• $13,544
  • €15,3497
  • 798.727
  • 1910.29
3 Şubat 2012 Cuma

Kaçarı kalmadı

Aylardır suçlananların, son savunmalarını izleyince, Mehmet Ali Aydınlar'ın durumunun kötüye gittiğini anlıyoruz. Başta Fenerbahçe camiası olmak üzere bir numaralı hedef haline gelen İlhan Helvacı'nın söylediklerini dinlerken inanın şaşırdık. Futbol Federasyonu'nun Başhukuk Müşaviri Helvacı kıyamet koparılan rapor için 'Aydınlar'a teslim ettim. Lütfi Arıboğan da okudu. Göksel Gümüşdağ'ın okuyup, okumadığını bilmiyorum'u net şekilde açıkladı. Hatta 5N1K'nın yakışıklısı Cüneyt Özdemir, bu ifade karşısında şoka girdi. Bu duygu yüzüne yansıdı. TFF'nin ex Başkanı ya doğru konuşmuyor ya da hafıza kaybına uğradı. Yerinde olsak sahibi olduğu -Hisselerinin bir bölümünü yeni sattı- o mükemmel sağlık tesislerinde düşünsel teste gireriz.
...
Turgay Şeren Büyüğümüzün Şenes Erzik'le konuşması ve 'Teklif gelirse Federasyon Başkanı olabilirim' şeklinde aldığı cevap ilginç. Erzik, bu göreve getirilirse iki konuda katkı sağlar. İlki, FIFA ve UEFA'da Türkiye'ye hazırlanan tuzağı engelleyebilir. İkincisi iyi Fenerbahçeli olduğundan, camiada Futbol Federasyonu'na karşı oluşan tepkiyi törpüler. Erzik konusunda yine de bazı şüphelerimiz var. Arzuladığı 'Dikensiz gül bahçesi'nin sağlanması mümkün değil. Son soruşturma ve hukuki süreci Kan Davası'na dönüştüren kulüp sayısı çoğaldı. İlhan Cavcav'ın dediği gibi 'Konu, neticede  öyle veya böyle çözülmek zorunda'.
***
Bir zamanlar bir günde 5 ayrı film oynatan Şehzadebaşı'ndaki Turan Sineması'nı sıkça hatırlar hale geldik. Süper lig maçları oradaki gösterimler gibi aralıksız devam etmekte. Hava şartları ise kimi takımları fena vurmakta. İlginç anekdotları atlamıyoruz. Örneğin Trabzon-Bursa oyununda 'Lapa lapa kar yağarken, Can Karyağdı'nın ropörtajlarını izledik'. Tribündeki seyircilerin kartopu savaşı bir başka renk. Gözaltlarındaki Kızılderili makyajı 'Vahşi Batı'dan. Unutmadan Lig TV yönetimine bir soru yönelteceğiz. İlk yarı ve maç sonlarında skor yazılırken, niye golü atanlar ve dakikası ekrana bindirilmiyor? Yayını sonradan izlemeye başlayanlar ne olacak? Bu yanlışlığa mutlaka son verilmeli.
...
Zayıflatan Tarifler, Arda Akdiş'in çalışması. 'Aç Kalma Stresinden Uzak, Sağlıklı Mutfak'ı öngörüp, 150 yemek tarifi veriyor. Bu yemeklerin özelliği Glisemik indeksinin düşük olması. Yani obezite ve ille de şeker hastalığına engel olması.
...
'Kimi Terk Ettiysem Unutmadı/Kimi Sevdiysem Bir daha Hiç Aramadı' bir televizyon emekçisinin, Serdar Oğuz'un kitabı. Destek Yayınevi etiketli. Upuzun ismi dahi 'Beni al ve oku' dedirtiyor.
***
Meslektaşımız Murat Kangazi'nin e-postası için 'Teşekkür ediyoruz'.  Aynı şekilde Engin Balim'in yazdıklarına da minnettarız. Dr. A. Zeki Atun'un çizdiği 'Memleket manzaraları' yerinde. Tespitleri mükemmel. Sıhhat üstüne yaptığı kurgulama olağanüstü.
...
ÖZEL NOT: Recep Erol'un e-postasına cevabımız; Yıldıray Çınar, 29 Mayıs 2007'de vefat etmişti. Bilgilerine.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor