• $9,601
  • €11,1872
  • 557.269
  • 1476.65
18 Aralık 2010 Cumartesi

Kamuoyu işte budur

AKŞAM'ın, daha alt komisyonda iken yakalayıp gündeme oturttuğu 'Tehlike' şimdilik savuşturuldu. Yeni 'Silah Yasa Tasarısı' seçim sonrasına bırakıldı. Demek ki, 'Sokuşturmalar, kolay kolay Meclis'ten geçemeyecek'.  Yıllar yılı tüm hür dünyada egemen olan 'Halkın tepkisi'nin önemi bizde de anlam kazanmaya başladı. Bu, AKŞAM'ın Ankara Bürosu'nca kotarılan ve İstanbul'da mutfak tarafından iyi değerlendirilen bir örnektir. 'Sessiz çoğunluk' denilen vatandaşın desteği ise, olayı tamamladı.
...
Zaman zaman kızdığımız Şirin Payzın, bu defa destan yazdı. CNN TÜRK'teki 'Ne Oluyor?'u 'Silahlanma karşıtı' yapıma dönüştürdü. Kızcağız 'Silahı Çok Sevenlerin Başkanı' Cuma İçten -Bize atını seven kovboyu çağrıştırıyor- başta olmak üzere, önüne gelene bastı, fırçayı. Ne CHP'lisini bıraktı, ne devrimci geçineni. Şirin'i kutluyoruz. Aynı ekranda Cüneyt Özdemir'in beşN birK'sı da, 'Silahı geri teptirenlerden'di. Neredeyse AK Parti Milletvekili Özlem Türköne'ye 'Hediye silahlarını bile iade ettirecekti'. Öncelik bizimkilerde olmak üzere, Sessiz Ayakkabıların Yürüyüşü'ne katkıda bulunan herkesi alınlarından öpüyoruz.


***
Halkalı'daki 'Yas töreni'ni izlerken göğsümüz kabardı. 1300 yıldır, demirlerle-zincirlerle kan akıtmanın ne kadar çağdaş hale geldiğini gördük. Gerekli dini vecibeleri yerine getirdiler. Sonra 'Kızılay'a kan bağışında bulunarak' bir şartı daha tamamladılar. Caferilerimizin lideri Selahattin Özgündüz'ün bu değişimdeki katkısını inkar etmemeliyiz. Başbakan'ın Halkalı'daki törene katılımını ise gerçekten olumlu bulduğumuzu belirtmeliyiz.

...
WikiLeaks'in patronu Julian Assange'ın serbest bırakıldığı an tüm dünya televizyonlarında olduğu gibi, haber kanallarımızdan da canlı verildi. Burada, iki önemli yayın organının kıyaslamasını yapacağız. NTV anında simültane tercümanı devreye soktu. CNN TÜRK'teyse, bu işi akıl edememenin paniği görüldü. Bu işler 'Nöbetçi Eczane'lere bile benzemez. 'İtfaiyeci gibi' her an hazır bekleyeceksiniz.

***
Yeşim Salkım, doğum öncesi hızlandı ve 'İstanbul'da Aşk'ı tamamladı. Sanatçının 14. albümünde yer alan 10 şarkının söz ve besteleri Zeki Güner'e ait. 'Hayat Zamanı Ayakta Alkışlar' öncelikli, parçalar güzel.

...
Ziynet Sali, bir şarkı, dört uyarlamayla müzik setlerine girdi. Aslında Sinan Akçıl bestesi 'Bize Yeter', amacın kendisi gibi.

...
ENBE Orkestrası nostaljiye devam ediyor. Mustafa Ceceli assolist. Ajda Pekkan ile Tarkan'ın tek şarkılık katkıları var. Behzat Gerçeker ve ekibi, bu işleri iyi beceriyor.

...
Günce Koral'ın 'Eski Şarkı'sını sevdik. Seyhan Müzik etiketini taşıyan çalışma, gerçek bir single.

İ.B.B A.Ş.'nin başarılı Genel Müdürü konuğumuz oldu. Alpaslan Baki Ertekin Lig Radyo'nun yayınına da katıldı. Mehmet Ayan'a çalışmaları hakkında detaylı bilgi verdi. Gelecek yılki Avrasya Maratonu için şimdiden hazırlıklara başlandığını belirtti.

<p>Futbol, sahaları aşıp evlerimizdeki televizyonlara, günlük  aktivitelere ve tabi ki son olarak oy

Neden PES Atarız?

Eren-13 operasyonları kapsamında 4 terörist etkisiz hale getirildi

Kuraklık nedeniyle Van Gölü'nde yeni adacıklar ortaya çıktı

NBA tarihinin en iyi 75 oyuncusu açıklandı! İşte listede yer alan isimler