• $16,7196
  • €17,711
  • 986.572
  • 2530.5
9 Ağustos 2012 Perşembe

İzleme, yazma

Prof. Dr. Ümit Özdağ'ı konuk diye alıp, sorgulamaya çalışan 'Enver Aysever'in saldırılarını gördükçe üzüldük. Hani bir laf vardır; 'Karga halt etmekten -Kibarcası- vazgeçmez'. Sağlam camı olmayan, 'Küba hayranı' tiyatro eleştirmenini, buralara taşıyanlar utansın. Aklımıza Yaşar Usluer geldi. Ne demişti bize; 'İzleme. İzlesen de oturup yazma'. Canavarı yaratanlar arasında yer aldık. Aslında CNN TÜRK'te garip kurgu var. Bir tarafta 'Yağdanlıklar', öbür yanda 'Hayatı sol satmakla geçenler'. Aradığımız belli. Adam komünist olabilir ama 'Çizgisini kırmasın, satmasın'.
...
Aysever'in ikinci konuğu Haluk Levent'ti. Şarkıcı bir şeyler söylemeye çalıştı, beceremedi. Fena halde korkutulduğu belli. Ne zaman ki ağzından kerpetenle 'Bu Hükümetle işim olmaz' alındı, Enver rahatladı.
***
Aynı CNN'de 'Sınır karakollarının hali' işlendi. Hedefte öncelikle TOKİ vardı. Tabi” eski genel müdür ve yeni Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar. Konuşmacılar Devlet'in aczi'ni vurguladılar. Ne tesadüf ki Haber TÜRK'te bir kahraman gördük; Osman Pamukoğlu. Ona da sınır karakolları soruldu. Emekli paşa, 'Dökülen, rüzgarı bile geçiren yapılar'ı anlattı. İran'ınkileri örnek verdi. 'Bunların içinde şaşırdım. Hepsi kale gibi. Girmek, çıkmak mümkün değil' derken, ıstırabını fark ettik. Yeri geldi tehlikeli kampanyaya dikkat çekelim; 'Bölücü takım ve yandaşlarının yeni hedefi sınırdaki askeri birliklerin konuşlandığı yerlerin kaldırılması'. Amaç belli; 'Topraklarımızın peşkeş çekilmesi'.
...
ÖZEL NOT: Önceki günkü analizimizin ana teması İran'dan dost olmaz'dı. Ne kadar haklı olduğumuz, aynı gün İran Genelkurmay Başkanı'nın ağzından ispatlandı. Türkiye'deki ayrılıkçılara açıkça gaz verdi. PKK'yı nasıl desteklediği meydanda. Tekrarlıyoruz; 'Tahran yönetimine asla güvenilmez'.
***
'CHP Nereye?' demek istiyoruz. Hatta bunu ünlü Polonyalı Yazar Henry Sienkiewicz'in romanına verdiği ad şeklinde sorabiliriz; Quo Vadis. Yazar sinemaya da aktarılan kitabında 'Bir Hıristiyan efsanesini anlatır'. Havarilerden Peter, Roma'dan kaçmaktayken, İsa Peygamber'le karşılaşır. Ona 'Quo Vadis' diye sorar. İsa 'Roma'ya yeniden çarmıha gerilmeye gidiyorum. Çünkü sen benim kurtaracağım insanları terk ediyorsun' der. Batı Edebiyatı'nın klasikleri arasına giren bu romanın Leh yazarı Sienkiewicz 1905 yılında Nobel Ödülü'nü almıştı. Doğrusu, terörle mücadelede yanlış işlere giren Kemal Kılıçdaroğlu'na hangi ödülü vereceğimizi şaşırdık. Onu yanlışlığa yöneltenler yanında oturuyor. CHP bu gidişle 'Baraj altına gidecek'. Bir kez daha uyarıyoruz; 'BDP sözcülüğünden bir an önce vazgeçilsin'.
***
TeleGol ekibi, Mesut Yar'ın programındaydı. İyi hazırlanmış arşiv görüntüleriyle zevkli program oldu. Sadece Erman Toroğlu'nun 'Cacık tarifi'ni beğenmedik. Bu konuda Aydın Boysan'dan ders almalı. Hıyar, kabuklarıyla doğranmaz. Sarmısaksız ve dereotsuz cacık olmaz. TeleGol'cülerden Kaya Çilingiroğlu yoktu. Muharrem Akduman'ın verdiği bilgiye göre; 'Kendisine bilgi verilmemiş'. Bu da biraz tuhaf.
...
TRT Olimpiyatlardan naklen yayınları toparladı. Bunu da, Ebedi düşmanları'nın övgü dolu yayınlarından anlıyoruz. Cüneyt Kıran da iyi gidiyor. Tek hatayı Virgin Adaları'na 'Fildişi Sahili' diyerek yaptı.

<p>AKŞAM  TV'den Can Yıldız anlamlı organizasyona ev sahipliği yapan Beykoz Belediye  Başkanı Murat

PEDALLAR SAVAŞ MAĞDURU ÇOCUKLAR İÇİN ÇEVRİLDİ

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Milyonlarca kişi tarafından izlendi

Bartın'da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiliyor! caddelerde su taşkınları oldu

Hacı Sabancı - Nazlı Kayı düğününde kıyasıya yarış... Cemiyetin merakla beklediği düğünde şıklık yarışı