• $7,5345
  • €8,9837
  • 411.286
  • 1541.98
26 Nisan 2011 Salı

Karartan çekilişler

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bazı insanlar gibi, manşetlerin kaybettiği olur. ALES-Lisansüstü- sınavlarında da yeni bir rezaletin ortaya çıktığını gördük. Resmi açıklama halk tabiriyle 'Tüy dikmek'ti; 'Az sayıda basım hatası oldu'. Milli Piyango çekilişinin tam tersi. Bu defa 'Hatalı kitapçığı yakalayanın hayatı kayıyor'. Sorumlular belli. Bir yanda Prof. Dr. Ali Demir. Öbür yanda yine adaş Ali Em. Galiba, başka talihsiz ise 'Yandaş bir gazete' idi. Attığı başlığa bakın; 'Seçime kadar sınav tezgahı'. Bu yayın organından, devamını beklerdik. Örneğin 'Rezalete devam' gibi. Yapamadılar. Galiba halının altına süpürenlerden oldular.
...
Her aklı başında ve yansız kişi gibi Yaşar Usluer'in sınavlar için getirdiği öneriyi bekletmeye zaman kalmadı:
'YGS sınavı mutlaka iptal edilmeli. Kişiye/isme özel kitapçıktan vazgeçilmeli. Bu sistemde istediği öğrenciye kopya daha kolay (Kız öğrencileri, bazı okullarda topladıkları gibi) verilebilir. Hiçbir matbaanın dağıtılan CD'nin içeriğini değiştirme yetkisi yoktur. 'Matbaa, ben değiştirdim' deyip suçu üzerine alamaz. Biz de ihale ilanlarını Basın İlan Kurumu'na CD ile veriyoruz. Sehven hatada ihale iptal edilip, yeniden ilan verilerek yapılıyor. Malum mahkemeler de siyasallaştı. Bu durumda iptal kararı zor görünüyor. Böyle durumlarda Sayın Demirel'in anlattığı 'Kadı hikayesi'ni hatırlatmakta yarar var. Yani, kimi kime şikayet edeceğiz?'
...
Fransa'dan Şadan Kün, parti merkezlerine asılan panolar için yeni teklif getiriyor. İlginç. Buyurun, okuyup değerlendirin:
'AKP Elmalı İlçe Başkanı'nın astığı afişi düzeltmek istiyorum. Aşağıdaki resimleri bulup yayınlama cesaretinde bulunur musunuz, bilmiyorum. Ya da mizah dergilerine gönderirseniz (Leman, Lemanyak vb.) Millet görür.
l Yıl 2003- Soldaki başına çuval geçirilmiş askerlerimiz.
l Yıl 2010- Sağdaki resimde alçak sandalyeye oturtulmuş büyükelçimiz.'
***
ÇGHB'da ne varsa yine eskilerde; Ersin Korkut. Oyunculukta bir laf vardır; 'Yüzü zengin'. İşte tam örnek. Hangi rolü verseniz süper. Bu kez çocuklaştı. Kahkahalar attık. Sergilenen oyunlar arasında sadece 'Asansörde kalmak'ı tutmadık. Korku-Komedi, dahi diyemedik.
...
TV-8'in Neşeli Pazarları'nda Neva Gülses söyledi. Melihat Gülses iftiharla dinledi. Ne de olsa mayaları TSM. Nükhet Duru konuk seçiminde iyi gidiyor.
...
İz TV'de 'Ömür Biter İstanbul Bitmez'in yeni bölümlerini izlemeye başladık. Aksaray'daki Çakıl Gazinosu-Eski Çakır'ın yeri- mükemmel tanıtıldı. Sadece İstanbul Gazinosu unutuldu. Orada yıllar önce Nesrin Sipahi'yi dinlemiştik. Sonunda bugüne, metrobüs hattının ortaya çıkardığı kazılara gelindi.
...
DIGITURK platformu, MGM kanalında Fransız yapımı bir film dikkatimizi çekti. 'Cennet Sokağı 588'-Rue Paradis-. Başrollerde Richard Berry, Ömer Şerif ve Claudia Cardinale gibi ünlü isimler vardı. Fransa'ya göç etmiş ermenilerin geçmişten günümüze hayatı irdelendi. İçinde Duduk'la 'Sarı gelin'i bile dinledik. Şaşırdığımız nokta yayın için niye 24 Nisan günü seçilmişti? Ayrıca niçin tek gösterimdi?

<p>Türk dizileri yurt dışında tarih yazıyor. İster Güney Amerika'ya gidin ister Balkanlar'a, Orta As

Türk dizileri tarih yazıyor, şer odakları boş durmuyor!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Iğdır'da esnaf ziyareti yaptı

Mavi Vatan 2021 Tatbikatı'nın Seçkin Gözlemci Günü başladı

Başkan Erdoğan, Mavi Vatan 2021 Taktik Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı