• $15,9029
  • €16,8419
  • 943.765
  • 2389.14
12 Ekim 2011 Çarşamba

İşte budur

O Ses Türkiye için 'Cuk oturdu' diyoruz. Her şeyden önce Hadise ve Murat Boz'u jüri koltuğuna oturtanları kutlamalıyız. Fırlamalıklarıyla ünlü Hülya Avşar'ı solladılar. 'Dörtlü ekibinin en sakini' Mustafa Sandal kaldı. Çoğumuzun yeni tanıdığı Tarık Sezer Orkestrası'nı da unutmayalım. Türkiye'de tekel haline gelmiş -Haydi isim vermeyelim- bazı grupların performansını sollayıp, geçtiler. Yarışmanın 1. Tur'unu yerimizden kalkmadan izlediğimizi itiraf edelim. Galiba ilk kutlanacak isim Acun Ilıcalı olmalı. Ekibini iyi kurmanın meyvelerini yemekte. Ne yapsa 'İşte budur' dedirtiyor.
...
İlk gecenin yıldızları kesinlikle Neylan-Serhat ikilisiydi. Öyle bir 'Dance me' yorumladılar ki, alkışladık. 'Sokak şarkıcıları' içindeki yeteneklerin yolunu açtılar. Jürinin tamamı  'Benim ekibime girsinler' kavgası yapacaktı. Bu iki genç akıllı olduklarını Avşar Kızı'nı tercih ederek gösterdi. Hülya, takımını sonuna kadar korumakla ünlü.
...
Yıldızı parlayanlara bir göz atalım. Hayla Damlakaya, Işın Karaca'nın ünlendirdiği şarkıyı başarıyla okurken, kilo olarak da aratmadı. Ağrılı Nurullah Çukan, halkın sevgilisi olmaya aday. Hadise'nin kanatlarına girdi. Elenenler içinde en çok Çanakkaleli öğrenci Ertunç Tuncer'e üzüldük. Bir de 36'lık Asil Armağan'a. 'İddialıyım' nutuklarıyla sahne alan Ercan Eroğlu'nun elenişi dileriz ders olmuştur. Yayında tek hata gördük. O da eleme anonslarında. Ekrana yazılan 'Marşe Kabare' içspiker tarafından defalarca 'Merşe' olarak seslendirildi.
***
Show TV'yi Acun Medya omuzladı, götürüyor. İki-üç dizinin dışında bu işi yüklendiler. Caner Erdem'in imza attığı iç yapımları izlenecekler listesine ekleyebiliriz. Bu arada, futbola dönüşü fark ediyoruz. Melih Gümüşbıçak ile Sergen Yalçın'ın muhabbetleri iyi. 'Lig Özel' olumlu. Herkes şunu hatırlamalı: 'Show TV'yi bir zamanlar futbolda tek geçiyorduk'. Unutanlar için asıldıkları diğer spor dallarını yazalım; Boks ve Kick Box.
...
Huysuz Virjin'i -Seyfi Dursunoğlu- çerez reklamlarında fark ettik. Giyimi-kuşamı ve senaryosuyla uyumluluğu belirtelim. Vakıfbank'ın yeni kuşaklarında Cem Yılmaz'ın yeniden ünlendirdiği Kazım Koyuncu şarkısını kullanması muhteşem. Halkın dillendirdiğini değerlendirmek her zaman başarı getirir.
***
İsmail Kuru'nun sözünü ettiği platformda aynı sorunları biz de yaşıyoruz. Sayın okurumuzun e-postasını aynen ilettik. Bilgilerine.
...
Dr. A. Zeki Atun'un bahsettiği genel yayın müdürü için, 'Sadece geçmişine bakmak yeterli' diyeceğiz. Her zaman ekmek yediği yeri satmakla ünlüdür. Kabahat onda mı, yoksa patronlarında mı?
...
Muharrem Akduman'ın aşağıdaki satırları güncel. Birlikte  okuyalım:
'Antalya'da, bir yağmur faciaya neden olabiliyor. Bu yağmur Okyanus kasırgası değil.
3 Köprü yıkılıyor (Nasıl köprü ise). Yeni açılan alışveriş merkezini sular basıyor (Nasıl mühendislik harikası ise). 50 ev ve işyeri kullanılamaz durumda. Uçuşlar iptal. Yüzlerce yolcu perişan. 6 kişi kayıp. Okullar tatil ediliyor. Ne oluyoruz yahu. Burası, Sierra Leone mi? Hani biz gelişmiş ülke idik'.
Akduman'ın yazdıklarına İzmir'in efsane Belediye Başkanı Osman Kibar'dan anımızı ekleyeceğiz. Merhum 'Yerel yönetici altyapıyı sevmez. Çünkü göze görünmez' demişti. Kibar, İzmir'e kilometrelerce kanal yaptığı dönem sonrası seçim kaybetmişti.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister