• $7,3505
  • €8,9443
  • 438.027
  • 1536.11
27 Eylül 2011 Salı

Karşılıklı sohbet

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Almanya ve Fransa'ya davet edildik. Kibarca gidemeyeceğimizi, gerekçeleriyle birlikte bildirdik. Anlayacağınız 40 kilometre üstünde yaşantımızı sürdürmeye mecburuz. En çok üzüldüğümüz, Zeki Müren için Bodrum'da düzenlenen etkinliklere katılamamamız. Dikkatli okurlarımız hatırlar, 'Arkadaşım Zeki Müren' başlıklı yazılarımızı. Pazar ilavemizde yer almıştı. Sanat Güneşimiz'e dualarımızı yolladık. Müze haline getirilen evinde sergilenen klasik otomobili ekranda görünce, epey duygulandık. O araçla kaç defa gezmiştik. Buradan Radyo Alaturka'ya teşekkürlerimizi yollamayı unutmuyoruz. Muhteşem yayın yaptılar. TSM'nin Paşası'nın, hiç duymadığımız kayıtlarını yayınladılar. Bu konuya katkıda bulunan TRT-M'i dahi solladılar.
...
accord iletişim'den Işıl Kaya'nın e-postasına cevap verme mecburiyeti hissediyoruz. Vakıf Bank Worldcard'ın yeni kampanyasıyla ilgili görüşlerimizi soruyor. 'Başarılı' notunu rahatlıkla düşüyoruz. Engin Altan Düzyatan için yorumumuz ortadan. Burcu Esmersoy ise 'Sarışın Kart' için 'cuk denecek' seçim.
***
Almanya'dan Arif Yıldırım'ın yazdığı konuya değinmek istemiyoruz. Sözünü ettiği 'Pislik'ten iğreniyoruz. Şaşırdığımız nokta, Türk Ordusu'nun vurdumduymazlığı. Ekranların kullanıldığı hakaretler karşısında 'Üç maymunu oynuyorlar'. Fransa'dan Şadan Kün'ün Muhteşem Yüzyıl'la ilgili sorularını araştırdık. Uzmanlara göre 'Sarı-Kırmızı-Yeşil'in kullanıldığı 'Üç hilalli sancak' kayıtlarda ve müzelerde yok. Kün, uyarısında haklı.
...
Doğan Grubu medyasında 'İffet gün birincisi' haberleri yayınlandı. Bu dizi sadece Total'da rating birincisi. Aynı dalın Share'nde bile 0.20'lik farkla 'Yetenek Sizsiniz Türkiye' önde. A/B'de yine Acun Ilıcalı'nın yapımı farklı olarak ilk sırada. Pazar akşamı da Yetenek Sizsiniz Türkiye, her iki dalda en tepede. Sözü yarışmaya getirmişken Çağın Parmaksız adlı gençten bahsedeceğiz. Bu genç illüzyonistin geleceği parlak. Sunumunu geliştirdiği an yıldızı tam parlayacak. Bu haftanın aday adayları arasında 'Dr. Erol Köse' ile 'Komedi Dans Üçlüsü' taklitlerinin fazlalığı dikkatimizi çekti.
H H H
Muharrem Akduman'ın kayda geçtiği 'Gökmen Özdenak'tan Seçme  Saçmalar'ı kaçırmadığımızı belirtelim. Sadede'leri Saadete yapıyor. Erman Hoca'nın da ondan farkı yok. 'Mal bulmuş mağribi'yi mikap'a çeviriyor.
...
Dr. A. Zeki Atun'un, yazımızda değindiğimiz 'Haddini bilmek' üstüne döşendikleri müthiş. Kutluyoruz. Mahir Doğan'ın birkaç gün önce yolladığı e-posta da hemen hemen aynı görüşleri içeriyor. Doç. Dr. Göktan Ay'ın şu satırları uçurdu bizi:
'Sayın Ayeri,
Her sabah ilk okuduğum makaleniz. Sağduyulu, olgun ve paylaşılır fikirlerinizle güne başlıyorum. Teşekkürler. Sağlıklı günler diliyorum.'
...
Bir küçük notla tamamlayalım. Ömür Gedik ve Ferhat Göçer'in düet yapması gerektiğini yazan ilk kişiydik. Bir televizyon programında bunu denediler. Açıkhava'daki konserde birlikte söyledikleri 'Paramparça' övüle övüle bitirilemiyor. Doğrusu sevindik.

<p>Terör örgütlerini silahlandıran Brett McGurk'ün adının ortaya çıkması, terör örgütü DEAŞ'la kariy

Biden yönetimi göreve hızlı mı başladı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mehmetçik yeni kamuflajlarıyla görev başında

Ağrı Dağı göçmen kuşlara ev sahipliği yapıyor