• $13,4694
  • €15,3513
  • 785.674
  • 2085.76
3 Ocak 2011 Pazartesi

İlginç bir koalisyon

Yeni sene hay huyu arasında bir araştırma güme gitti. KONDA'nın geniş anketinde, ayrıcalıklı bölüm miladi yılın, yani Hıristiyanların kutlamalarıyla ilgiliydi. Aynen katıldığımız sonuca göre Türkiye'de böylesi özel hazırlıklı eğlenceyi hiç görmeyenler var. Oranları hayli yüksek; yüzde 48.6. Her zaman kutlama yapanlar 13.9'u bulmakta. Ara sıra bu işi becerenlerin oranı ise % 10. En ilginç tespit şöyle; 'Eğitim seviyesi yüksek olanlar ile ateistler-inançsız- eylem birliği halinde'. Yani, ne zaman nerede 'Vur patlasın, çal oynasın' varsa, en ön saftalar. Bunlar için hayatın gerisi detay.
- - -
Yetenek Sizsiniz'in hızlanma zamanı geliyor. Çırçırlarla da olsa, tatil arasında elenenlerin bir bölümü yayınlandı. Barmenlerin alevlileri, RAP'çilerin sürüsü ile ekran dolduruldu. Bu haliyle 'Yetenek Sizsiniz'in ismini 'Yeteneksizsiniz'e çevirmek daha doğru. Hülya Avşar'ı unutmayalım. Oyunculuğunu konuşturuyor. Gençler, ne diyecek diye beklerken başını iki yana sallıyor. Herkes ağzından 'Hayır' çıkacak derken 'Evet'i bastırıyor. Bu da heyecan katma olsa gerek.
...
Son Yemekteyiz'de yine 'Ünlüler' yarıştırıldı. Sonuçta, Safiye Soyman'ın 'Hayat arkadaşı' Faik Öztürk kazandı. Acıklı olan, yıllar yılı içten ve de sevimli görünen Faik'in maskesinin düşmesiydi. İnsanları nasıl kullandığı anlaşıldı. İlk gün organizasyonunu üstlenip dört kişiden 29 puanı toplayıp olayı bitirdi. Çiğdem Tunç, Ayşe Egesoy, Tuğba Özay ile Muammer Ketenci gerçeği öğrenene kadar, işi kaybettiler. Faik Öztürk'ün diğer yanı da tın tın. Örneğin 'Medarı iftiharı' yerine 'Medeni itibarı' diyecek kadar. Beş gün boyunca Muammer'e 'Muharrem' diye seslendiğini yazalım da, daha iyi fikir sahibi olursunuz.
- - -
Yılbaşı programlarıyla ilgili sorulara kısaca cevap verelim. Sky TÜRK'teki 'Akustikhane' ve 'Depo' isimli bizden müzik yayınlarını beğendiğimizi rahatlıkla söyleyebiliriz. TRT'de, TSM yaptıklarını iddia edenlerin, yayına 'Quando, quando' ile başladıklarını görünce, Sky TÜRK'tekileri baştacı yaptık.
...
Yüksek Sadakat'ın Eurovision'daki şansı konusunda sorulara muhatap olmaktayız. Okan Bayülgen'in 'Koca koca, hatta kazık gibi adamlar' diye tanımladığı bu grubu beğenerek, dinleyenlerdeniz. Ancak, yabancı ülkelerden zor puan toplarlar. Olumsuzlara Avrupa'da yaşayan vatandaşlarımızı ekleyebilirsiniz. Özetlersek, bu yıl Eurovision''da 'Bir cacık olamayız'.
...
Nur Eser, son dönemin eli ayağı düzgün yorumcularından. Pusula adlı albümünde yer alan sekiz besteden dört tanesi onun. Ayrıca sözleri de kendisine ait çalışmadaki ilginç kurgu bir hareketli, bir slow montajı. Nur'un sesi fazla güçlü değil ama, hoş. Klasik deyimle 'Gevrek'.
...
Almanya'dan Arda Ozan'ın övgülerine teşekkürler. Süleyman Yağız'ın mesajını bir milletvekili olarak değil, meslektaş olarak aldık, kabul ettik. Cem Gökay Gökalp'in seslendiği kişiler arasında değiliz. Çünkü o dizi hakkında, tek kelime yazmadık. Kaldı ki sözünü ettiği kanalın üst yönetimi için 'Bizden nefret etmekte' diyebiliyoruz. Bir de, doğruları yazdığımız zaman herkese şikayet ederler.

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi