• $9,7398
  • €11,3574
  • 563.069
  • 1479.93
6 Aralık 2010 Pazartesi

İlk ağır top gitti

Yok Böyle Dans'ın ilk hafta sonuçlarını değerlendirirken, 'Güneri Cıvaoğlu iki haftayı daha kurtardı' notu düşmüştük. Nitekim Ragga Oktay'dan sonra Metin Arolat ile Bora Kozanoğlu gitti. Son eleme gecesinde, beklediğimiz son geldi. Civaoğlu ile mükemmel partneri Rosewitha veda etti. Doğrusu, yarışmanın, önemli renk ve prestij unsurunu kaybettiğini itiraf etmeliyiz.


...
Azra Akın birincilik koltuğunu kaptırmadı. Kız zaten tescilli güzel. Buna yedi yıllık bale eğitimini eklerseniz, finali götürmesine şaşırmayız. Tek rakibi, bir geceliğine SMS'lere yüklenecek Beşiktaş Taraftarı'dır. Yani Pascal Nouma.


...
Hülya Avşar'ın konuk jüri üyeliğini sevdik. Kız cıvıl cıvıl. Derya Büyükuncu'ya iltifatlarını, 'Yüzücülere karşı zaafına verdik'. Bu göndermemizi araştırmakta yarar var. Burada eski şampiyonlardan söz ediyoruz. Acun Ilıcalı'yla didişmesi seyir unsuru. Çikolata muhabbeti 'Ülker'e reklam malzemesi çıkarabilir'.


...
Yok Böyle Dans, tüm yapısal dezavantajına rağmen bir yıldız doğurdu; 'Defne Joy Foster'. Kızcağız, Türk Sineması'nın, hatta dizilerininin aradığı tip. Adile Naşit'in boşluğunu pekala doldurabilir. Önümüzdeki cumartesiden başlayarak gidebilecekleri ise şöyle sıralayabiliriz:
'Sibel Arna, Derya Büyükuncu, Burcu Güneş -Tavırları hırçın-, Bedük, Nilgün Belgün ve Eda Taşpınar.
Fark ettiğiniz gibi, yine falcılık peşindeyiz.

***
Futbol yorumcularının 'Ağır Abileri'nden söz etmek istiyoruz. Lafı kodu mu oturtanlar fazla değil. Önceliği üç isme veriyoruz. İlki Ziya Şengül. İkincisi Selim Soydan. Üçüncüsü Can Bartu. Fenerbahçeli olmalarına rağmen, ağızlarından çıkan yüzde yüz objektif. Hırçınlar ve kavgacılarsa tescilli. Bu tavırlarını amigoluğa taşıyanlar sürüyle. Sadece listebaşını yazalım; Selçuk Yula. Tesadüf o da Kanaryasever.


...
Medyayı bu işlerden soyutlamayalım. Bazıları Aziz Yıldırım'ı eleştirmiyor, saldırıyor. Kulübe borçlu Roberto Carlos'un 'Alacak davası balonu' ve hayali bir başka dava son örnekler. Bunlar arasında, tuttukları takımın başkanlarına 'Niye o adamla konuşuyorsun' diye soranlar mevcut. Fenerbahçe Başkanı'nı yakından tanımasak, bu palavralara inananabiliriz. Onunla ilk konuşmamızda iki kritik soru sorduk. Tak diye, doğruları söyledi. Biz de yazmadık. Sağlığıyla ilgili problem yaşadı. Sadece 'Geçmiş olsun' dileğinde bulunduk. Kimileri bozulsa da yargımız değişmez; 'Yıldırım, Doğrucu Davut'. Kulübü için geleceğin yatırımlarını yapmakta. Bunlara kızanlara minibüs arkası yazıyla cevap vereceğiz: 'Çalış, senin de olur'.


...
Sporla ilgili son notumuz Galatasaraylı Arda Turan'a. Aslında Büyükçekmece'deki 'Kokoreçci Şükrü Usta'dan mesaj vereceğiz. 'Sık sık bize gelirdi. Uzun süredir yüzünü ekran ve gazetelerde görüyoruz. Acaba neden' diyorlar. Cevabı basit; 'Sınıf atladı'.

***
Türk Sanat Müziği'nin önemli bestecilerinden Mustafa Sevilen'i kaybettik. Genç nesil onu 'Mevsimler yas tutup, çöller ağlasın'la hatırlar. Ya da Metin Milli'nin ünlendirdiği 'Gurbette sevgilim hasta dediler'le tanıdılar. Üstada Tanrı'dan rahmet, yakınlarına ve TSM camiasına başsağlığı diliyoruz. Mekanı cennet olsun.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Galatasaray'ın Nef Stadı'ndaki taraftara açık antrenmanından fotoğraflar

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı