzun, bozulması'. Öte yandan Kılıçdaroğlu'nun karalama kitabına tepki yoğun. Dr. Başar Ergün'ün, bu işleri kimin yaptığı sorusuna getirdiği olasılıklar doğru. Aynı kaynaklar çalışıyor. Seçim yaklaştıkça daha neler neler servise konulacaktır.

<p>Bu yıl bir ilki  gerçekleştiren ve 8 gün boyunca sürecek olan SAÜFEST, farklı alanlarda düzenlene

SAÜFEST: Festival Anlayışında Yenilik

Perlit'e talep yağıyor! Dünyadaki rezervinin yüzde 75'i Türkiye'de

Çinliler sonunda bunu da yaptı! Kendi kendine giden yemek arabasıyla yemek hizmeti başladı

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama