• $7,4096
  • €8,9867
  • 445.348
  • 1569.35
20 Temmuz 2011 Çarşamba

Kararın eli kulağında

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

İki konu üstüne yoğunlaştık gidiyoruz. Biri Aynur Doğan, diğeri 'Şike olayı'. Gelen mesajlar bunlar arasında paylaşılmış gibi. Şimdi de aynı takım ortaya çıktı. 'Nerde kalmıştık' deyip, Aynur'a sahip çıkıyorlar. Bunları tanıyorsunuz. Bu entel-dantellerden ricamız, Kandil'e de uğramaları. Nasıl mı gidecekler. Çandar-Cemal ikilisi onlara yardımcı olur. Hem de seve seve. Dr. Başar Ergün ile Kutluk Bilge Arıkan  -Övgülerine teşekkürler- aynı inançtalar. Necdet Kabil ve pek çok kişi 'İkinci Ahmet Kaya Vakası' diye yazan Balçiçek'e kızgın. Sanırız, bize ulaşanların en az üç katı Balçiçek İlter'e gitmiştir.
- - -
Göktuğ Tosun avukat ama şike operasyonu ve sonuçlarını yorumlamakta zorlananlardan. Önce yazdıklarını aktaralım:
'Saygıdeğer Burhan Ayeri:
Nasılsınız?
Benim şike konusunda açıklamakta zorlandığım ve sizin bakış açınıza ihtiyaç duyduğum bazı noktalar var. Bildiğiniz gibi koyu Beşiktaş'lıyım. Sizinle ve diğer milyonlarca Beşiktaş taraftarı ile aynı düşünce yapısına sahip olarak; hele hele 88 Model Doğanlar, 8-0'lık maçlar, hakem oyunları gibi, nice faktörlerle defalarca şampiyonluk kaçırmış, şerefli ikinciliği gururla üstünde taşıyan bir taraftar olarak şikeyi kabullenmem mümkün değil. Bu konuda tartışılacak hiçbir şey yok. Ama bana iki hususun açıklamasını yapın lütfen. Zira anlamakta zorlanıyorum.
1. Şike yaptığı iddia edilen takımım, bunu ligde değil kupada yapmış ve menfaati kupada sağlamış. Kupadan ihracı gerekirken niçin ligden düşürülsün?
2. FB ligden ihraç edilirse sıralama birer basamak yukarı kayacağına göre, beşinci dördüncü olup Avrupa Ligi'ne katılma hakkına sahip olacaktır. Ligi dördüncü (Aslında beşinci) bitiren takımın ligde şike yaptığına ilişkin herhangi bir iddia olmadığına göre, bu takım Avrupa Ligi'ne katılmalı değil mi? Bu takım Beşiktaş değil mi?
Acaba yanlış mı düşünüyorum, ne dersiniz?
Selam ve sevgilerimle.
Av. Tosun'a üç uzmandan dinlediğimiz bilgileri aktaracağız. Bunlar Türker Aslan, Metin Ünlü ve Rasim Zaimoğlu. Beşiktaş'ın durumu karışık. Kartal'ın Kupa'dan uzun süreli ihracı kesin. Ünlü'ye göre 'Yeni yasa, ligden düşmeyi de öngörüyor'. Anlayacağınız, tam kaos. En iyi formül, mümkünse olaydan aklanarak çıkılması. O da oldukça zor. TFF'nun kararının eli kulağında. Her an açıklama yapılabilir. Sonucu hep beraber göreceğiz.
- - -
Star Akademi, acemi aşçının hazırladığı 'Ağustos türlüsü'ne dönüştü. Yarışmacı Kaan. Metalci kıyafet ve kafa donanımıyla 'Cuma namazı kılamadığından şikayetçi'. Belli ki tribünlere oynuyor. Benzer görünümlü 'Vampir makyajlı' Hayrettin, Serdar Ortaç'a verip-veriştiriyor. Çocukta ses hak getire. Jürinin ağır topu Ertuğrul Özkök'ün, Sare adlı kıza yaptığı benzetmeye bakın; 'Ayakların, traş edilmiş kaniş gibi'. Bereket doğrucu Sertap Erener ve yakışan sunucu Öykü Serter var. 'Yoklar dönemi'nde geceleri bunlarla dolduruyoruz.

<p>Futbolda sıcak gelişmeleri ve merak edilen başlıkları Akşam Gazetesi Spor Editörü Tamer Ayeri, yo

Muslera'nın dönüşü Galatasaray'a ne katar?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Türksat-5A'nın alt sistem testleri tamamlandı

Bakan Kasapoğlu, Samsun'da kano durgunsu parkuru inşaatında inceleme yaptı