• $7,5297
  • €9,102
  • 444.45
  • 1511.83
24 Mayıs 2011 Salı

İnanç öyküsü

Burhan Ayeri
Burhan Ayeri
YAZARIN SAYFASI

Sadri Şener, Sivas'taki maçı canlı izlese mutlaka 'Korcan da iyi kaleci imiş' derdi. Böylece Volkan Babacan'ın kulağını çınlatırdı. Ayrıca Trabzonspor Kulübü Başkanı'nın Fenerbahçe'li olduğunu bilmeyen  var mı? Tıpkı Mecnun Odyakmaz gibi. Bu bölümü bağlarken kişisel kanımızı yazmak istiyoruz; 'Fenerbahçe, anasının aksütü kadar helal' şampiyonluk kazandı. Hani 0-3'dan 4-3'e döndürdükleri Gaziantep maçında seyircilerin attığı sloganı tekrar yaşadık; 'Biz inandık, siz de inanın'. 18. Şampiyonluğa giden yolun kilometre taşlarına bakalım. Öncelik Trabzon'un 'Hatalar Zinciri'nde. Brozek Kardeşler'in devre arası transferi yanlıştı. Takıma uyum sağlayamadıkları gibi, mevcut dengeyi bozdular. Takım Saracoğlu'nda Fenerbahçe'ye hiçbir şey oynayamadı. Eskişehirspor'u küçümsediler. Teknik Direktör Bülent Uygun faktörünü hesap edemediler.
...
'Kapanmaz denilen farkı' apolete dönüştüren ilk isim Aziz Yıldırım'dır. Fenerbahçe'li pek çok yorumcunun 'Tesislerini de al git' ya da 'Binalarını başına çal' dediği ortama aldırmadı. Aykut Kocaman'ı 'Her şartta destekliyorum' deme, cesaretini gösterdi. Buraya bizden bir anı eklemek istiyoruz. Her hafta Sayısal Loto oynadığımız bayi” var. Yıldırım hakkındaki karalamalarından fenalık geldi. Dün sabahın erken saatlerinde gördük. Sarı-Lacivert renklere bürünmüştü. Tam ağzını açtı, 'Tek kelime etme' diye bağırdık. Gülmekle yetindi. Başkan ayrıca tüm ekibi tek tek ateşledi. Hayatının en akıllı kararını verip 'Ara transfer yapmadı'. Burada diğer branşlara verdiği desteği ve gerektiğinde şehirden şehire attığı turları hatırlayın. Voleybol takımları çifter çifter kürsünün en tepesine çıkarken, bizimki -Beşiktaş- küme düşüyordu. Spor kulübü denince, çoklu başarılar akla gelmeli. Tıpkı Yıldırım'ın Fenerbahçe'si örneği. İçtenlikle söylüyoruz; Aziz Başkan'ın heykelinin dikildiği günü göreceğiz.
...
Gelelim ekrandaki yayınlara. Birtakım spiker ve ayaktopu uzmanları abuk laf etmeye bayılıyorlar. Bangır bangır bağırmayı özellik zannediyorlar. Bunlar arasından birkaç ismi öne çıkaracağız. En çok bayram eden Rıdvan Dilmen - Ona aslında yakışır- değildi. Bu isim kesinlikle Mustafa Doğan'dı. Kimileri patronlarına yağ olsun diye, Çevre Bakanlığı'nın 'Gürültü kirliliği limiti'ni geçti. Bu konuda, çok sevdiğimiz ismi birinciliğe layık gördük; Ercan Taner. Bazılarının İngiltere'deki meslektaşlarından alacağı epey ders olduğu kanısındayız.
...
Maç öncesinde bir kanala söylediğimizi tekrarlayalım; 'Her ikisi de kazanır'. Şampiyon ekibin taraftarı, tek korkuyu durum 4-3 olduktan sonraki 50 saniyede yaşadı. Geçmişteki iki yıkım, 'Acabaları ortaya çıkardı'. O da, çabuk geçti. 'İkisi de şampiyon' eyyamcılarından değiliz. Şampiyonluk tektir. Tarihe böyle geçersiniz. 'Şerefli ikincilik' züğürt tesellisinden öte anlam taşımaz. Kimileri için özel ve güzel günlerde, birisine dualarımızı yolluyoruz. Hem de yaşadığı sürece sülalemizi kalaylayıp, sonra da alnımızdan öpen birisine; İslam Çupi. Keşke bu sevinci o da yaşayabilseydi. Yine de bir yerlerden izlediğine eminiz. Sevgili Ağabeyimizin ruhu şad olsun.
...
ÖZEL NOT: Fenerbahçe'nin başarısının AK Parti'den götürüsü olacağı kanısındayız. Trabzon'da seçim şokuna şimdiden hazırlanmalılar.

<p>Türk savunma sanayisi şirketi HAVELSAN kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer risklerin tespi

İHA'lara 'milli' dokunuş: Kimyasal riskleri de tespit edecek

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Rıdvan Dilmen: Beşiktaş şampiyonluğa inanmış

Fenerbahçe'nin ardından Galatasaray... Beşiktaş'ta yüzler gülüyor