• $7,4391
  • €9,0176
  • 420.607
  • 1470.65
26 Ocak 2012 Perşembe

Kapak olsun!

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Bütün adı büyüklerin tesisleşme öykülerine iyi bakın. Yüzyılı aşan geçmişten bu yana yapılanlar için 'Ceviz kabuğunu doldurmaz' diyebilirsiniz. İşte Beşiktaş'ın durumu. Nevzat Demir olmasa, doğru dürüst antrenman ve dinlenme mekanı dahi yoktu. Adını üç kere değiştirdiğimiz Mithat Paşa'ya yenilenme iznine bir türlü ulaşamadık. Bir basketbol arenamız! var, kibrit kutusu kadar. Galatasaray'ın Aslantepe'si için yatıp kalkıp Başbakan Erdoğan ile şimdilerde Bakan olan Erdoğan Bayraktar'a dua etsinler. Gerisi hikaye. Taraftarsız Gençlerbirliği'nin her şeyi İlhan Cavcav'ı ve Trabzonspor'un eski başkanlarından Mehmet Ali Yılmaz'ı bip attıklarımızın dışında tutuyoruz.
...
Gelelim Fenerbahçe'ye. Saracoğlu dahil, Büyük Başkan Ali Şen'den, aklınıza kim geliyorsa şöyle hatırlayın. Yaşınız yetmiyorsa, arşive girin. Karşınıza, sadece kalelerinin yönü değiştirilen bir stad çıkar. Kanarya'nın tesisleşme kaderini çizen isim Aziz Yıldırım'dan başkası değildir. Bir zamanlar, antrenman yapan sporcularla, ineklerin beraber otladığı yerde UEFA Finali oynattı. Samandıra'daki muhteşem yer için '7 Yıldız' diyenler, turizm uzmanları. Bu arada Dereağzı unutuldu mu? Asla. Topuk Yaylası yeni hizmete girdi. Yıldırım elini nereye atsa, mucize yaratıyor. Sonuncu olayın kurdelesi dün akşam kesildi. 'Fenerbahçe Uluslararası Spor Kompleksi ÜLKER SPORTS ARENA' resmen hizmete sokuldu. Hem de Euroleague Top 16'da F. Bahçe-Emporio Armani maçıyla. 200 milyon liraya mal olan bu muhteşem tesiste 15 bin kişi oturarak basketbol ya da voleybol maçı izleyebiliyor. Sökülebilen parkeleriyle önemli konserlere hazır. 11'i büyük 16 salonu mevcut. 44 özel locası var. Şimdi kimi karalamacılar çıkıp 'Parayı Murat Ülker verdi' diyeceklerdir. Bu kafalara göre Saracoğlu'nu da Migros ve diğerleri yaptı. Onlara cevabımız iki kelime 'Nankörlük etmeyin'. Eğer başkanlık koltuğunda Aziz Yıldırım oturmasa hala futbolu, tadilat görmüş Papazın Çayırı'nda, basketbolu Caferağa'da görürdünüz.
...
Neyse ki bugünlerde 'Saint Thunder'ın-Amerikalıların deyimi- değerini anlayanlar arttı. Yakın zamana kadar 'Al tesislerini başına çal' diye yazanların, değişimini fark ediyoruz. İçimize yara olan Dostumuzun uğradığı haksızlıklar. Lefter'in cenazesine gidemedi. Umarız, Ülker Sports Arena'nın açılışını hiç olmazsa ekrandan izleyebilme imkanı bulmuştur.
***
Fransa-Brest'te yaşayan bir vatandaşımız -İyi eğitimli- lobicilik üstüne epey uzun bir etüt yolladı. Bunu ilgililere ulaştırdık. Dileriz, faydalanılır. Dün de belirttiğimiz gibi, lobicilik önemli. Bunu oluşturmada öncelik Devlet'indir.
...
Nurcan Duman'ın hatırını kıramadık. İstediklerini özetle de olsa yazıp, yolladık. Şuna inansın ki, bu tip taleplerin ardı arkası kesilmiyor. Cevap veremediklerimizden sadece özür dileyebiliyoruz.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Başkan Erdoğa

Başkan Erdoğan: Lokantalar ve otellerle ilgili kararları Kabine Toplantısı'nda atacağız

Taksim'deki Atatürk Kültür Merkezi'nde son durum havadan görüntülendi

Dünyanın en büyük tam panoramik müzesi 1 milyon ziyaretçi ağırladı

Mavi vatan nöbetinde geçen yıl 12 bin 655 hayat kurtarıldı