• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
19 Haziran 2012 Salı

Jübile günü kiracıydı

Samet Aybaba'yı yıllar önce Vedat Cem vasıtasıyla tanıdık. Şimdilerde Beşiktaş Divan'da Genel Sekreter olan Cem o zamanlar emniyet amiriydi. Komiser muavini olarak başladığı Siyasi Şube'nin Müdürlüğü'ne kadar yükseldi. Mesleğinde en üst noktaya geldikten sonra, emekli oldu. İki çalışkan insan olarak, kimi geceler geç saatlerde buluşurduk. Bu bir taverna ya da lokanta olurdu. Ünal Erkan ve Mehmet Ağar'ın da bulunduğu balık yemeklerinden birinde -Merhum Bora'nın yerinde- Samet Aybaba ile el sıkıştık. Siyasi anlamda ayrı kutuplardaydık. Turgut Özal'a tapardı. Kafalarımızın buluştuğu tek yer Beşiktaş'tı. Takımın kaptanlığına 'Liderlik havası'ndan getirildi. Jübilesini yaptığı gün kiracıydı. Tanrı uzun ömür versin Süleyman Seba Büyüğümüzün her mukavele zamanı uzattığı kağıda imzayı basardı. Transfer ücreti yerine 'Sen bizdensin' lafı yeterdi. Samet, nihayet Kartal'ın teknik direktörlüğünü yakaladı. İçine düşülen zorluklar, bunu gerekli kıldı. Aybaba'nın renk aşkına kimse laf edemez. Ayrıca, en olgun döneminde. Çalıştırdığı kulüplerin müzelerine Türkiye Kupaları kazandırdı. Bir başka önemli özelliği genç yetenekleri bulup, çıkarması. Hani Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'ndeki gibi bir ortamda çalışmak zorunda. Para, pul yok. Gelirler temlikli. Borç batağında yüzülüyor. Gerçek Beşiktaşlıya düşen sabır ve destek. İlk planda iki ayrı renk tişört alınacak. Siyah ve Beyaz olanlardan. Hani üstünde Şeref Bey'in 'Feda'sı yazılı. Sloganımız aynı; 'Tam destek, hep destek'.
...
"jubileburhan.jpg"Kimse kimseyi uyutmaya kalkmasın. UEFA'dan Beşiktaş'a bu yıl vize çıkmaz. Buna sebep olanlar ise hala konuşuyorlar; 'Kulübü biz batırmadık. Ayrıca batmadı ki...'
***
'Bizim Hazin Evrenimiz' ilginç kitap. İçinde kozmoloji, fizik, tarot ve yeni akımlar var. Hayata yeni bakış sanki. Scarlett Thomas'ın verdiği mesajlardan biri 'Arkası yarın'. April'in yayınladığı bu ilginç yapıta New York Times'ın yorumu 'Zekice, iç gıcıklayıcı ve kaliteli' şeklinde. Size, ölümsüzlüğü öneren bir kitabın hayalet yazarlığı teklif edilse, ne yapardınız? Bizim Hazin Evrenimiz'i sevdik.
...
Richard Bach, Martı, Hipnozcu ve Meraklılar'dan sonra Aforizmalar'ı kaleme aldı. Bu kitap için 'Cevap arayanların el kitabı' demek mümkün. Gözlerimizi kapadık ve rastgele sayfa açtık. Karşımıza çıkanı buraya aldık: 'Bir yanlışı düzeltmesi için Tanrı'nın dikkatini çekmek amacıyla dua etmeyin. Kendi dikkatinizi toplamak için dua edin ve aslında hiçbir şeyin düzeltilmesi gerekmediğini fark edin'. Aforizmalar da April'den.
...
'28 Şubat-Demokrasi Ters Şeritte' Ezgi Gürses tarafından master tezi olarak hazırlanıp, Şule Yayınları'nca neşredilen çalışma. Şu aylarda en çok tartışılan konuya bakış değişik ve zengin. Ülkemize hükmeden güçler farklı ele alınmakta.
***
Ozan Çolakoğlu 01, ikisi Tarkan'dan sekiz ünlü ismin seslendirdiği şarkılardan oluşmakta. Seçilen isimlerin söylediği bestelerin tamamı Çolakoğlu'nun düzenlemesi. Beğendik.
...
Özgün, kıpır kıpır CD'siyle müzik setlerine girdi. 'Konu Senden Açılınca'yı severek dinleyeceksiniz.

<p>Odaknoktasında; kaliteli ve sağlıklı hayat tarzını, aile yaşamını ve insanıönceleyentv4 bunu yapa

tv4 Ekranlarında Bizleri Neler Bekliyor? Filiz Zengin Akşam tv'ye anlattı.

Sosyal medyada merak konusu oldu! Sudaki kırmızı rengin nedeni belli oldu

Operasyonlara helikopterli eğitimle hazırlanıyor! Jandarmanın ''hassas burunları''

Uludağ'da aç kalan ayılar oteller bölgesine indi! O anlar kameralara yakalandı