• $7,4381
  • €9,0498
  • 440.313
  • 1526.6
06 Mayıs 2011 Cuma

İnsan olamazlar

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Terörün dini, imanı, milliyeti, cinsi ve cibilliyeti yoktur'. Terörist için de aynı yakıştırmayı yapabiliriz. Peş peşe yaşadığımız şehit cenazeleri konulan tanımın son örnekleri. Konya il sınırları içinde Türk bayrağına sarılan Mehmetçik'in ardından yakılan ağıtlara bakın. Kürtçe hüznün anlamı büyük. Asırlardır bu topraklarda yaşayan insanların 'Millet kavramının acılı da olsa, en güzel dışa vurumu'.
...
Ilgaz Dağları'ndaki polis eskortuna saldırı ise iki melanet çetesinin ürünü. Bu konuda, kesinlikle PKK yalnız değil. TİKKO'nun işbirliğinden şüphemiz yok. Geride kalacakları düşünmeden ateş açanlara insan denemez. Eş ve çocukların konumu, şerefsizlerin umurunda değil. Amaçları; Devlet'e saldırmak. Birlik ve beraberliğimizi kemirmek. Tıpkı 'Lağım cardınları' gibi. Öyle hale geldik ki, 'Bin Laden'i niye öldürdünüz' diyenlerden ses çıkmıyor. Çünkü kimlik belgelerindeki 'Kan grubu hanesi' boş.
***
TRT-Türk'teki 'Siyaset Akademisi'ni kaçırmayın diyoruz. Kaliteli ve hepsinden önemlisi partilerüstü konuklar izliyoruz. İşsizlik parası ve sosyal yardım adıyla dağıtılanlar iyi işlendi. Üç öğretim üyesinin ortak yorumu net oldu; 'İhtiyaç sahibi vatandaşa destek, iş bulana kadar verilmeli'.
...
Seçim süreci kimi meslek grupları için gerçekten zor geçmekte. Kanalların gezici ekipleri il il dolaşıyor. Bu işler İstanbul ya da Ankara'da olsa kolay. Bir bakıyorsunuz, gündüz kırk defa karşılaştığınız, gece yarısı canlı yayında. Hem de Trabzon'da. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı karşısında. Yanında Prof. Dr. Servet Özdemir. Merak mı ettiniz bu ismi? Genel Yayın Müdürümüz İsmail Küçükkaya. Bu satırları yazarken, bir de baktık yine tepemizde. Ne zaman gitti, ne zaman geldi, ne zaman uyudu?
***
Şöhreti jüri üyeliği sayesinde yakalayan Sema Çelebi, bu kez Saba Tümer'in konuğuydu. Dedikoducu bayanlara öyle bindirdi ki, yine gündeme oturacak. Sonunda 'Hanımlar bana kızacağınıza, kendinize çekidüzen verin' dedi. Hızını alamadı ekledi; 'Amaaan kızarsanız kızın'.
...
F-1 pilotları -Şoförleri- ile bizim ünlülerin maçını NTV Spor'da izledik. Aklınıza kim geliyorsa, sahadaydı. Onca şöhret arasında tek yıldız seçtik; Ersin Korkut. ÇGHB'nin '10 Numarası' sahada da aynı rakamlı formayı hak etti. Sırtındaki 30'u Hakkari'ye jest olarak taşıdığından eminiz.
***
Sultanbeyli Belediyesi'nin geleneksel hale getirdiği 'Şiir Gecesi' bugün saat 19.30'da başlıyor. Yer; Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi.
...
OYAK'ın Liselerarası Matematik Yarışması'nın şampiyonu Zonguldak Fen Lisesi. Zonguldak'ı, Bolu Fen Lisesi ile Kahramanmaraş Anadolu Öğretmen Lisesi takip ettiler.
...
Tarım ve Köyişleri Bakanlığı 'Türk Sanat Müziği Korosu'nun CD'sini aldık ve çok tuttuk. Adı 'Güller ve Bülbüller'. Yayın Dairesi Başkanı Recep Tezgel'in sunumunu sevdik; 'Gül ve bülbülle varlığını hissettiren bahar mevsimini yaşadığımız günlerde,  bu çalışmayı beğeninize sunuyoruz'.

<p>Başkan Erdoğan: Türkçe'de kelime katliamı oldu </p><p>KÜLTÜR VE TURİZM ÖZEL ÖDÜLLERİ </

21 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Doğada yaptığı yemeklerle kentleri tanıtıyor

İHA fabrikası Ankara'da üretime başladı