• $16,3272
  • €17,4121
  • 973.17
  • 2389.47
7 Aralık 2011 Çarşamba

Kartaca yıkılmalı

Tarafsız Bölge'de öyle katılımcılar görüyoruz ki, 'Çorba' demek mümkün değil. Balıkla, işkembe bir arada gibi. Haydi mideniz kabul etti diyelim. Mantığınız reddeder. Kadın ara sıra futbol yazıları da yazarmış. Sazı eline aldığında hep, 'KCK Tutukluları' deyip, durdu. 'Bunlara özgürlük' istedi. Aziz Yıldırım'ı mayınladı. Tıpkı Amiral Gemisi'nin Spor Müdürü örneği. Mehmet Arslan 'Futbolu Fenerbahçe ve ötekiler diye böldüler' deyince, Ahmet Hakan 'Aziz Yıldırım mı yaptı?' diye sordu. Arslan'ın karşılığına bakın; 'Hayır, bu haksızlık olur'. Hani özlüsözdeki gibi, 'Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu'. O anda 'Arslan'ın manevi Ağabeyi' yazarı hatırladık.
...
Beşiktaş Kulübü Divan Üyesi de olan Avukat Ali Rıza Dizdar'ın ekran ekran dolaşmaktan sesi kısılmış. Yine kimseyi konuşturmama gayretinde. Bir başka gazeteci kartvizitli, ne yasa ne babayasa tanıyor. Hani eski Roma Senatosu hatipleri gibi ağzını her açışında 'Kartaca Yıkılmalı'yı duyuyoruz. Utanmasa 'Aziz Yıldırım asılmalı' diye bağıracak.
...
Tartışma mı, didişme mi, ne diyeceğimizi şaşırdık. Katılımcılar arasında en aklı başında isim Prof. Dr. Ersan Şen'di. Öğretim üyeliği, ceza hukukçuluğu ve avukatlığın birikimiyle '8 ayda, 4 ayrı yasa -Yenisi yolda- ile yargılama, kamu vicdanını tatmin etmez'i çaktı. Şen'in en önemli sözleri ise şöyleydi:
'Silahsız örgüt olmaz. İddianamede böyle gruplandırılanları Ağır Ceza'da yargılayamazsınız. Bunların yeri Asliye Ceza'dır. Silahlılar Ağır Ceza'ya, Aziz Yıldırım ve arkadaşları Asliye Ceza Mahkemesi'ne sevk edilmeli. En önemli hataysa, aynı kapsama alınanların bir bölümü dışarıda, ötekiler içeride. Bu çok yanlış uygulamadır.'
...
Kanımıza göre bu tartışmalar epey sürecek. UEFA  ya da TFF bazı kulüpleri, kimi futbol adamlarını 'Kurban' edecek. Sonuçta da hükümet etme konumundakiler faturayı ödeyecek. AK Parti nihayet uyandı. Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş'ın 'Herkes imzasına sahip çıkmalı' lafı, önemlidir.
***
MHP'nin davet edilmediği -Gelirler miydi, hiç sanmıyoruz- İrlanda gezisinde sözüm ona 'Teröre IRA modeli' incelendi. beşN birK'ya konuşan Mithat Sancar'ın sözlerinden organizasyonun parasal destekçisinin Norveç olduğu anlaşıldı. Bu ülke, güneydoğumuzun en önemli mikserlerinden. Kafalarında sadece petrol var. Türkiye'yi ayrıştırmak bu yüzden hedefleri. Kırmançe alfabeler, kitaplar hep Oslo çıkışlı.
...
Yok Böyle Dans'tan Altay da gitti. Bu normaldi. Son ikiye kalan Özlem Yıldız'ın, SMS'lerle kurtulduğuna yemin bile edebiliriz. 'Hali vakti yerinde eşinin' telefonlara yüklendiği mutlak. Bu destek nereye kadar başarılı olur? İşte orası biraz karışık.
DOĞRUSU BUYDU
Dünkü Yeni Asır'da yayınlanan 'DÜZELTME VE ÖZÜR'ü sizlerle paylaşmak istiyoruz:
'Yeni Asır Gazetesi'nde 30 Kasım 2011 Çarşamba günü 12. sayfadaki 'Çete operasyonunda ünlüler gözaltında' ve 2 Aralık 2011 Cuma günü 11. sayfadaki 'Şarkıcı Haluk Levent Kıbrıs'ta gözaltına alındı' başlıklı haberlerde Burhan Aydemir'in adı sehven Burhan Ayeri olarak yazılmıştır. Akşam Gazetesi'ndeki köşe yazılarıyla tanınan gazeteci Burhan Ayeri'nin söz konusu operasyonla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Bu yanlışlıktan dolayı Sayın Burhan Ayeri ve Yeni Asır okuyucularından özür dileriz'.

<p> </p>

Ev kiralamasına sınırlama gelir mi?

Doktor gözlerine inanamadı! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı?

Yüksek manevra kabiliyetli yangın söndürme uçakları İzmir'e geldi

NATO'nun en güçlü ülkeleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada