• $15,8835
  • €16,8442
  • 942.951
  • 2393.61
20 Nisan 2012 Cuma

İstek üzerine

Ayaklı Gazete'nin 'Televizyon Yıldızları' sahiplerini buldu. Bazı araştırma kuruluşları ve internet siteleri bu konudaki yorumumuzu merak etmekte. Her şeyden önce bu tip değerlendirmelerin bazı kuralları olduğunu kabul etmeliyiz. Herkesi memnun etmek mümkün değil. Bizim için ölçü Tayfun Topal'ın magazin dünyasındaki saygın yeri. Aynı çatı altında çalıştık. Notumuz her zaman geçerli. Arada hatır-gönül ve 'Yaşamak için taviz verme' olmayacak mı? Dağıtılan 38 ödül içinde 7-8 torpil patlamışsa, değerlendirme için başarılı notu düşebiliriz. Eğer 'Tek seçici olsaydık', Okan Bayülgen'i atlamazdık. Tabi” 'Leyla ile Mecnun'un unutulmaması, kutlanacak değerlendirme. MİNT'in iki yapımından 'Çocuklar Duymasın' için listeye girmeliydi, diyebiliyoruz. Seksenler'in ise gelecek yıl kazanacağını ümit ediyoruz.
Erkek Spor Spikeri Ersin Düzen'e aynen katılıyoruz. Aynı kategorinin bayanı seçilen
Dilara Gönder'e  iştirak etmiyoruz. Bu kız, döver gibi konuşmakta. İddia ediyoruz, ondan dizi yıldızı olur. Yüzü ve göz rengi, vamp arayanlar için. Bakalım Kral TV'ninkiler açıklandığında neler okuyup, dinleyeceğiz. İşin içine müzik sektörü girince, yankılanması  daha fazla olacaktır.
***
Muhteşem Yüzyıl'ın çizgisinin aynı doğrultuda devam ettiğini görmek sevindirici. Tarihi bilgisi olmayanlar Malkoçoğlu'nun kafasının kesileceğini beklerken, affına sevindiler. Bu tipleme, tamamen devre dışı bırakılmamalı. Arada yeniden rol verilmesi diziye renk katar. Örneğin, Kanuni'nin seferlerinde pekala görev alabilir. Zaten, kayıtlarda mevcut. Kanuni'nin üstüne toz kondurmadığı Şehzade Mustafa'yı boğdurtacağı sahneye sıra geldiğinde, Türkiye'de kağıt mendil satışları patlayacaktır.
...
Çocuklar Duymasın'da Meltem ile Haluk'un 'Halvet hazırlığı'nın canına telefonlu  pazarlamacılar okudu. Gerçekten, durum böyle. Düşünün Ankara'dan bahçe malzemesi satmak isteyenler bizi aramakta. Anlaşılan, bir markete verdiğimiz numara dört bir yana servis yapılıyor. Dolandırıcıların sayısını kaçırdık. İlk 'Escort Service' tanıtımında sizlerle paylaşacağız.
***
Şahin Özer'in TRT-M'deki sohbetinin bu defaki konuğu Hamdi Topçu'ydu. THY yönetim Kurulu Başkanı şaşırttı. Umut Akyürek 'Dolsun limanlar sira sira vay' dedikçe, özbeöz Karadenizli Topçu 'Sıra sıra vay' diyerek, eşlik etti. İstanbul Türkçesini duyunca şaşırdık. Hamdi Bey'in lisede güreş yaptığını söylemesini doğal karşıladık. 'Haftada en az bir gün basketbol oynarım' deyince, şaşırdık.
...
TRT-M'den söz etmişken, gecikmeli de olsa bir konuyu yazmak istiyoruz. Akşam Sefası'nda 'Kız Sen İstanbul'un Neresindensin' icra edilirken, Güfte: Aşkın Yener yazıldı. Aşık Yener hayatta iken, bu tip yanlışlardan bıkmıştı. Rahmetli oldu, hala kurtulamadı.
...
Classic'in dokuz şarkıdan oluşan ilk stüdyo albümü 'Farkında Herkes' dinleyicisi ile buluştu. Grup, şarkılarında kadın-erkek ilişkilerini farklı pencereden yorumlamakta. Albümün ilk video klibi Sarmaşık'a çekildi.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister