• $15,9539
  • €16,8924
  • 946.744
  • 2372.35
24 Ekim 2011 Pazartesi

'Kazan Taburu' ve KCK

Önce büyük şehirlere yerleştirdikleri 'Değnekçiler' örneği 'Tahsilatçılar' oluşturdular. St. Pauli'de, Marsilya'da dahi eşkıyaya yakışır "Vergi salmaya başladılar". Uyuşturucu baronları ile 3 ortak havuz açtılar. 1980 öncesi eroin çıkarıp, işe yarar malzeme sokanların strateji de değişti.

Her türlü silah ve patlayıcı malzemeye dönüştürüldü. Hep söz ediyoruz ya, Afganistan'dan Hakkari'deki 'Altın Üçgen'e uzanan uyuşturucu trafiğinden. isviçre tipi evler ve kapıların önündeki son model ciplerin kaynağı bu organizasyon. Canavar semirdi ve koca Devlet'i kemirir konuma geçti.

Kandil ve çevresindeki askeri eğitim ve yönetim merkezlerinden sonra içimizdeki üslerini yeni tespit ettik. Hakkari Kazan Vadisi'ndeki 'PKK Taburu 'nu fark etmemiz için 24 Aslan'ı yitirmemiz mi, gerekiyordu? Tıpkı Gazi Mahallesi, Florya-Kanarya, Beyoğlu Çıksalın'daki bölücü yerleşimlerin ille de Çukurca'dakiyle benzeşen saldınlarını mı bekliyoruz. Ellerinde kendilerince belirlenmiş 'Önemli günler takvimi' ortalara döküldüklerini göremiyor muyuz? Bunlar henüz tabur olamadılar ama birer bölük organizasyonundalar. Tıpkı Adana ve Mersin'deki gibi.

Gecikmeli de olsa içimize yara olan bir başka tespiti yazmadan geçemeyeceğiz. 24 şehit verdiğimizde, Ankara'daki karşıt protesto ekrana yansımıştı. Başbakanlık korumalarından biri göstericilerden birini hırpalıyordu. Ona, kendi arkadaşı müdahale etti; '"Görmüyor musun o bir gazi" dedi. Aldığı cevap ilginçti. Daha doğrusu utanç verici; "Gazi ise, o da gaziliğini bilsin". Sizce ne demek istedi bu Başbakanlık koruması? Bize göre cevap tek; "Bu kafaya yazıklar olsun". Yetkili ve etkililere önerimiz, bu şahsı derhal Özel Harekâta yollamaları olacak. Görev yeri hazır.
 
Yine başa dönmek istiyoruz. Gönülden ve çoğu tehditle toplanan paralar, BDP'nin resmiyete dönüştürme peşinde koştuğu "Yerel Ozerklik"i işler hale getirdi. Kimi Aydın baygının savunmaya kalktığı KCK tam anlamıyla oluştu. BDP'nin kazandığı belediyelerin bordrolarından, açtığı ihalelerden kesintilere geçildi. Bunlar doğrudan PKK'ya aktarılmakta. Bir adım daha ileri gittiler. Mahkeme kurdular. Sokak yargılamalarına başlandı. Direnenlere, Türkiye Cumhuriyeti'ne sadık kalanlara, infaza varan cezaları uygulamaya soktular. Bakmayın siz birtakım erkek ve dişilerin "Bunları savunma konumuna geçmelerine". Gerçekler, bizim yazdıklarımız. Kimi entel-dantelleri iyi tanıyorsunuz. Onların yolu, bu toprakları parçalanmaya götürür.
 
Yutmayın oyunlarını. Ağzınızda birikenleri suratlarına tükürün.

***
 
Bazı bakanların gönlümüzde özel yeri var.
Binali Yıldırım ve Recep Akdağ bunlardan. Sağlık Bakanlığı faydalı çalışmalar arasında yine başanlı bir sosyalleşmeye daha imza attı.
"Şarkılarda Sağlık, Sağlıkla İlgili Şarkılar" kitap ve CD haline getirildi.
Tek kelimeyle olağanüstü. Akdağ'ın şahsında, Salih Turhan, Osman Güzelgöz ve Abuzer Akbıyık'tan oluşan ekibi tebrik ediyoruz. Bu arada "Türkülerdeki Hekimlik Sağlıkla İlgili Türküler"in 2. baskısının yapıldığını müjdeleyelim.

...

ÖNEMLİ NOT:
Yıllardır beklenen deprem Erciş merkezli oldu. Dileğimiz can kayıplannın artmaması. Tüm haber kanallan aynı zamanda yayına başlayıp, önemli habercilik yaptılar.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak