• $7,3453
  • €8,9222
  • 437.988
  • 1546.68
15 Temmuz 2012 Pazar

İyi ki varsınız

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Benzemez Kimse Sana, bir yardım programı. Çok zevkli yarışmanın 'Sosyal yanı ağır basıyor'. Bu defa 10 bin lira Türk Böbrek Vakfı'na yollandı. Kurgu güzel. Sistem hoş. Seyfi Dursunoğlu'nun liderliğindeki -Şaka yollu da olsa, bunu hep söylüyor; 'Ben ve alt kadrom'- ekip müthiş. Yapımın Başkomutanı Ansı'nın, anaç hale gelmesi bile organizasyonun direksiyonunu bıraktırmıyor. Kurulan takımı seçişindeki başarı on üstünden on. Bize Uğur Arslan'dan böylesine taklit ustası çıkacak deseler, inanmazdık. Ne yapsa olağanüstü. Tıpkı Halil Sezai'nin İsyan'ını sergilemesi örneği. Karşıdan görüntüsüyle 'Soğuk damın saksısı' denen Ömür Gedik'te dahi ne cevherler saklıymış, yeni öğrendik. Pelin ve Ümit gibi genç tiyatro yıldızlarının sollandığını görmek müthiş. Geçen hafta Erol Büyükburç'la şaşırtma yapıldı. Bu defa Fatih Ürek'le. Kendi aynı kurguyu devam ettirdi. Sonuçta, birincilik sırası Zerrin Özer'i canlandıran Cem Kılıç'ın oldu. Çünkü, paraların yeni adresi böbrek hastalarıydı. Benzemez Kimse Sana ile Ramazan'ın hiç olmazsa birkaç gecesi renkli geçecek.
***
Haber kanalları başta, tüm ekranlar ya seyahat ya da yemek programlarına yöneldi. CNN TÜRK ile NTV 'Tekrar oğlu tekrar'lar yapmakta. Fatih Türkmenoğlu ve Hayat Gezince Güzel'ini günde en az üç kere izliyorsunuz. Ege'nin iki yakasını ezberledik. Arada Antalya'dan birkaç yeni bölge tanıtıldı. 'Yerli Bob Hope' Fatih tatlı dili ve yumuşak yüzüyle kendini sevdirdi. Çevreciler de, bu aralar aktif. Vedat Milor, müthiş şarap uzmanlığına devam ediyor. Bunu dışa vuran el titremelerine rağmen hala İtalyan ve Fransız şatolarında sanki. Vedat da, tekrarcılardan. Bu grubun içine girmese de organik bağı olan tek program 'Şeflerin Düellosu'. Vakit bulabilirsek, seyrediyoruz. Ancak, çoğunluk aynı fikirde değil. Fazla prestij yapımı.
***
Yalın'ı 'Ahmet pabucu yarım'dan esinlenme şarkıyla tanımıştık. Sonra daha iyi besteler yaptı. Bu genç yetenek nihayet en başarılı CD'sini çıkardı. Ozan Çolakoğlu prodüktörlüğünde 11 şarkıyı müzik setimizden alamıyoruz. 'Sen En Güzelsin' adlı çalışmada kötü beste yok. İçlerinden bir tanesi, Karma için süper değerlendirmesi uygun. Zaten bu parça, indirmede günlük 150 binlik tirajla gerekli mesajı vermişti.
...
Kitaba saygımız büyük. Her şeyden önce emek ürünü. Fakat bazıları için kötü duygular beslemeye başladık. Örneğin iki tıp doktoru imzalı olanı görüyoruz. Bakıyorsunuz, baştan aşağı özel tıp çiftliği reklamı. Sıkılmadan bunları dünyanın parasına satıyorlar. Prensip kararı aldık; 'Oyunlarının tanıtımını yapmayacağız'. Onlara tavsiyemiz, bize yollanmamaları.
...
 Meslektaşımız Mehmet Bican'ın e-postasını paylaşmak istiyoruz:
'Sayın Ayeri  '28 Şubat'ta Devrilmek' adlı kitabımla ilgili değerlendirmelerinize teşekkür ediyor, selam ve sevgilerimi gönderiyorum.'
...
Fuat Kozluklu'yu şimdilerde TGRT Haber'de görüyoruz. Fikri yapısı, daha doğrusu ideolojisi bizi ilgilendirmiyor. Fakat, 'Bilgi birikimi ve ciddiyeti' ile Kozluklu'yu seyretmek ayrıcalık.

<p><span>İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri HDP Binası'na 6 saatlik

Kandil değil HDP binası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muğla'da tarım alanları su altında kaldı

40 kilometrelik alanı kaplayan Nazik Gölü'nün yüzeyi buzla kaplandı