• $13,5532
  • €15,4669
  • 791.221
  • 2072.93
16 Ağustos 2011 Salı

İran'a teslim edin!..

Bölücü takımı ve yandaşları umurumuzda değil. Ancak, bu ülkeyi yönetenlerin, 'Şaşkın Ördek'
-Amerikalılar Topal Ördek der- tavrından sıkıldık. İran istihbaratı Savamak'ın yakaladığı Murat'ın soyadını kimse çıkaramadı. Sonunda bizim Hüsnü Mahalli bu kişinin Murat Karayılan değil, Murat Karasaç olduğunu ilan etti. İlgili bakanlıklarımız da sanırız, gerçek kimliği Mahalli'den öğrendi.
...
Ayrıca, aman sakın yakalayıp getirmeyelim. Ağababaları elimizde de ne yapıyoruz? Verilen hizmeti, hatta odasını beğenmiyor. Emrindekileri toplayıp, buyruklar yağdırıyor. Gazetesine başyazı yolluyor. Komutları, ajansları ve televizyonu tarafından eksiksiz yayınlanıyor. Düşünebiliyor musunuz başımıza ikinci derdin açılmasını? Eğer Murat Karayılan'ı kazara elimize geçirirsek, gizlice Tahran Yönetimi'ne teslim edelim. Onlar beslemiyor. Bir vincin tepesinde sallandırıyor.
...
Gelelim sevdiğimiz Karayılan'lara. Gaziantep'in kurtuluşunda bunlardan en önemlisini tanıdık. Aynı lakapta davulcuları biliyoruz. Yağlı güreşçileri hatırlıyoruz. 'Ölüsü Kandilli' olacakların ise canı cehenneme. Son balonun tek faydası, BDP'nin gerçek yüzünü bir kez daha ortaya koymasıdır; PKK+BDP= Bölücüler.
***
Türk Kızılayı'nın Genel Başkanı Tekin Küçükali'nin istifa haberiyle şaşkına döndük. Gerekçe de 'Sağlık sorunları'. Oysa, geçen hafta çok formda görmüştük. Somali'de neler yapılması gerektiğini anlatırken, heyecanlıydı. Ayrıca dinamikti. İstifanın açıklanmasından bir gün önce İstanbul'da yardımların yola çıkması töreninde göremeyince, şüphelendik. Dün de kokusu çıktı. Küçükali'nin çalışkanlığı ve süratinin kimleri kıskandırdığını tahmin zor değil. Tepeden tırnağa şaibeye bulaşmış, hatta kokuşmuş önemli kuruluşu ayağa kaldırmanın bedeli bu olmamalıydı. Dileriz, birileri yeniden 'Tekere çomak sokmaz'. Bunların kimler olduğunu sizler de çok iyi biliyorsunuz. Küçükali'yi, Endonezya'dan Somali'ye, Pakistan'dan Bangladeş'e kadar milyonlarca insan asla unutmayacaktır.
***
Ertuğrul Berki'nin kısa ve öz yorumunu beğendik. Erhan Güler'den ricamız, aktivitelerini en az iki gün önce bildirmesi. Metin Kalay'ın yolladığı alıntıyı okuduk ve sevdik. Teoman'ın 'Sinan Çetin'le ortak hiçbir şey yapmam' şeklindeki açıklamasını alkışlıyoruz.
...
Osman Yaşar Kulaç ile Yaykın İçka'ya özel teşekkürler. İçka'nın sözünü ettiği organizasyonun isimlerinden biri, yanımızda yetişti. Onun ricasını reddedemezdik. Hüseyin Türkoğlu'nun çağrısına cevabımız kısa; 'Her gün önünüzden geçiriyoruz'. Ufuk Dervişoğlu'nun
e-postasına sevindik.
...
Telif Hakları ve Sinema Genel Müdürü Doç. Dr. Abdurrahman Çelik yeni kitap yayınladı. 'Kültür Endüstrisi' adlı çalışma, Literatür Yayıncılık etiketli. Telif haklarından korsana kadar her sorunun cevabı içinde bulunuyor.

<p> </p>

Hisar O+ neden önemli?

Yıllar sonra ağacın gövdesinden çıktı! Dehşete düşürdü

En sağlıklı 50 yiyecek belli oldu! İşte o liste

Efsane geri döndü! Hurda aracın hayran bırakan değişimi!