• $15,9673
  • €16,8109
  • 932.461
  • 2393.61
22 Temmuz 2011 Cuma

Karşıt görüş

Balçiçek İlter belli ki, tepki alma stratejisini benimsedi. Aynur Doğan'ı protesto edenlerin üstüne gitmeyi sürdürüyor. Bu kez, karşısına 'İki tescilli isim' almıştı. Biri Muhsin Kızılkaya idi. Açık Hava Tiyatrosu'ndaki isyancılara 'Güruh' diyecek kadar işi ileri götürdü. 'Her ota maydonoz'  Leman Sam da Aynur'u hışımla savundu. Yalnız o da ağzından çıkanları duymayanlardan. Önce 'Allah'tan o topluluk cahil değildi. Yoksa mazallah' dedi. Ardından 'Oraya gidenler jazzdan ne bekliyor?'u ilave etti. Arada sallamaları unutmadı. 'Fado'yu Türkiye'ye ben öğrettim. Amelia Rodriguez'i ben tanıttım' atışları yaptı. Sam, Günay'ın Harbiye'deki ilk yerinde defterden okuyup şarkı söylerken, bizim müzik setimizde Fadoların taş plakları 20 yıllık olmuştu. Leman Hanım 'Düşman dil' dediği İbranice'de en önemli konuyu unuttu. Kızlarının babası kim?
...
Muhsin Kızılkaya'nın 'Aynur'un yerindeolsambende zafer işareti
-PKK'nınki- yapardım' çıkışını başkaları yorumlasın. TRT-ŞEŞ'te program verenler, karşılığında telif ödeyenler duysun. 'Aynur Doğan'ın Türkçe albümü hiç satmadı. Kürtçe ile hak ettiği şöhreti yakaladı' yorumuna tek ilavemiz olacak. Aynur'a şöhret yolunu açan 'Ajda Pekkan'la yaptığı düettir'.
- - -
Aziz Yıldırım'la ilgili gelişmeler yüzünden, televizyon açık yatar hale geldik. Bir yandan sağlığından endişeliyiz. Diğer taraftan tutuksuz yargılanma umudu içindeyiz. 'Şekeri ya da tansiyonu yükseldi' altyazıları ruhumuzu karartıyor. Beşiktaş'lıyız ama Yıldırım bizim dostumuz. Her ekranda onunla ilgili tartışma var. Bedri Baykam'la bile görüş birliği yaşıyoruz. Başkanın avukatı kadar iyi savunma yapmakta. Saçmalayanlara ise tahammül edemiyoruz. Böylesi duygular içindeyken Burcu Esmersoy'un karşısında Soner Sarıkabadayı'yı fark ettik. Dört şarkı söyledi ve sanki terapi yaptı. Kafamızı dağıttı.
...
Huysuz'la Dans Eder misin? tebessüm unsuru. Her tarafı estetik operasyondan geçmiş dansöz Didem, bir tek şeyi unutmuş. Düşen çenesini, bağlatmalı. Jürideki Arkın 'Soğuk damın çiçeği'. Yarışmada tek farklılık Kafkas oyunu idi. Sinem-Kerem ikilisi, bu işi başarıyla gerçekleştirdiler.
- - -
İstanbul BB. Kültür A.Ş.'den çok özel bir CD geldi. 'İstanbullu Efsane Hanımlar'ın Dillerindeki Şarkılar'. Sema'nın yorumuyla dinledik. Tek kelimeyle olağanüstü. 1895-1940 arası repertuvarından onbir seçme şarkı var. Emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz.
...
Sinan Özen yirmiikinci sanat yılını 'Usta' isimli albümle süsledi. Sekiz şarkı arasında en dikkati çeken beste 'Teessüf Ederim'.
...
Basından sansürün kaldırılışının 103. Yıldönümü ve 'Geleneksel Gazetecilik Günü' pazar günü kutlanacak. TGC'nin-Türkiye Gazeteciler Cemiyeti- organize ettiği etkinlik, Dolmabahçe Sarayı Hasbahçe'de.

<p class='MsoNormal'>Sakarya Üniversitesi, Üniversiteler içiresinde düzenlenen  'Bahar Festivali' et

Bahar Festivalinin Yeni Adı: SAÜFEST

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister