• $15,8633
  • €16,746
  • 931.905
  • 2406.26
8 Kasım 2011 Salı

'Kansız Basın'

Yandaş başlık atmış. Ama ne başlık 'Kansız bayram'. Diğerlerine bakıyorsunuz, Boğaziçi'nde kan akarken, resimler. Uçan tekmeyle kurbanlıkların kemiklerini kıranlar. Ekranlar daha beter. Dananın boynuna saplanan bıçak, Kılıçdaroğlu'nun, boynuz darbesi yemesine çeyrek kalış görüntüleri. Peki bu gazetemiz, kendi grubuna bağlı televizyon kanallarından dahi habersiz mi?
...
TÜFE'siyle, ÜFE'siyle artan enflasyonu perdeleyin. Bir yerde size yakışır. Fazla laf çıkmaz. Ancak, yönetimi destek böyle mi olur? Enver Hoca'nın Arnavutluk'unda mıyız? Ortalıkta kan gövdeyi götürüyor, siz hala milleti kör ve sağır mı sanıyorsunuz? Başlığa çıktığımız 'Kansız basın'ın nasıl yorumlanacağı size kalmış. Hani Çarşı Grubu 'İnbe basın, bunu da yazın' diye bağırınca niye kızıyorsunuz?
...
Madem Çarşı'dan söz ettik, Kartal'ı atlamayalım. Geniş bir futbol seyri yaptık. En hazin geleni Beşiktaş'ın 2-0'dan 2-4'e gelişiydi. Dinamo Kiev maçında aküleri boşalanlar, sahadan sürünerek çıktı. Perşembe akşamı yere göğe sığdırılmayan Cenk Gönen ve Egemen Korkmaz ikilisi ümitlerimizi bitiren isimler oldu. Biri ters ayakta yakalanınca, düzelemedi. Öbürü benzinsizliğin faturasını ödeyenlerin liste başı konumuna geçti. Beşiktaş'ın Hocası Portekizli Carvalhal, tükenişin adını 'Enerjimiz bitti' diye noktalıyor. Peki Guti 'iflah olmaz' diyelim. Ya Fernandez niçin kazanılmıyor? 'Saldık çayıra, Mevlam kayıra mantığı' koca kulübü nereye götürecek? Şimdi 'Söz savunmanın' diyelim. Beşiktaş'ın bir golü ve büyük olasılıkla ağlarda sonlanacak iki atağını hakemlerin katlettiğini belirtelim.
...
Geç saatte A. Madrid'in lig sonuncusu Getafe'ye yenilişini seyrettik. Bizimkilerle benzeşen maç oldu. Eurolig'de deplasmandan 4-0'lık galibiyetle dönen takımda da yorgunluk vardı. Ancak, hocaları çıkıp, 'Perşembe akşamı varımızı yoğumuzu tükettik' diye konuşmadı. Bu arada 'Arda Turan penaltıya sebep olup, yenilginin nedenlerinden biri haline geldi' dersek, kimse kızmasın.
***
Y. Doç. Dr. Göktan Ay, Ufuk Türkyılmaz,   Kazım Eryılmaz, Viyana'dan Hacı Bayazıt, Volkan Akay, Engin Balim, Ertuğrul Berki, Süleyman Yağız, Kutluk Bilge Arıkan, Almanya'dan Arda Ozan'a teşekkür ediyoruz.
...
Mustafa Hasar 'Kendinize iyi bakın. Size ve harika yazılarınıza ihtiyacımız var' diyor. Ahmet Gülten 'CNN TÜRK'teki programla ilgili fikirleriniz yüreğimize su serpti' diyenlerden. Yakup Keser 'Valla Burhan Bey iyi ki varsınız' şeklinde övgü yağdıranlardan. Fransa'dan Şadan Kün yüzlerce kişinin duygularına, tercüman olmakta:
'Sevgili Burhan Abi,
. Hissettiklerimizi kaleme alıp, köşenizde yazdığınız için size ne kadar teşekkür etsek azdır, Allah sizden razı olsun ve başımızdan eksik etmesin.
. Burhan Abi, bizim Adana yöresinde kalbi kötülüklerle dolu, çevresine zararı dokunan, her türlü şey beklenen bayanlar için kullanılan bir tabir var. Bayan için çok ağır bir kelime ama onun için çok hafif bile gelir. Ona kim TV'de program yapmasına ve gazetede yazmasına izin veriyor anlamıyorum. Hasan Cemal'lerden, Cengiz'lerden, Birand'lardan bıktık. Bir de bunlar türedi. Sevgi ve saygılarımla.

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı