• $16,546
  • €17,5771
  • 972.419
  • 2529.26
13 Haziran 2012 Çarşamba

İnsafa davet

Uçak Tiflis'e inmeyip, Trabzon'a dönüyor. THY'nın organizasyon bozukluğunu bize şikayeti, bir yere kadar anlıyoruz. Kafamızın basmadığı bazı mesajlar. Örneğin, hayatımız boyunca savunmadığımız birini niye suçlamadığımızı soranlara bozuluyoruz. 'Beşiktaş'ı bu hale getirdi' dediğimiz hatta 'Sultan Kabus'un oğlu' yakıştırması yaptığımız niçin hatırlanmıyor? Herkesin üç maymunu oynadığı dönemde Aziz Yıldırım Dostumuz'u ısrarla savunan kimdi acaba? Bu şartlar altında, şaşırmakla üzülmek arasındayız. Hep doğrulardan yana olduk. Beşiktaşlıyız ama hiçbir yanlışını savunmadık. Örneğin, bunca rezillikten sonra devrini tamamlamış, uçkur düşkünü bir İsveçli, takımın başına getiriliyorsa, yazıklar olsun. Yazmadığımız, desteklemediğimiz kurgulara bin kere hayır. Hele 'İspiyonculuk' lafını sahibine aynen iade ediyoruz.
...
Yeri geldi aynı yere yapılan iki ziyareti yorumlayalım. Önce Fatih Terim, daha sonra Arda Turan Yenipazar Cezaevi'ni ziyaret ettiler. Kimileri bunu ağır tonla eleştiriyor. Bunlara da lafımız var; 'Sizin kitabınızda vefa diye bir madde yok mu?' Kaldı ki Mehmet Ağar bu ülkeye önemli hizmetler vermiş biri. Daha ileri gidelim. Korkut Eken ve bazıları gibi gerçek kahramandır. Bugünler mutlaka geçecek. Onların isimleri Türk Tarihi'ne altın harflerle yazılacak. Bu böyle biline. İleride hatırlarsınız.
***
Sıradan şikayet gibi gözüken ama ciddiye alınması gereken bir skandalı dillendireceğiz. 8 Haziran tarihinde Yenikapı'dan Marmara-Avşa seferine çıkan deniz otobüsünde çifte bilet rezaleti yaşandı. Hatta bazı koltuklarda üçlü rezervasyon yapıldığı tespit edildi. İDO'da bir başka sorumsuzluk, şehitlerin dul ve yetimleri ile yaşlılara yüzde 50 indirimin yapılmaması. Tepe-Akfen -Yeni patron- Grubu'na iletiyoruz.
...
Adalar'da etkinlikler hız kazandı. Pazar günü Heybeliada'da 'Marmara'da Hayat Var Şimdilik' adlı sualtı fotoğrafları sergisi var. Aynı gün İnönü Evi Müzesi bahçesinde 'Kartpostallarda Ada'yı izleyebilirsiniz. Saat 18.00'den itibaren ziyaret mümkün. 24 Haziran Pazar günüyse Büyükada-Adalar Müzesi'nde Lefter Sergisi açılıyor. Mutlaka gidip dolaşın.
***
Esra Kazancıbaşı Öztekin, Diyabet adlı kitabıyla yanı başınızda. Sorular ve yanıtlarla 41 uzmandan şeker hastalığına dair her şey elini-zin altında. 'Sağlığım İçin Herşey' serisinin üçüncü kitabında şeker hastalarına sağlıklı yaşamaları için 25 yemek tarifi dahi veriliyor.
...
Uğurkan Erez'in bol gülücüklü e-postasına teşekkürler. Doğruları yazdığımızdan emin olmalı. Hatır için hiçbir zaman kalem oynatmadık.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını